Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mayıs '09

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
421
 

MESOB Başkanı Dinçer''Mezitli İlçesi'ne sanayi yatırımı yapılmalı''dedi.

MESOB Başkanı Dinçer''Mezitli İlçesi'ne sanayi yatırımı yapılmalı''dedi.
 

MESOB Başkanı Dinçer,Kentleşmenin önemine dikkat çekiyor...


Yerel seçimlerle birlikte göreve gelen yerel yöneticilere esnaf temsilcilerinin ziyaretleri sürüyor.Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Nirlik Başkanı Talat Dinçer ve yönetim Kurulu üyeleri bu defa Mezitli İlçe Belediye Başkanı Avukat Uğur Yıldırım'ı makamında ziyaret ettiler.İşte ayrıntılı haber:Mersin Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Talat Dinçer, yeni ilçe olan Mezitli'nin otel konumundan kurtarılarak sanayileşmesi gerektiğini belirtti.

Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım'ı ziyaret eden Dinçer, Mezitli'ye yatırımcıların çekilmesi için adresin sanayileşme olduğunu söyledi.

Mezitli'nin yıllardır şanssız yönetildiğini iddia eden Dinçer, "Mezitli'de esnafımızın muhatap bulacağı bir makam maalesef yoktu. Bu şansızlığın sizle yok edileceğine inancımız tam. Demokratik bir yarışta bölge halkı tercihini sizden yana kullandı. Sizin de bu ağır yükü kaldıracak yapınız var." dedi.

Dinçer, "Mezitli bizim için son derece önemli. Yeni bir yerleşim bölgesi ve geniş arazi mevcut. Bugüne kadar bölge otel gibi kullanılıyordu. Artık Mezitli'nin otel görünümünden kurtarılıp, yatırımcıya açılması lazım. Bunun içinde sanayileşme şart. Mevcut sanayi sitesi ihtiyaca cevap vermiyor, buralarda yeni sanayi siteleri, yeni yatırımcılara ve yeni organizasyonlara ihtiyaç var. Biz sayın başkanın bu yönde atacağı her adımda yanında olacağımızı belirtiyoruz. El ele vererek, bölgenin gelişmesi için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz." diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Uğur Yıldırım ise Mezitli'yi yönetirken üniversite, sivil toplum kuruluşları, esnaf ve meslek odaları ile dayanışma içinde olacaklarını kaydetti.
Mezitli İlçe Belediye Başkanı Yıldırım, ilçeye yeni bir ivme kazandırmak için kolları sıvadıklarını ve bu konuda halktan da destek beklediklerini ifade etti.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 822
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster