Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ocak '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
577
 

Meslek liselileri üzmeyin artık

Meslek liselileri üzmeyin artık
 

okul


Galiba herşey annemin süt dişimi adliyenin bahçesine gömmesiyle başladı. Hakim olmamı çok istiyordu, hangi anne istemez ki...

Ortaokul bittikten sonra hangi liseye gitsem diye ailem ve akrabalarım seferber oldu. Sağlık Meslek Lisesini kazandım ön kayıt yaptırdım, Endüstri Meslek Lisesine ön kayıt yaptırdım, düz liseye ön kayıt yaptırdım duydum ki memleketime Adalet Meslek Lisesi açılacakmış. Hemen ön kayıt yaptırdım ve akabinde kesin kayıt oldum.

Nasıl sevendim anlatamam. Hukuk Fakültesine girmek için bir adım daha atmıştım. Çünkü orta öğretim başarı puanı Hukuk Fakültesi için çok puan getiriyordu. Ama sevincim 1 sene sürdü. 2.sınıfa geçtiğimde hala devam eden meslek liselerine yapılan haksızlık işte o zaman başladı. Orta öğretim başarı puanı bizi mahvetti. Okulumuzdan 145 kişi mezun olduk malesef 1 kişi 4 yıllık bir fakülteye girebildi, okul birincisi olmasaydı oda giremiyordu.

Hayallerim uçup gitmişti. Okul bitti ben memurluk sınavına girip zabıt katibi oldum. Evet adliyeye girebilmiştim. Ama farklı bir unvanla.

Benim ve benim gibi binlerce meslek lise mezunu arkadaşım istemedikleri işleri yapıyor, hayalleri uçup gidiyor, artık benden geçti benden sonraki arkadaşların önünü açın ve bu adaletsizliğe son verin.

Canım annem sanada kızmıyorum. İyi yapmışsın adliyenin bahçesine dişimi gömmekle, dışarıya atsaydı ne olurdum kim bilir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın yazarım imam hatip liseleri ve meslek liseleri ya kapatılsın ya da ülkemiz okulları olduğu farkedilip düz liselerle eşit haklara sahip olsun. Dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar saçma bir sistem olduğuna inanmıyorum. Bu durumun tamamen siyasilerin çıkarları gözetildiğinden bu hale geldiğine de eminim...Sevgiler

Esma KAHRAMAN 
 15.01.2008 1:20
 

Yazın hayatına hoş geldiniz. öncelikle başarılar dilerim. Aslında kediyi görünce anımsadım. Önce arkadaşınız sandım. Çünkü kedi onun kedisi. sonra oda arkadaşımı çağırdım sizin olduğunuzu anladım. dilerim tüm istemleriniz gerçeğe dönüşür.

Yapukay 
 14.01.2008 15:48
Cevap :
Yorumlarınız için teşekkür ederim  14.01.2008 16:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 70
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 931
Kayıt tarihi
: 04.01.08
 
 

1983 doğumluyum. İzmir' de yaşıyorum. Bir kamu kuruluşunda memur olarak çalışıyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster