Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Efsane FB 1907 Baterist Metin

http://blog.milliyet.com.tr/efsanefb1907

09 Eylül '07

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
3102
 

Met Ajans Haber (A-meslek - 1)

Met Ajans Haber (A-meslek - 1)
 

İş dünyasında, meslek grupları arasında gayri ciddi ile hayli ciddi arası ciddiyette, biraz derince bir araştırma yaptık. Amacımız en kazançlı meslekleri ayıklayıp tespit etmekti. Elimize geçirdiğimiz ve de geçiremediğimiz bütün işleri bir araya toplayıp, önce elekten sonra süzgeçten geçirerek, el değmeden seçip en kazançlı işleri ortaya çıkardık. Fakat bu seçmece kazançlı işler arasında biri, çok ilginç geldi ve alakamızı onun üzerinde yoğunlaştırarak, daha bir ciddi parmak atalım... yani basalım... şey yani parmak basalım dedik ve habercilik adına öyle yaptık, ıssızda bastık.

Bu kazançlı meslek, meslekten sayılmayan meslek dışı bir meslek... İcraatını yapan bir hayli fazla ama iş değil, meslek değil. Hani vardırya metaller birde ametaller... İşte bu da ameslek diye ayrılabilir, adı böyle konabilir ancak. Belki serbest meslek... Lakin biraz fazla serbest, sereserpe bir ameslek bu. Belki bir kısmınız anladınız... Anlayanlar anlamayanlara anlatsın demiyoruz ve biz açıklıyoruz:

Meslek dışı olan bu mesleğin adııı... "Dilencilik"... Araştırmaya yeşillik katmak için konuyla ilgili bir meslek sahibiyle röportaj yapmak üzere yola çıktık. Fazla aramaya gerek yoktu, bunlardan piyasada bol miktarda vardı zaten ve bizden önce onlardan birinin bizi bulacağını biliyorduk. Fazla dolaşmadık, kalabalık bir caddede aranan bulundu:

"Muhterem hanımefendiler ve beyefendiler... Haddim olmayarak bir dakikanızı istirham ediyorum. Şu sizlere uzanan kolumun ucunda görmüş olduğunuz elimin, ayasının boş olduğunu belirtmeme gerek yok sanırım. Görmüş olduğunuz gibi elimde, avucumda birşey yok! Sizi temin ederim ki, üç-beş adımda bir karşılaştığınız boş eller içerisinde, benimkinden daha boşunu bulamazsınız. İştee! Bakınız... Şekilde görüldüğü gibi bomboş bir el. Bu fırsatı kaçırmayınız... Paranızı sokağa atmayınız, avucuma isabet ettiriniz... Unutmayınız ki yapacağınız her yardım, sizlere dua olarak geri dönecektir. Yanında döviz bulunmayanların yardımları Türk Lirası olarakta kabul edilebilir. Haydi şimdi bütün eller ceplere, lütfen fakire bir sadakaa".

Bak sayın fakir bey kardeşim... Biz şu anda burada hayırsever olarak değil, tv ekibi olarak bulunuyoruz. İşte kameramız ve kameranın altında bulunan iki ayaklıda kameraman oluyor.

"Yapma yaa, essahmı diyon? Yani şimdi beni çekiyomu? Çok iyi be... Beleş reklam olduk vallaa. E sizinde sadakanız reklam yardımı olsun bari... Zaten ne vakittir kafamdaydı, reklam verecektim. Şimdi hasılatı beşe katlarım artık".

Size yaptığınız işle ilgili birkaç soru sormak istiyorduk biz aslında... Mesela bu işe yani dilenmeye ne zaman başladınız?

"Klasik bir cevap olacak belki ama ben bu işe küçük yaşlarda başladım... Kendimi bildim bileli dileniyorum. Baba mesleği bu... Yani babamın hatası. Zaten babam hataların adamıydı... Kendisi sayısız hata yapmıştır hayatta ve ben hiçbirini affetmedim. Yalnız biri hariç tabii "...

Çok ilginç... Nedir o affedebildiğiniz tek hata?

"O hataaa... Şahsen ve de bizzat benim"......................................... *** [ Devamı var ] ***

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bizim muhitte adım başı var bu meslek sahiplerinden, sevgiler.

Baterist Kızı Melisa 
 26.10.2007 17:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1907
Toplam yorum
: 4304
Toplam mesaj
: 437
Ort. okunma sayısı
: 3673
Kayıt tarihi
: 28.07.07
 
 

03 Şubat 1967 İstanbul doğumlu, romantik bir müzisyenim işte... Müzik, bateri, spor, Fenerbahçe, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster