Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Haziran '09

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
432
 

Mezitli İlçesi Bir İlki Gerçekleştirdi...

Mezitli İlçesi Bir İlki Gerçekleştirdi...
 

MEZİTLİ İLÇESİ BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ...


10 Haziran 2009 Çarşamba günü saat 12.00 ve 12.30 saatlerinde Mezitli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı`ndan iş yeri açma kredisi alan Sıhhi Tesisat ve Oto Yıkama işyerlerinin açılışı yapıldı.

Açılışa Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Kamuran Zengin, İlçe Yazı İşleri Müdürü Ümmü Kale, İlçe Nüfus Müdürü Mehmet Erişen, İlçe Malmüdür Vekili Hatice Akça, İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Hasan Tuzla, İlçe Tarım Müdürü Avni Taşyürek, Akdeniz Olay Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Halil Yavuzel, İnsan Hakları Kurulu Üyesi Fatma Sibel Çetin, AK Parti İlçe Başkanı İ.Halil Dulkadir, Viranşehir Mahallesi Muhtarı Sinan Örüng, Bozön Köyü Muhtarı Enver Boz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Türkiye’de yeni kurulan 42 İlçe’den bir ilk olarak Mezitli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), 7 İş kurma projesinden ikisini yaptığı iki açılış ile hayata geçirdi. Diğer projelerin yasal işlemlerin yetişmediğinden dolayı ileriki günlerde açılacağını belirten Mezitli SYDV Müdürü Kamuran Zengin, proje sahiplerine hayırlı uğurlu olmasını dile getirdi.

İlk olarak 15 Bin TL değerinde ki ‘GAYE-33’ isimli Kürşat Dehmen’e ait Sıhhi Tesisat ve Güneş Enerjisi projesinin açılışı yapıldı. Burada konuşan Kaymakam Kamil Kıcıroğlu, “Ben Kürşat Dehmen arkadaşımızın dürüst olarak müşterilerine karşı güler yüz ile hizmet vereceğine inanıyorum. Yeni kurulan 42 ilçeden başvuruda bulunan projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ben herkese hayırlı uğurlu ve bol kazançlı günler getirmesini diliyorum” dedi.

İLK SİFTAH KAYMAKAM KICIROĞLU’NDAN
Sıhhi Tesisat ve Güneş Enerjisi açılışından sonra Ahmet Duman’a ait ‘N.A.R’ Oto Yıkama ve Oto Lastik projesinin açılışı Davultepe AKPET Petrol’de gerçekleşti.
Açılış kurdelesinin kesiminden önce konuşan Kaymakamımız Kamil Kıcıroğlu, “Ben sizlere bereketli bol kazançlar diliyorum. İnşallah bugünkü mutluluk içinde yapacağımız açılışın ödemesini yine aynı mutluluk içerisinde sıkıntı yaşamadan yaparsınız. Çünkü sizin yaptığınız ödemelerle biz başkasına kredi vereceğiz, bir başkasını iş sahibi yapacağız, bir başkasını mutlu edeceğiz. Yeni kurulan 42 ilçenin arasında ilk işyerlerinin açılışını hazırlayan ilk vakıf biziz. Ben vakıf mütevelli heyetine çalışanlarına herkese teşekkür ediyorum sizlere mutluluk diliyorum bugünkü heyecanınız her zaman böyle olur. Tekrardan hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuşmanın ardından açılış kurdelesini Kaymakam Kamil Kıcıroğlu, İşyeri Sahibi Ahmet Duman, annesi ve babası ile beraber kesti. Açılıştan sonra Kaymakamımız makam aracını yıkatarak Oto Yıkamanın ilk siftahını atmış oldu.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 817
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster