Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Temmuz '12

 
Kategori
Modacılar
Okunma Sayısı
775
 

Meteoroloji'ye dava açıldı: "Havalar Güneşsiz Gidecek" demiş!

Meteoroloji'ye dava açıldı:  "Havalar Güneşsiz Gidecek"  demiş!
 

Miranda Kerr. Vıctoria Secret'in moda meleği.


Bizler gibi, modacılar da şaşkın.. Yerin, göğün dibi delindi. Zırt-pırt yağan yağmur ve akan seller, yağan dolularla şaşkınız. Modacılar da şaşkın. Bu yılı gözden çıkardılar. Şöyle bir  ipkini’li, yokini’ li , bikini’li  mayoları ile ortaya çıkamadılar. Neydi o eski günler? Onun için bu yılı defterlerinden sildiler, 2013’ün modasını çiziyorlar şimdiden.

Dün haberlerde vardı. Görülmemiş bir hukuk savaşı başlatılmış. Nerede? Belçika’da.meteoroloji alanında faaliyet gösteren özel bir şirketin güneşsiz yaz tahmini nedeniyle sahillerin boşalması üzerine turizmciler tazminat davasına hazırlanıyor.
 

Meteo Belgie adlı şirketin bazı gazetelerde manşet olan hava tahmin raporunda Temmuz ayında ve Ağustos'un ilk yarısında havanın genelde kapalı olacağı öngörüsü Belçikalıları Akdeniz ülkelerine yönlendirdi.
 
Rezervasyon iptalleri nedeniyle zor günler geçiren Belçika'nın 65 kilometrelik sahillerindeki oteller "bilimsel olmayan" hava tahminleriyle müşteri kaybettiren meteoroloji şirketine karşı yasal yollara başvuracaklarını belirtiyor. Bu ne iş? Ört ki, ölem!!

Eh, durum böyle olunca da, eldekilerle bu yazı idare etmeğe  çalışarak ahkam kesiyorlar. Plajlara şıklık götürmek için, eserlerini sunuyorlar. Hedef, kadınları plajlarda, şıklık ve zarafetiyle ön plana çıkarmak.

Biz daha ayağımızı suya sokmadık ama, bu sıcaklarda modacıları sizler için dolaştık. Fikirler aldık. Yardımcı olalım dedik.

Modacılara göre, bu seneden hayır yok. Hevesleri kursaklarında kalmış. Deniz esintisi yaratmak için  tasarımlarında çizgi desenli üçgen ve bordo modellerle ortalardaymışlar.

Düz renkli ipli bikini altlarıyle öne çıkıyor. Plaj aksesuarları da önemli. Mavi renkli salaş tişörtler, farklı hava yaratıyor.

Renkler bu yıl canlı.düz ve desenli modeller, sarı, turuncular da gözde. Bunları pembe,yeşil ve beyaz renkler izleyecek. Ne zaman? Seneye.

Görüyor musunuz? Modacılar bu seneyi yitik yıl olarak kabul ediyorlar ama, gelecek yılın rengini de şimdiden ayarlamışlar. Ört ki, ölem!

Sizler için soruşturduk. “Göğüsleriniz küçükse, biraz daha büyük gösterecek, boyundan ip askılı bikiniler yerine, belinizden bağlanan bikinileri tercih edin. Böylece hem boyunuz, hem göğüslerinizin üst kısmı, bir plan daha öne çıkar.

Bikinileri alırken düz ve sade renklerden kaçının. En iyisi, asimetrik duran bikinilerle desenliler öne çıkmalı. Böylece hem göze gelirsiniz, hem de ön plana çıkarsınız. Fena mı?

Valla bu sıcaklarda, iki modacıyı dolaşıp, bu bilgileri edinebildim. Adamlar zaten kan ağlıyor mevsimi geç açtık diye. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Üstadım,105 tıklamaya karşın bir adet yorum yok !..Vatandaş turizm elçilerini koruma ve kollama konusunda düşüncelerini açıklamaya korkuyor sanırım.:)) İlk yorum benden olsun...Ülkemizin güzellikleri eksik olmasın...Turizmden hazinemiz dolsun...Vatana ,millete hayırlı olsun...Saygılar...İstanbul'dan selamlar...:))

Mesut Selek 
 09.07.2012 13:49
Cevap :
Beklentimiz ve muradımız "tık" olmadığı halde, onlarca kişi okuduğu, 8 bini aşan okuyucuya rağmen, yine de tık yok. Nedenm böyledir bu? Niçin böyle oluor? Bu işler için konferanslar düzenlenmeli, kurul oluşturulmalı. Tebliğler yayınlanmalı ve bunlar bir havuzda toplanmalı. Sizi de yerde ararken, bazan gökte buluyoruz hani. Bu sıralar "akademik" takıldığınız besbelli. Selam ve sevgilerle. Teşekkürler. Bir tek sizin yorumunuz, bütün yorumları temsil eder bana göre. Postacı yorumunuzu getirince, zarfı açmadan " Bu da Selek i mzalıdır" diye geçirmiştim içimden. Aynen dediğim gibi oldu. Biz, birbirimizi anlıyoruz. Te işte o ka!  09.07.2012 16:09
 

Tabii, Belçika'nın uleması olmadığı için iş mahkemelere taşınıyor. Bizde olsa ulemadan yetkin biri çıkar ve "Rahmetin hikmeti" deyiverdi mi ağızlar mühürlenir, hatta alkış bile alır. Soru sormak kimin haddine. Bir tane ihraç mı edelim Belçikaya?...:) Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 08.07.2012 11:10
Cevap :
Güzel fikir. Yollayalım gitsin. Sweçelim gidecek olanı. Nefesi kuvvetlilerden olsun)) Selam ve saygı ile  10.07.2012 1:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 905
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster