Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ekim '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
396
 

MHP devrim muhafızı yolunda (mı?)

MHP devrim muhafızı yolunda (mı?)
 

MHP, TBMM' de savaş tezkeresinin oylanmasında iktidar partisine neden destek vermiştir? Bu tezkere BM VE NATO' ya rağmen meclisten geçmiş; Türkiye sonunu dahi kestiremeyeceğimiz maceraların içine girmek için ateşin ortasına itilmiştir. Suriye' nin destekçisi olan ülkeler Rusya, Çin, İran üçgeninin karşısına seçimlerle uğraşan ABD, ekonomik krizle boğuşan AB, çıkmak istememektedir. Yalnızlaşan Türkiye' de Osmanlıcılık düşü kuran iktidara MHP neden olur vermiştir? Türkiye için kilit olan konularda, çözüm neden hep MHP' den gelmektedir? MHP, iktidarın koalisyon ortağımıdır?

Hükümetin TBMM' den aldığı tezkereye diğer muhalefet partileri hayır oyu verirken, MHP' ye iktidar partisinden gelen '' Tezkere Suriye' deki etnik ve dini talep ve yapılanmalarıda kapsar'' sözüyle ikna edildiği söylenmektedir. MHP yöneticileri, destek vermeleri için ''Tezkerenin yalnızca Suriye' ye yönelik bir askeri müdahale ile sınırlı olmaması, Suriye' deki Kuzey Irak yönetimine bağlı peşmergelerle PKK' lileri de kapsaması'' gerektiğini ifade edip, olur aldıktan sonra kabul oyu vermişlerdir.

İktidar partisi sanki Suriye' deki karışıklıklardan ve Suriye muhalefetine destek vermiyormuş gibi ''...orada etnik, dini özellikler üzerinden siyasi talepler, yapılanmalar gündeme geldiğinde sorun olur. Türkiye' nin güvenliğini tehdit eden gelişmeler olur. Biz Suriye' nin tek, bütün Suriye olarak kalmasını istiyoruz'' diye demeçler vermektedir.

MHP Milletvekili Balyoz davasından içeridedir. Bu nasıl muhalefettir ki salt etnik mücadele için hükümetin eline böyle bir koz vermektedir. Yapılan dönüşümlere onay vermektedir. MHP' nin iktidar olmak gibi ne isteği, ne de şansı vardır. Pastadan pay alma derdindedir. İçerideki milletvekilini iktidara kurban vermiştir.

Koministler Moskovaya nidalarıyla bir dönem solcu avına çıkan kafatasçı zihniyette hiçbir değişiklik olmamıştır. İktidarların fedailiğini yapmaya devam etmektedirler. Milliyetçilik, maneviyatçılık söylemleriyle düzenin yürümesi için her türlü desteği esirgememektedir. MHP bilmiyor mu peki, ABD olur vermeden kendisine tezkere için verilen sözün tutulmayacağını? Elbette biliyor. Mevcut düzenin yürümesi için iktidarın stepne görevini başarıyla yerine getiriyor. Kuzey Irak' taki oluşumun, Suriye' de olmaması için olur verdiklerini söylüyorlar ama iktidarın büyük kongresinde, Barzani' ye '' Türkiye seninle gurur duyuyor. '' söylemini de duymazlıktan geliyorlar.

İktidar savaş tezkerseni MHP desteği ile almıştır. ABD' nin jandarmalığı artık tescillenmiş, hiçbir engel kalmamıştır. İlk savaş çığlığını da Hükümetin Başı tarafından atılmıştır: '' Yeri gelir cenk barışın anahtarı olur. Ana muhalefet Baasçı Beşşar' ın yanında kampını kurdu. Tezkereye karşı olan zihniyet tarihe bunun hesabını veremeyecek. Vatandaşlarımız şehit edildi, biz hala barış diyeceğiz. Ne barışı? Hazır ol cenge, sulhu salah istiyorsan. ''

İran Devrim Muhafızlarının görevini, Türkiye' de MHP üstlenecek gibi görünüyor, gidişat o yönde.

Bayram Sarı

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 282
Kayıt tarihi
: 11.05.12
 
 

Yazının ve imgelerin gerçek yaşamın aynası olduğuna inanıyorum. Edebiyat ve tiyatro vaz geçemedik..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster