Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '10

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
1934
 

Metin öğretmen hayatını kaybetti...

Metin öğretmen hayatını kaybetti...
 

Devletin işten attığı Metin öğretmen hayatını kaybetti.

Metin Kurtçu sözleşmeli öğretmen olarak çalıştı. Sözleşmeli öğretmenlerin 30 günden fazla rapor alma( hasta olma) hakkı olmadığı için Metin öğretmenin görevine son verildi. Görevine son verilen Metin öğretmeni önceki gece kaybettik.

Ankara Üniversitesi Cebeci Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Akut Miyeloid Lösemi teshisi ile tedavi gören Metin öğretmen 25 Aralık’ta kemik iliği nakli için ameliyata girdi. Ameliyat sonrasında komaya girdi. Vücudu ilik nakline uyum göstermedi. Önceki gece saat 21.00’de Metin öğretmen vefat etti.

Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu 28 yaşındaki Metin Kurtçu, dört yıl sözleşmeli öğretmen olarak çalıştı. Kurtçu, üç yıl Erzurum’da çalıştıktan sonra Yozgat’a tayini çıktı. Mayıs 2010’da Akut Miyeloid Lösemi teşhisi kondu. Ankara’da tedaviye başladı. Metin Öğretmen o günden sonra okula gidemedi. Raporlu gün sayısı 30’u geçince 14 Eylül’de sözleşmesi feshedildi.

8 kişilik aileye bakan, yeni bebekleri olan Metin arkadaşımız tedavi sürecinde bir yandan SGK, bir yandan da idari mahkemeyle uğraşıyordu. Tek istediği sözleşmeli olduğu için görevden atıldığı öğretmenlik mesleğine mahkeme yoluyla geri dönebilmekti. Fakat ameliyattan çıkan yorgun vücudu tüm bunlara daha fazla dayanamadı.

(Alıntı, Eğitim Emekçileri Derneği)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ve katil sistem bir cana daha kıydı.. ve kaybolup gitti bu haber; gündelik telaşlar, koşuşturmacalar, afyonla uyuşturulmuş beyinlere empoze edilen - layik görülen hayatların köhne dünyasında..

Kerem PORAZAN  
 08.12.2010 9:35
Cevap :
Teşekkür ederim...  08.12.2010 14:04
 

Metin Kurtçu hoca, bu ülkenin "çıkmazına" rastladı ve gencecik yaşında "hayata veda" etti. Yazıklar olsun! Oysa, yedi sülalesini alıp yurtdışında tedavi olmaya gidenlerin ülkeye kaç paralık hizmeti oldu ki? Birilerine hay hay! Kimilerine de vaay vay. Bu türlü acılarla bir kez daha karşılaşmamak umudu ile... Saygı ve selamlarımı yolladım.

gülriz 
 06.12.2010 21:00
Cevap :
Metin öğretmen ne yazıkki son kurban değil.Uygulanan liberal politikalar ile otuz yıldır çalışanlar aleyhine düzenlemeler hızla uygulamaya konuluyor.Anayasada yazan sosyal devlet ilkesi hızla sadaka kültürüne dönüşürken yaşananlara seyirci kalanların da bir gün uygulanan politikaların mağduru olacağı bilinmeli. Katkınız için teşekkür ederim,selamlar...  07.12.2010 21:27
 

Toprağı bol, zor koşullar altında verdiği onurlu mücadele ise yurttaşlarımıza örnek olsun! Yeni "Metin Hoca" durumuna düşecek olanlar ancak bu örneğin arkasındaki toplumsal-siyasi ve iktisadi dinamiği görerek kurtulabilirler... İnce toplumsal duyarlılığınıza saygım ve dost selamlarımla...

Ersin Kabaoglu 
 06.12.2010 19:22
Cevap :
Teşekkür ederim.  06.12.2010 19:34
 

Metin Öğretmen İçin Ağıt (28 Yaşında kanserden hayatını kaybeden stajyer öğretmen Metin Kurtçu’nun anısına..) Bırakın dostlar her yanım sızlıyor Bırakın bırakın ben gideyim Köyümde çocuklar beni bekliyor Yeniden tahta başına geçeyim Bırakın dostlar öğretmen oldum Öğretmen olmadım da öğretmen doğdum Sanki kaderimmiş bana çok gördü Bu fani hayatı çabuk söndürdü. Giderim giderim yolum tükenmez Stajyer öğretmenim derdim hiç bitmez. Aldılar beni sayrılarevine kodular Devlet biletimi kesti yola koydular Hemşire her yanım iğne, içim ağrıyor Sağımdan soluma dönemiyorum Öğretmen oldum inanamıyorum Ne dertli imiş benim kaderim Kardeşler mezara yavaşça indirin. Giderim giderim köyüm uzaktır Devlet beni bırakmış bana bu haktır. Yazık demezler, hasta demezler İnsan demezler, öğretmen demezler Bu insanlar ne yer ne içer demezler Nerede demezler, iyi mi demezler Hastayım, yatayım bir oda içinde Dostlar sağolsun mezarım başında. Giderim giderim tabutum inmez

Erdal Ceyhan 
 06.12.2010 13:25
Cevap :
Erdal,teşekkür ederim değerli katkın için...  08.12.2010 14:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1114
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 823
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster