Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Eylül '13

 
Kategori
Özel Günler
Okunma Sayısı
77
 

Mevsim'lerin Günce'si

Mevsim'lerin Günce'si
 

“Mevsimlerden sonbahardayım” der hani şarkıda, düşen yapraklara benzetir kendini… Hüzün, vazgeçmişlik, yağmurlarla gelen yalnızlıktır anlattığı… Kol gezen ayrılıklar, umutsuzluk gözyaşları… Ne menen bi mevsimdir ki sonbahar, en anlamlı hikayeme de ev sahibidir. Sararıp solmak bi yana çiçeklenir açarım her sonbaharda. Canıma nasıl can katıldığını, hiç eskimeyecek bir sevgiyle donatıldığımı anlarım bir kez daha. Tazelendiğim Mevsim’dir O benim. Mevsim’lerin Günce’sidir. 

Mevsim’lerin Günce’si…Her mevsimden beslenip, Nurlu ışığıyla dünyama doğan canım kızım Günce Mevsim…

Bi ‘Milennium’ heyecanı yaşadı o sene bütün dünya. Ne hazırlıklar yapılmadı, ne kehanetler yazılmadı ki. Felaket tellallığı yapıp bu işi ticarete dökenler bile oldu. Bilgisayarlarda yaşanacak sıkıntılardan tutun da havanın durumuna, insan psikolojisine olacak etkilerine kadar indi açıklamalar. Pek umursamadım bunları açıkçası, ‘anne olmak’ duygusunun sabırsız bekleyişiyle geçti benim günlerim. Neyse ki korkulan olmadı, zaman durmadı. Beklenenden çok önce doğdu bana ışık olan o eşsiz bebek.

Yoğun bakım odasında geçen onca günden sonra ‘bebeğine bakabilir’ dediler sevgili yoğun bakım hemşireleri ve nihayet O’nu bize verdiler. Çok güçlüydü ve hayata öyle sıkı tutundu ki hüznümüzü mutlulukla bezedi. Sararıp dökülmek bi yana yeşerdik, çiçek olup açtık O’nunla. Vazgeçmenin, pes edişin, yılmışlığın pençesinden kurtardı bizi ve gerçek manada çoğalıp kalabalık olduk. Varlığımız anlam kazandı. Ve tuhaftır ki herşey anlamını yitirdi, koskoca dünyanın merkezindeydi .

Ne çabuk geçmiş seneler. Güzeller güzeli bi genç kız olma yoluna girmiş bile benim küçücük bebeğim. Annesi olmakla kendimi ayrıcalıklı ve özel hissettiğim yavruma ne yapsam da teşekkür etsem, ne söylesem de kendimi anlatabilsem bilmiyorum. Tek bildiğim herşeyin en güzelini hak ettiği…

Nasıl aydınlanmışsam seninle, aydınlık günlerin olsun önünde.  İyi ki doğdun, iyi ki benim yavrumsun. Nice yıllara meleğim…

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 338
Kayıt tarihi
: 30.11.07
 
 

1975 Denizli doğumluyum. Gazi Üniversitesi Fizik Öğretmenliği bölümünden 1996'da mezun oldum. Dünya ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster