Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mayıs '09

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
1542
 

Mersin Vali yardımcısı Ahmet Soley'in “Irgat Çadırları" konulu fotoğraf sergisi açıldı

Mersin Vali yardımcısı Ahmet Soley'in “Irgat Çadırları" konulu fotoğraf sergisi açıldı
 

Sergiyi Mersin Valisi Aksoy ve diğer katılımcılar da gezdi...


Mülkiyeliler Birliği’nin 150. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde, Mülkiyeliler Birliği Mersin Şube Başkanlığı’nca düzenlenen, Mersin Vali Yardımcısı Ahmet SOLEY’in “IRGAT ÇADIRLARI” konulu fotoğraf sergisi Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda açıldı.
Yardımcıları, Mülkiyeliler Birliği Mersin Şube Başkanı Başkanı Celalettin ÇIPLAK, kuru
Açılışa, Mersin Valisi Hüseyin AKSOY, Vali m amirleri, Valilik personeli, çeşitli illerden gelen fotoğraf severler ile çok sayıda vatandaş ve sergiye konu olan çadırkentlerde yaşayan tarım işçileri katıldı.
Mülkiyeliler Birliği Mersin Şube Başkanı Celalettin ÇIPLAK, yaptığı konuşmada Mülkiye Mektebi’nin 150 yıl önce ülke ve devlet yönetimine siyasal bilgilerle donatılmış nitelikli eleman ve yönetici kazandırmak için açıldığını söyleyerek; “Türkiye’nin modern bir devlet olarak kurulmasında ve ileriye dönük gerçekleştirdiği hamlelerde Mülkiye’nin ve Mülkiyelilerin inkar edilemez katkısı vardır. Mülkiyelilerin en büyük özelliklerinden biri de kültür ve sanata düşkün olmalarıdır.Kuruluşundan bu yana çok sayıda sanatçılar yetiştiren Mülkiye’nin sanatçı mezunlarından biri de Ahmet SOLEY’dir.” dedi.
Vali Hüseyin AKSOY ise Mülkiyeli olmaktan onur ve gurur duyduğunu belirterek, Mersin’de kültür ve sanatın yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi için çeşitli kuruluşlarla işbirliği yapıldığını ifade etti. “Temel amacımız Mersin’in güzel ve bilinmeyen yönlerini Türkiye ve dünyaya tanıtmaktır. Bu amaçla Mersin Valiliği olarak fotoğraf yarışmaları düzenliyoruz. Bu amaçla “Dört Mevsimde Mersin” konulu yeni bir çalışma başlattık. “Kışta Mersin” isimli fotoğraf yarışması sonuçlandı. “İlkbaharda Mersin” konulu yarışmaya ise katılımlar devam ediyor. İlerleyen dönemlerde “Yazda Mersin” ve “Sobaharda Mersin” konulu fotoğraf yarışmalarımız da olacak. Bu alanda, Vali Yardımcısı Ahmet SOLEY’in koordinasyonu eşliğinde ve çeşitli kurumların desteğiyle bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz.”dedi.
Vali Yardımcısı Ahmet SOLEY; fotoğraf kareleriyle, Tarsus civarında mevsimlik tarım işçilerinin yaşadığı yüzlerce çadırkentte geçen farklı bir yaşamdan ve buralarda yaşayan insanların yaşam öykülerinden bir kesit yansıtmaya çalıştığını belirterek, “Irgat Çadırları konulu bu çalışma, bir yılı aşkın süredir devam eden “Tarım İşçileri” isimli, çadırlardaki yaşamı, buralarda yaşayan insanların çalışma koşullarını ve çadırkentlerde doğup büyüyen çocukların yaşamları ve eğitim sorunlarını işlediğim üç ayaklı çalışmamın ilk adımıdır. Bir Mülkiyeli olarak, Mülkiye’nin 150. Yıl kuruluş yılı etkinliklerine katkıda bulunmaktan onu duyuyorum.”dedi.
Konuşmaların ardından Mülkiyeliler Birliği Şube Başkanı Celalettin ÇIPLAK katkılarından dolayı Vali Hüseyin AKSOY’a plaket sundu. Vali Yardımcısı Ahmet SOLEY ise serginin anısına, Vali AKSOY’a Soda Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Hidayet ÖZDEMİR ve Mülkiyeliler Birliği Şube Başkanı Celalettin ÇIPLAK’a birer fotoğraf hediye etti. Ardından sergilenen fotoğrafların sinevizyon gösterimi yapılarak sergi gezildi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 817
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster