Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Haziran '09

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
1707
 

Mezitli, İçel Anadolu Lisesi'nde mezuniyet coşkusu yaşandı...

Mezitli, İçel Anadolu Lisesi'nde mezuniyet coşkusu yaşandı...
 

İçel Anadolu Lisesi öğrencilerini,Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım yalnız bırakmadı...


Mersin'in, Mezitli İlçesi sınırlarında eğitim öğretim veren İçel Anadolu Lisesinde mezuniyet sevinci yaşandı.

2008-2009 eğitim ve öğretim döneminin ardından 16 Haziran 2009 saat 18.30’da Mezitli İçel Anadolu Lisesi’nde (İAL) son sınıf öğrencilerinin mezuniyet töreni yapıldı.

Törene Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu, Yenişehir Kaymakamı Eyüp Sabri Kartal, Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım ve eşi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Nenni, İl Tedaş Müdürü, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İçel Anadolu Lisesinde 23’üncüsü gerçekleştirilen mezuniyet töreninde 245 öğrenci mezun olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşarken törende konuşan okul müdürü Ali Çiftçi, “Kuruluşumuzdan bugüne kadar 4315 İçel Anadolu Lisesi Diplomalı’ gencimiz seçkin üniversitelerden mezun olarak Ülkemizin yetişmiş insan kaynaklarına katkıda bulunmaktadır. Bu dönemde de mezun olan öğrencilerimize başarılarının hayat boyu daim olmasını diler Öğrencilerimiz ve çalışanlarımız adına hepinize hoş geldiniz diyorum” dedi.

‘RİSK ALMADAN BAŞARIYI YAKALAYAMAZSINIZ’

Konuşmasında mezun olan öğrencilere de tavsiyeler de bulunan Ali Çiftçi, “Önünüze büyük anlamlı hedefler koyun. Hedefe ulaşmada karşılaşacağınız engelleri aşmada kendi gücünüzü, öz değerlendirmenizi ve her attığınız adımın risk değerlendirmesini gerçekçi ölçülerle yapın. Doğru değerlendirmeler ışığında risk alın ve yönetmeyi başarın, risk almadan başarıyı yakalamanın oldukça güç olduğunu unutmayın” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde ‘Koca Bebek’ adlı tiyatro oyunununu öğrencilerine başarı ile sergileten okulun Edebiyat öğretmenleri Hasan Sarıkay, Rahşan Doğan ve Servet Hasan Kuş’a Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu, Yenişehir Kaymakamı Eyüp Sabri Kartal ve Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım tarafından plaket verildi

Yine Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu, Yenişehir Kaymakamı Eyüp Sabri Kartal ve Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım tarafından okul birincisi Övgü Bıçkıcı, okul ikincisi Selen Yıldırım ve okul üçüncüsü Onat Yıldırım’a plaketleri verildi.

Plaket törenlerinin ardından okul birincisi Övgü Bıçkıcı ve okul ikincisi olan Selen Yıldırım tarafından okulun Flama bayrağı ve Türk Bayrağını alt sınıftaki arkadaşlarına devir teslimi yaptılar. Mezun olan öğrencilere sembolik olarak verilen diplomaların ardından kep fırlatma törenine geçildi.

245 öğrenci törenin ardından keplerini fırlatarak sevinç gösterilerinde bulundular.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 822
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster