Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ocak '12

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
276
 

Meski, 2012nin alt yapı çalışmalarına hızlı başladı.

Meski, 2012nin alt yapı çalışmalarına hızlı başladı.
 

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Toroslar Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Arpaçsakarlar mahallesinin kanalizasyon sorunu çözümü için Atatürk caddesi üzerinde başlatılan kanalizasyon şebeke hattı döşeme çalışmaları tüm hızla devam ediyor. Yapılan çalışmaların tamamlanması sonucunda cadde ve sokakların kanalizasyon sorununun da çözüme kavuşacağı bildirildi.

Düzenli ve sistemli bir alt yapı için, hizmet alanı içerisinde bulunan tüm yerleşim bölgelerinde çalışmalarını aralıksız sürdüren MESKİ Genel Müdürlüğü; son çalışmalarından bir tanesini  Arpaçsakarlar’da gerçekleştiriyor. Arpaçsakarları’daki kanalizasyon çalışmaları, belirli bir program dâhilinde  Atatürk Caddesinde sürüyor. Şu ana kadar bu bölgede 600 milimetre çapında yaklaşık 1300 metre, 300 milimetre çapında yaklaşık 1100 metre kanalizasyon hattı döşeme çalışmaları gerçekleştirildi. 2012 yılı içerisinde bitirilecek çalışmalarda yerleşim bölgesine 14 bin 964 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı yapılacak. Bölgenin kanalizasyon sıkıntısına son verilecek projeyle birlikte, bir büyük alt yapı hizmeti daha MESKİ tarafından hayata geçirilmiş olacak.
Kanalizasyon şebeke hatlarının döşeneceği çalışmalar kapsamında, bölgenin sağlıklı bir altyapıya kavuşacağını belirten Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü M.Kamil Ülgen 2012 Yatırım Planı çerçevesinde hedeflediğimiz modern şehre adım adım ilerlediklerini kaydederek, eksiklikler tamamlanana dek çalışmaların süreceğini ifade etti.
Kanalizasyon döşeme çalışmalarında 300 milimetre çaplarında 13 bin 290 metre, 500 milimetre çapında 85 metre ve 600 milimetre çapında 1589 metre olmak üzere  toplam 14 bin 964 metre uzunluğunda  kanalizasyon hattı döşeneceğini ifade eden M.Kamil Ülgen çalışmaların tamamlanması ile Arpaçsakarlardaki yerleşim yerlerinin kanalizasyona kavuşacağını, atıksu sorununu tamamen çözüleceğini,  atıksuların ana kolektör hattı vasıtasıyla Karaduvar  Atıksu Arıtma Tesisi'ne verilerek bertaraf edileceğini kaydetti.
MESKİ tarafından şehir merkezinde yapılan çalışmalar kapsamında; Konuyla ilgili açıklamada bulunan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, MESKİ Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen kanalizasyon döşeme çalışmalarını Arpaçsakarların yıllardır umutla beklediğini, Arpaçsakarların tüm cadde ve sokaklarının kanalizasyon şebekesi döşeyeceklerini ifade ederek şehir merkezi ve beldelerde de kanalizasyon hattı çalışmalarının devam ettiğini kaydederek, çalışmaların ihtiyaç duyulan bölgelerde 2012 yılı yatırım programı çerçevesinde ağırlıklı olarak sürdürüleceğini vurguladı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 817
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster