Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Kasım '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1290
 

Mersin Mezitli Ak Parti Teşkilatı, Muhtarlarla kahvaltı yaptı.

Mersin Mezitli Ak Parti Teşkilatı, Muhtarlarla kahvaltı yaptı.
 

Ak Parti Mersin Mezitli teşkilatı,Muhtarlarla kahvaltıda bir arya geldiler.


Mersin’in merkez ilçe Mezitli’deki Köy Muhtarları, AK Parti Mezitli İlçe Başkanlığı Tarafından Düzenlenen 'Kahvaltıda Buluşalım, Mezitli’yi Konuşalım' Adlı Toplantıya Mezitli İlçesi Köy Muhtarları, AK Parti Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Tırtarlı, yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, Mersin il genel meclis üyeleri, mahalle başkanları Belde Belediye Başkanları Mersin İl Özel İdaresi Gurup Başkan Vekili İbrahim Gül ve AK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt ile bir araya geldiler.

AK Parti Mezitli İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıya katılan köy muhtarları AK Parti Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Tırtarlı ve AK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt’a sorunlarını anlatarak görüş alışverişinde bulundular.


Programın açılış konuşmasını yapan Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Tırtarlı, “Bizler teşkilatlar olarak bir vücudu oluşturuyoruz. Kadın kolları ve gençlik kolları ile bir vücut olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2010 yılında çalışmalarımızı masaya yatırıyoruz. 2011 seçimlerine birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak hazırlanıyoruz” dedi.

Mezitli'deki yaşanan sorun ve sıkıntıları konuşmak için bir araya geldiklerini belirten AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Tırtarlı İl Özel İdaresi 2011 yılı bütçe yapılandırma konusunda yapılması gerekenleri anlattı.
Köy Muhtarlarına, hükümetin yerel yönetimler ve muhtarlarla ilgili yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren AK Parti Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Tırtarlı, AK Parti’nin benimsediği yerel yönetim anlayışıyla sorunlara yerinde çözüm ürettiğini belirterek, “AK Parti Hükümeti döneminde yerel yönetimlerin mahalle ve köylerde hizmet üretme sıkıntısı ortadan kalktı. Eskiden muhtarlar mahalle veyahut köylerine hizmet götürebilmek için Ankara’nın yolunu tutarlardı. AK Parti’nin yerel sorunlara yerinde hizmet üretme anlayışının sonucu olarak muhtarlarımız artık Ankara’ya gitmiyorlar” dedi.

AK Parti Hükümeti döneminde Mezitli’nin yatırım alan en önemli ilçelerden biri haline geldiğini söyleyen Tırtarlı, muhtarların hizmet götürme noktasında temel taşlardan biri olduğunu kaydetti.Köy Muhtarlarının görüşlerinin kendileri için çok önemli olduğuna vurgu yapan Ahmet Tırtarlı, muhtarların özlük hakları ile ilgili isteklerine ilişkin konularla ilgili olarak TBMM’de çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Köy Muhtarlarının sıkıntılarının çözümünün takipçisi olacaklarını dile getiren AK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt ise, “AK Parti olarak bizler milletimizin sıkıntılarının çözülmesi için varız. Muhtarlarımız da bizleri her zaman arayarak eksikliklerini ve yapılmasını istedikleri hizmetleri söyleyebilirler. Belediye ve il genel meclis üyelerimizin kapıları her zaman kendilerine açıktır” diye konuştu.
Mahalle Muhtarlarının vatandaşın bir temsilcisi olduğunu ifade eden Başkan Salt, "Bu amaçla sizlerle irtibat halindeyiz. Halkın istediğini bize aktarmanız bizimde onlara çözüm bulmamız lazım. Bundan sonra sizlerle daha yakın temaslarda olacağız. Sürekli sizden gelen talepleri ve sorunları ve istekleri dinleyeceğiz. Bu arada muhtarların özlük haklarının iyileştirilmesi noktasında çalışmalarımız var. Mersinde ilk çalışmayı biz başlattık. Bu çalışmamız Türkiye’ye de yayılacak" dedi.

AK Parti Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Tırtarlı ise teşkilat olarak muhtarlarla sürekli iletişim içerisinde olduklarını belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 818
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster