Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Kasım '08

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
2173
 

Mersin'de İlk Kent Müzesi kuruluyor...

Mersin'de İlk Kent Müzesi kuruluyor...
 

Kent Araştırmacısı Mustafa Erim


Kent Araştırmacısı ve Gazeteci-Yazar Dr.Mustafa Erim, Başkanı bulunduğu Mersin Evlerini ve Tarihi Yapıları Koruma Derneği Mersin'de bir İlke imza atarak MERSİN KENT MÜZESİNİ OLUŞTURUYORLAR. Mersin'de ve Türkiye'de Tarihi Yapılar üzerine yapmış olduğu titiz çalışmalar ve araştırmalarla bilinen Kent Araştırmacısı Gazeteci-Yazar Dr.Mustafa Erim son çalışmasında yine olay yarattı. Mersin'in Hastane Caddesi Eski Yay-Sat binası karşısında bulunan Tarihi Mersin Evini restore ederek yaptıkları çalışmaları ve bu konuda geçmişten günümüze bütün çalışmaları Mersin Kent Müzesinde sergileyecekler. Restorasyon işinin bitmesinden sonra önümüzdeki aylarda açılışı yapılacak olan Kent Müzesi Mersin halkının hizmetine ücretsiz olarak açılacak.

Dr.Mustafa Erim, Kente sahip çıkmanın Kentlilik bilincinin gereği olduğunu ve bu konuda tüm Mersin halkının duyarlı olmasını istedi. Ulu Önder Atatürk için Mersin'in çok önemli bir dünya kenti olması nedeni ile ünlü söz''Mersin'liler, Mersin'e Sahip Çıkınız''söylevini hatırlatan Dr.Erim''Yıllardır sayıları gittikçe azalmakta olan TARİHİ MERSİN EVLERİ'nin yok olmaması için büyük uğraşlar ve mücadeleler veriyoruz. Bu konuda oldukça başarı sağladık. Tarihimizin yok olmasına asla izin vermeyeceğiz''dedi.
Gerçekten Mersin'de tüm Türkiye'ye örnek olabilecek bir çalışma bu konuda emeği geçenleri kutlarım...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ahmet bey kardeşim. Keşke bir kaç kare resim koysaydın. Mersin için ve Tarihi Mersin Evleri için gösterdiğiniz hasasiyete teşekkür ederim. Kolay gelsin.

Ali MERT 
 10.11.2008 12:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 812
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster