Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Haziran '09

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
468
 

Mersin Valisi Aksoy, çevre haftası etkinliklerinde sanatçıları yalnız bırakmadı...

Mersin Valisi Aksoy, çevre haftası etkinliklerinde sanatçıları yalnız bırakmadı...
 

Mersin Valisi,Gazeteci-Belgeselci Miras'ın eserlerini incelerken


Mersin'de İçel Sanat Kulübü öncülüğünde, Doğa Fotoğrafçısı, Belgesel Yapımcısı, Gazeteci Mehmet Miras tarafından ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ etkinlikleri kapsamında organize edilen “Yağlıboya, Heykel ve Doğa Fotoğrafları Sergisi” Mersin Valisi Hüseyin Aksoy tarafından açıldı.

‘Türkiye’nin Sanatçıları Dünya Çevre Günü’nde Buluşuyor’ sloganıyla İçel Sanat Kulübü Sokağı’nda açılan sergide, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren sanatçılar ve basın mensuplarının toplam 50 eseri yer alıyor.

Serginin açılışında konuşan İçel Sanat Kulübü (İSK) Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Sungur, kültür, sanat ve turizm kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Mersin’in, bu çabasında Mersin Valisi Aksoy’un büyük desteği ve emeği bulunduğunu kaydederek, kendisine teşekkür etti.

Sanatla çevre arasında sıkı bir bağ olduğunu vurgulayan Sungur, “Sanat; ciddiyet, özgüven, ilke, prensip ve vizyon ister. Bunlara sahip olduğunuz zaman da çevreye karşı duyarlı olmanız kaçınılmazdır.” dedi.

Vali Aksoy ise, çevre bilincinin geliştirilmesi ve yaşanabilir bir dünya ortaya konulabilmesi bakımından bu tür sanatsal faaliyetlerin büyük önem taşıdığını kaydederek, “Çevremizi kirletmeme, atıkları en iyi şekilde değerlendirme ve gençlerimizde bu bilincin oluşturulması bakımından bu etkinlik büyük önem taşıyor.” dedi.

Çevre bilincinin oluşmasında basının rolüne de değinen Aksoy, gerek fotoğraflarıyla gerekse haberleriyle bu bilincin oluşmasına katkı sunan ve insanların bu alanda bilinçlenmesini sağlayan basın mensuplarına da teşekkür etti.

Sivil toplum örgütleri, yerel yönetimler, Yerel Gündem 21, kişi ve kuruluşların destekleriyle yürütülecek çalışmalar sonucu çevre bilincinin çok daha iyi bir noktaya geleceğine inandığını kaydeden Aksoy, “Daha güzel bir dünya, daha güzel bir Mersin dileklerimle Çevre Gününüzü kutlarım.” dedi.

Aksoy daha sonra sergiyi gezerek, eserlerin sahibi sanatçılar ve gazetecilerle bir süre sohbet etti.

Gazeteci-Belgeselci ve doğa fotoğrafçısı Miras'a başarılarının devamını dilerim...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 818
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster