Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Haziran '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
4898
 

Meryem Uzerli, Muhteşem Yüzyıl'a dönmeyecek.

Meryem Uzerli, Muhteşem Yüzyıl'a dönmeyecek.
 

Geçtiğimiz günlerde bir yazı yazmıştım. 'Yaşamınızda bir kapı aniden kapansa.'diye. İşte son günlerde bu duyguyu çok sık yaşamaya başladım.

Son günlerde yaşamımda bir çok şeyin aniden değiştiğini ve artık hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağı, yeni bir sayfanın açıldığını hissediyorum Anladığım kadarı ile yakın ve uzak çevremde bir çok kişi benimle aynı duyguları paylaşıyor..Hoş çok ani de olmadı bu değişiklik. Son zamanlarda bir çok sinyaller veriyordu yaşamımızda olacak değişiklik ama herkes gibi ben de bu kadar ani beklemiyordum.

 İnsanın bir ay içinde korkuları, önyargıları. düşünceleri bu kadar mı hızlı değişir. Keza insanların huyları, birbirlerine karşı olan tutumları bu kadar mı değişir. Bir ay öncesi bir gazete kuyruğunda bile birbirine tahammül edemeyen kişiler şimdi aynı kuyrukta sevgi ile sohbet edip , birbirine sırasınıı  veriyor ve dost oluyor. Çevremde birbirimize karşı daha hoşgörülü, sevgi dolu olmaya mı başladık. Diyeceksiniz ki sen hayal mı görmeye başladın. Yoksa alkol mu alıyorsun. Gazeteleri okumuyormusun. televizyon seyretmiyormusun.

Hayır alkol almıyorum, televizyon da seyrediyorum, gazete de okuyorum. Her türlü olayı da yakından izliyorum. Ama inanın çevremdeki kişilerde bütün yorgunluklarına, bezginliklerine ragmen bir mutluluk hissi de seziyorum. Bu mutluluk hissi, bir şeye sahip çıkmanın verdiği huzur bence.

Biliyorum ki bundan sonra  hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak.Meryem Uzerli, Muhteşem Yüzyıla dönmeyecek. Hürrem Sultan son iki bölümde kayboldu veya kaçırıldı. Yeni dönem ise daha yaşlı ve olgun bir Hürrem Sultan diziye katılacak. Gözlerimiz Meryem'im güzel ve neşeli halini, az bildiği Türkçesi ile yarım konuşmasını arayacak ama dönüp kendimize bakalım. Bizler de 18 yaşındaki halimizdemiyiz. Ne kadar değiştik ve yaşlandık değil mi. Hürrem de yaşlansın, çirkinleşsin ve artık Türkçe'yi daha düzgün konuşsun. Ne de olsa yıllardır Haremde.

 Bizler de yaşamımızdaki bütün bu değişikliklere çabuk alışacağız. Birbirimize daha sevgi dolu ve hoşgörülü davranacağız. Burcu da artık sık sık Türkiye'ye konsere gelmeyecek.Ben de onu eskisi gibi  sık sık görmeyeceğim. Bize ne senin Burcu'ndan diyeceksiniz belki. O da benim sorunum işte........

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

aferi, akıllık etmiş dizi oyuncuları siyasete kalkarsa sanat sanat olmaktan çıkar siyasi ikbal peşinde koşanların gizli- açık mesajı olur sanatçıları da onların maşası olur bu ülkeyi dik ve ayakta kılan lider halk tarafından sizlere inat yinede Tayyip diyecektir. malum olduğu üzere miting meydanlarına gelenler sözde gezi parkı için yola çıkan yerli yabancuı sponsörlerine rağmen kendilerine kapak olmuştur.

Yadigar Bal 
 17.06.2013 18:16
Cevap :
Sevgili Yadigar Hanım, Ne anlattığınızı pek anlayamadığım yorumunuz için gene de teşekkür ederim. Saygılarımla  18.06.2013 9:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 825
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1032
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster