Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ocak '10

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
2449
 

Mesih'liğe heves edenlerin sonu kafayı yemektir!

Mesih'liğe heves edenlerin sonu kafayı yemektir!
 

www.milliyet.com.tr/.../guncel/resim/gun07.jpg


Süleyman Ekim "Mehmet Ali Ağca Milliyet Blog'da yazmaya başlarsa ne yaparsınız? Kalır mısınız, kaçar mısınız?" başlıklı bir yazı yazmıştı. Ben de "Kaçmak değil de, onu kaçırtmak için çalışırız. Ama bazı kesimler onu Mesih olarak kabul ederlerse o zaman ne olur? bilemem" şeklinde esprili bir yorum yazmıştım. Zaten Sayın Ekim'in yazdığı bu blogda bir mizah havası hakimdi. Değerli bir blog yazarı arkadaşım bu yorumum üzerine bana bir mesaj göndermiş ve;

"Sevgili kardeşim Erol IŞIK, Sayın Süleyman EKİM'e verdiğiniz cevabı okudum. Yapmayın Allah aşkına bir katilden Peygamber olunmaz. Bunu kim kabul edebilir. Sadece katiller mi, belki de?. Saygı ve sevgilerimle.

Arkadaşım bu sözlerinde tabi ki çok haklı. Ama Milliyet Blog'da o kadar çok Mesih'le uğraşan yazar arkadaşlarımız var ki, ben de bu iki olayı birbirine bağlayarak bir gönderme yapmıştım. Bir cinayet ve Papa suiskastının ardından 31 yıl bir hücrede kalan birinin kendini Mesih zannetmesi onun akli dengesinin bozuk olduğunu gösterir.

Sadece katiller mi kendilerini Mesih zannederler?

Şimdi size kendini Mesih sanan eski bir milletvekilinden söz edeceğim. Adı Hasan Mezarcı. Mezarcı hakkında Vikipedi şöyle yazıyor:

1954, Düzce), radikal ve muhafazakar görüşleriyle tanınan Türk siyasetçi ve din adamıdır.Düzce Merkez Kur'an Kursu'nda hafızlığını yaptı ve İmam-Hatip Okulu'na girdi. İmam-Hatip'i bitirince Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni kazandı. İlahiyatı okurken medrese tahsili de aldı. Sahasında isim yapmış ilim adamlarından dersler alan Mezarcı, Arapça, tefsir, hadis ve kelam gibi ilimleri öğrendi.Diyanet İşleri Başkanlığı ve Tarım Bakanlığı'nda memurluk yaptı. Müftülüğe Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde başladı. Sonra askerlik görevini yaptı. Yedek Subaylığı sıkıyönetim dönemindeydi. Adana 6. Kolordu Komutanlığı'nda Basın ve Halkla İlişkiler subayı olarak vazife aldı. Askerlikten sonra Sakarya'nın Akyazı ilçesine müftü daha sonra da İstanbul'un Ümraniye ilçesinde tayin edildi. Akyazı'da 5, Ümraniye'de 3,5 yıl görev yaptı. Dokuz yılı müftü olmak üzere devlet memurluğundaki hizmeti 15 yılı aştı.Refah Partisi tarafından aday gösterilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi. Evli ve altı çocuk babası olan Hasan Mezarcı yakın tarihle ilgili tartışmalı konuları gündeme getirmesiyle dikkat çekti ve bu yüzden partisinden ihraç edildi. Daha sonra hapis cezasına çarptırıldı. Hasan Mezarcı’nın hapishane süreciyle başlayarak bir içine kapanma ve yalnızlaşma sürecine girdiği gözlendi. Hapis cezasının bitiminden sonra gittiği Almanya’da kendisinin İsa olduğunu iddia etti. Psikolojik rahatsızlığı olduğu sanılıyor.

Yani insanların kendini Mesih zannetmesi için katil olması gerekmiyor, bazen de milletvekili bile kendini Mesih zannediyor.

Bu arada Mehmet Ali Ağca ve Hasan Mezarcıyla ilgili bir animasyon buldum. Aşağıdaki linki tıklarsanız, bu konu hakkında daha çok bilgi sahibi olursunuz.

http://www.erenet.net/animasyon.php?op=izle&id=285&isim=Hasan_Mezarci

Onun için benim önerim, İsa ve Mesih'le fazla uğraşmayın. Sonra siz de kafayı yersiniz!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bizler destan arayan bir millet olduğumuzdan olsa gerek bu tür hadiseler hiç eksik olmaz. Aslında ne yazık ki adaletsiz bir durum! Gazetecilerin onuruyla oynanırken topluma zarar veren bu insaların yüceltilmesi hiç iyi değil. Bu düzen değişmeli. Saygılar...

Ali Haydar ÖZKAN 
 25.01.2010 4:02
Cevap :
Mesih kavramı yeniden günün modası olmaya başladı. İnsanların bir kısımı da buna kafayı takmış vaziyette. Ne diyelim Allah sonlarını hayırlı etsin. Selamlar...  25.01.2010 11:32
 

Biliyorsunuz ben bir seneryo yazdım ve oynayacağım karakter Musa :) Musa olanlar kafayı yiyenler değildir di mi :)))) Ha bir de varsın öyle olsun :) En azından katil değilim :))) Hasan Mezarcı. Adamın soyadında hayır yok be ya :) Ya da soyadı tırlatmaya uygun :))) Kaleminize sağlık. Gelelim ciddi yoruma: Hayattaki değerlerin sadece birini saplantı haline getirmek; akıl sağlığına zararlıdır. Bu ister din olsun, ister siyaset... Hayat değerlerin tümü ile bir bütündür. Hepsinden azıcık olmalı bir insanda. Azıcık siyaset, azıcık sanat, çokca bilim. :) Teşekkürlerimle.

Emine Supçin 
 24.01.2010 13:56
Cevap :
Emine Hanım,
Musa hakkında senaryolar yazılmış, hatta filmler de çekilmiştir. Bu senaryoların kaynağı ise din kitaplarına dayanır. Kuran-ı Kerim de Musa hakkında çok geniş bilgi içeren ayetler vardır. Mezarcı'ya gelince o kişinin dedesi büyük olasılıkla mezar kazıcısı olduğundan bu soyadını almış olabilir. Ama sonuç olarak kendisi TBMM de milletvekilliği yapmıştır. "Hayattaki değerlerin sadece birini saplantı haline getirmek, akıl sağlığına zararlıdır" görüşünüze tamamen katılıyorum. Örneğin adam kafayı bir kıza takıyor, kız ona yüz vermeyince onu öldürüyor. Bu tip haberlere çok sık rastlıyoruz. Tek bir saplantıya takılmamanın yolu da eğitimden geçiyor. Çok yönlü eğitim, sosyal hayatın nimetlerinden yararlanmak, kişisel eğitim çabaları insanları bu saplantılardan kurtarabilir. Güzel yorumunuz ve katkılarınız için teşekkür ediyorum. Saygı ve selamlarımla.  24.01.2010 15:14
 

huni ile dolasmanin ayibi yok yeterki etrafa bulasma. saglik ve saygiyla

Newyorker 
 23.01.2010 19:49
Cevap :
Ciddiye alınıp, milletin aklını karıştırmasınlar yeter. Selamlar...  23.01.2010 21:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 975
Toplam yorum
: 7880
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3277
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster