Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ocak '10

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
1730
 

Messi:"Arda da kim?"

Messi:"Arda da kim?"
 

Messi-Arda


Alex ile Hagi 'yi karşılaştırdığım yazımda en çok şu itirazla karşılaşmıştım: "İstatistikler Alex daha başarılı diyebilir ama Hagi daha çok tanınıyor dünyada". Hagi' nin daha çok tanındığını ispatlamak gerçekten zor. Bir başka yazımda da Arda ileTuncay' ı karşılaştırmıştım. İstatistikler Tuncay' dan yanaydı. Üstelik Arda' nın Tuncay' dan daha çok tanınıyor olması da çok küçük bir ihtimal. Eğer tanınmış olmak sizce büyük futbolcu olma karşılaştırmasında bir kıstas ise -ki Alex Hagi kıyasında Galatasaraylılar Hagi' nin daha çok tanındığını iddia edip daha büyük futbolcu demekteler- Tuncay' ın Arda' dan daha büyük olduğu perçinlendi demek ki.

Messi ile yapılan bir röportaj yayınlandı gazetelerde. Messi bu röportajında Arda' yı tanımadığını söylemiş. Üstelik Türkiye denince aklına iki isim gelmiş sadece. Birisi Guiza, diğeri de Tuncay. Guiza 'yı tanıması aynı ülkede futbol oynamış olmalarından. Tuncay' ı ise özellikle Manu' ya bir maçta 3 gol attığı için tanıyormuş. Hatırlar mısınız o maçta Manu yedeklerle oynadı diye bu galibiyet fazla önemsenmemişti Türkiye' de. Hatırlatmak isterim ki o maçta Christiano Ronaldo da oynamıştı. Ben burdan Messi' nin bu maçı ciddiye aldığını anlıyorum. Zaten nasıl ciddiye alınmasın ki: Dünya' da Manu' ya bir maçta 3 gol atan tek futbolcu var. O da Tuncay.

Buradan şu sonuçları çıkardım:

Messi' nin Türkiye' den tanıdığı iki futbolcu da Fenerbahçeli. Galatasaray' ın Fenerbahçe' den daha çok tanındığını iddia edenlere duyurulur.

Messi Arda' yı tanımazken Tuncay' ı tanıyor. Büyük futbolcular daha çok tanınır diye düşünenlere duyrulur. (Şahsen ben öyle düşünmüyorum).

Christiano Ronaldo da hatırlarsanız bir ay kadar önce Türkiye' nin en iyi futbolcusu olarak Tuncay' ı göstermişti. Arda' nın Tuncay' dan daha iyi olduğunu iddia edenlere duyurulur.

Dünyanın en büyük iki futbolcusu röportajlarında Galatasaray' dan hiç bahsetmemişler nedense. Galatasaray' ın Avrupa' da çok tanındığını söyleyenlere duyurulur. Galiba Christiano Ronaldo ve Messi Galatasaray diye bir takımın varlığından haberdar değiller.

Maradona da bir iki yıl önce Fenerbahçe' de teknik direktörlük yapmayı çok istediğini söylemişti.

Fenerbahçe' nin Avrupa' da tanınmadığı, Galatasaray' ın çok tanındığı, dünyada Hagi' nin Alex' den daha çok tanındığı, Arda' nın Tuncay' dan daha büyük futbolcu olduğu koca birer yalandır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınızı okudum. Yorumlarınızı da okudum. Carlos ile tanındığı için küçümsenmiş Fenerbahçe de. O veya bu şekilde sonuçta tanınıyor FB.

Selim Bayraktar 
 15.02.2011 2:33
 

ben sana hiçbir konuda gıcık olmuyorum. Ne demek istediğimi gayet iyi anlıyorsun. ben sana aurelio'nun haberini yolluyorum ona yalan diyorsun inanma diyorsun. efendim messi'yle c.ronaldo haberlerine inanmalısın yalan mı yazacaklar diyorsun.Küçümsemiyorum. Bana söyledikleri R.Carlos fb diye bir takıma transfer olmustu diyorlar. hatta o dönem Çindeydim orda haberlerde de izledim Çin televizyonlarında. Diyecek sözüm yok.Size febe'ninzle mutluluklar diliyorum. "Yeni yeni duymak" cümle içinde kullanmanızı bekliyorum. Ne anlama geldiğini bilmiyorum :)

Frank Sevo 
 13.01.2010 15:08
Cevap :
"İngilizce'yi yeni yeni öğreniyorum." Burdan hergün yeni kelimeler öğrenildiği anlamı çıkar mesela. "Ama Fenerbahçe' yi yeni yeni öğreniyorlar" diye bir cümle olmaz. Benim amcam, dayım, dedem sırasıyla Fransa, İngiltere ve Almanya' da. Üçü de Fenerbahçe' yi tanımayan kimse yok diyor. Sen soruma cevap vermemişsin. Tekrar soruyorum: Galatasaray' ın tanınma sebebi nedir? Sen Galatasaray çok tanınıyor diyorsun ya. 10 yıl önce aldığı kupayı mı unutamıyor yabancılar:). Transfer konusunda gazeteler yalan yazarlar biliyorsun ama sahte bir röportaj yayınladıklarına ben hiç tanık olmadım.  13.01.2010 18:10
 

sende bunu yazan haberlere inandın öyle mi ? Sen değilmiydin bana her yazılan doğru olsa "oooooo" diyen :) uluslararsa bir şirkette bilgisayar mühendisiyim. işim gereği diğer tüm ülkelerdeki meslektaşlarımla yılda 2-3 defa çalışma toplantıları yaparız. emin ol, son 2-3 yıldır biraz biraz fenerbahce'nin adini duyduklarini soylemeye basladilar. O da Roberto Carlos'dan dolayi.

Frank Sevo 
 11.01.2010 18:11
Cevap :
Her insan gazetede okuduğu bazı haberlere inanır, bazılarına inanmaz. Bunda bi anormallik yok. Ama gazetelerin Messi ile C.Ronaldo ile röportaj yaptık deyip, sahte bir röportaj yayınlayacak kadar sahtekarlık yapacaklarını sanmıyorum. Sen bunu da yaparlar diyorsan o senin bileceğin iş. Fenerbahçe' nin adını yeni yeni duymaya başladık diye bir laf olur mu ya? Bir takımın adını ya duyarsın ya duymazsın. Üç yıl önce "Fe" yi biliyorlarmış, sonra "Fener" i sonra "Fenerba" yi sonra da "Fenerbahçe" yi mi duymuşlar. O da Carlos sayesinde diyerey güya küçümsüyor musun? Carlos sayesinde tanınmak başka bişey sayesinde tanınmaktan daha mı önemsiz? Peki bizi şu anda Carlos sayesinde tanıyorlar diyelim söyler misin Galatasaray' ı neyiyle tanıyorlar???Aslında tanınmak falan umrumda değil de size gıcık olduğum için yazıyorum bu konuda. Yoksa ben isterdim ki dünyada Fenerbahçe' yi tek tanıyan tek seven ben olsaydım.  11.01.2010 19:20
 

Gerçekten bazen şakasına mı kıyaslama yapıyorlar anlamadım ama Messi'nin yanında Arda hiç bir şey. Bu kıyaslamayı yapanların amacı ne gerçekten çok merak ediyorum.

Hüseyin Engez 
 11.01.2010 11:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 56
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1469
Kayıt tarihi
: 18.11.08
 
 

Doktorum. Tıpla ilgilendiğim kadar sporla da ilgileniyorum diyebilirim. Yazılarımı beğeneceğinizi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster