Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Aralık '10

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
1099
 

Metin Şentürk Haber Spikeri Oluyor!

Metin Şentürk Haber Spikeri Oluyor!
 

,


Ünlü sanatçının başarılar hanesine yazılanlar saymakla bitmez!
Şarkıcılık, dizi oyunculuğu, Guinness Rekorlar kitabına adını yazdırması, Milletvekilliğine aday olacağını açıklaması ve Dünya Engelliler Vakfını kurması vs, vs. Tüm bunlarla yetinmemiş bu defa da haber spikerliğine soyunmuş!
Kısacası engellilerin engelleri nasıl aştığını tüm dünyaya gösterdi ve göstermeye devam edeceği şimdiden anlaşılıyor!
Ama ülkemizde yaşayan diğer engelli yurttaşların kendisi kadar şanslı olmadığını yazılı ve görsel medyada yayınlanan bazı haber karelerinde izlemekteyiz!

Örneğin geçtiğimiz haftalarda Engelliler için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavında bir hayli ilginç olaylar yaşanmıştı!

Onların önlerindeki engelleri kaldırmak adına tedbirler alınması gerekirken adeta hayatlarını kabusa çevirmişlerdi!

Sınavı asansörlü bir binada yapmak yerine onları merdivenle bir kaç katı tırmanmaları için adeta zorlamışlardı!

Özellikle de bir babanın kas erimesi rahatsızlığı olan oğlunu sınava akülü arabasıyla getirdiği halde, bir de binada 3 kat daha çıkarak sınava gireceği sınıfa sırtında götürdüğü haberi içler acısıydı!

Hepimizin hayretler içerisinde ve içi burkularak izlediği görüntülerdi bunlar!

Metin Şentürk tüm bu olup bitenleri belki görememiş olabilir ama asla duymamış olamaz!

Hem artık haberleri bizzat kendisi sunacağına ve bu tür olaylara bire bir şahit olacağına göre duyarsız kalması mümkün değil!

Milletvekilliğine soyunma nedeni de belki bu sorunlarla yakından ilgilenmek ve çözümlenmesine katkı sunmak için olabilir, kimbilir?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Metin, kendisiyle barışık bir sanatçı...Başarısının altında ,yetenekleriyle,bu pozitif mizacı;ayrıca zeki oluşu yatıyor.Ülkemizde engelli sayısı bilinenden çok...Devletin sahte yeşil kartlıları tasfiye olsa;hazinenin kaybolan triyonları tesbit edilebilse, engelli yurttaşlarımızın insanca yaşaması için yeter de artar bile...İyi geceler...Sevgiler...Selamlar...

Mesut Selek 
 04.12.2010 0:34
Cevap :
Bugün okuduğum bir gazete haberine göre, Engelli yurttaşlar için ayrılan yıllık bütçede kişi başına sadece 1 liralık bir pay düşüyormuş Mesut hocam. Bu tespitten sonra başka söze gerek yok zaten! Metin bey ile ilgili yaptığınız tanımlama ise harfiyyen doğru, kendileriyle ilk yirmi yıl kadar önce tanışmıştım, o dönemlerde gözlemlediğim olağanüstü performansı bu günlere geleceğini kulağıma fısıldamıştı sanki! Selamlar saygılar..  04.12.2010 20:57
 

Türkiye'deki engelli hareketine en büyük zararı, para toplayan vakıf ve derneklerin yanı sıra, ben BAŞARDIM SİZDE BAŞARABİLİRSİNİZ, BAŞARAMIYORSANIZ SİZ BECERİKSİZSİNİZ diyen bu ROL MODELLER yapmaktadır... Devletde bu ROL MODELLER sayesinde sorumluluklarından sıyrılmaktadır... Oysa ülkemizdeki engel/lenenler/liler ÖTEKİ ÖTESİDİRLER... Gerçek anlamda sakatkırım politikasına uğramaktadıralr... Yani Metin varrrr yaaaa, tüm engellenenlerin durumu öyle sanılmaktadır...

KUYUCAK 
 03.12.2010 12:00
Cevap :
Haklısınız, bu birazda kişisel becerilerle alakalı bir durum sayın Kuyucak. Ötekileştirme nitelemeniz ise bu akşam televizyon haberlerinde izlediğimiz görüntülerde doğrulanmış oldu zaten! Daracık bir cadde de tekerlekli sandalyesiyle ilerlemeye çalışan yüzlerce insanın yanından vızır vızır geçen otomobiller her an tehlike yaratabilirlerdi! Bir çok etkinlikte olduğu gibi bu defa da yolu trafiğe kapatmaları gerekirdi oysa.. Selamlar saygılar..  03.12.2010 20:52
 

Blog yazımı sanatçı Metin Şentürk ile ilişkilendirmek düşüncesiyle yeniden düzenlemiş bulunuyorum. Bu nedenle değerli yorumunuz maalesef bu sayfada yer alamamıştır. Tüm halkımızın tepki gösterdiği bu içler acısı haberle ilgili eleştirilerinizi haklı buluyor ve hep birlikte göstereceğimiz tepkiler doğrultusunda bu sorunların en kısa zamanda düzeleceğini umuyorum.. Öyle ya, engelli vatandaşlarımızla sağlık konusunda farklarımız olabilir belki ama vatandaş olarak sahip olduğumuz haklar söz konusu olduğunda tamamen eşit olduğumuz tartışılmaz bir gerçektir.Selamlar saygılar..

Arif ÖĞÜTÇÜ 
 03.12.2010 11:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1021
Toplam yorum
: 4165
Toplam mesaj
: 254
Ort. okunma sayısı
: 1581
Kayıt tarihi
: 19.10.07
 
 

Çok eski olmayan bir tarihte tıpkı sizler gibi Melek'lere gülümsermişim uykulu hallerimde!  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster