Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Şubat '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
734
 

MHP karşıtı anket

MHP karşıtı anket
 

Anket


Yiğit BULUT, HT yayın grubunda her fikrini çok beğenmesekde programındaki adil moderatör tavırlarıyla, konuları her görüşten konukla tartıştırmasıyla ilgiyle izlediğimiz bir gazeteci-televizyoncudur. Ancak Sn. Yiğit Bulut'un geçtiğimiz günlerde sanki kendisi de inanıyormuş gibi bir seçim anketini gazete köşesine taşıması herkesi şaşırttı.

Bu ankete göre AKP %42 oy oranında gösterilirken MHP %15 gibi çocukların bile güleceği bir oy oranında gösteriliyordu.

Tüm ciddi anket şirketlerin MHP %22-21 oranlarında AKP ise %30 oranlarında gösterilirken Yiğit Bulut neden bu anketi baz aldı peki?

Şimdi isim vermeden MHP'yi %15 gösteren anket şirketine bir bakalım. Bu şirket bir teknikle AKP'yi yüksek göstermektedir.

Nedir bu teknik?

İlk önce anketi yüzyüze yapmıyorlar yani telefonda anket yapıyorlar o nedenle de vatandaş karşısında soru soranın anket şirketi olduğuna inanmıyor ve korkuya kapılıp " KARARSIZIM" diyor normalde %7 çıkması gereken kararsızlar oluyor bir anda %35! Sonra bu karasızlar ilk 3 partiye dağıtılıyor ve AKP birden bu kararsızların oylarını alıveriyor. İkincisi kendisine telefon açılan vatandaş eğerki memursa korkup yine AKP diyor.

YAni bu X anket şirketinin sonuçları sadece bu konuyla ilgili hiç bilgisi olmayan bir AKP'liyi mutlu eder. Çünkü gerçekler çok farklıdır, Sn. Arınç bile MHP ikinci parti anketlerimizde diyor, işin aslını biliyor. Burda sormamız gereken soru şudur Sn. Yiğit BULUT gibi tecrübeli bir gazeteci nasıl olurda sonuçları teknik olarak hatalı bir anketi köşesinde yazıp MHP baraj altına inecek diyebilir. Bunu nedeni Olasılığı çok yüksek olan MHP iktidarıdır. Ancak bu sonuçları kasten hatalı çıkarılan anket sonuçlarına rağmen ciddi şirketler MHP iktidarını çoktan beyan ettiler. Üzgünüz Sn. Yiğit Bulut..

HERKESE İYİ HAFTALAR

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

2x2=4 doğru tespitlerde bulunmuşsunuz..

yasin07 özz 
 17.02.2010 3:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 1305
Kayıt tarihi
: 13.09.06
 
 

Her zaman düşüncelerimi diğer insanlarla paylaşabilmenin büyük fırsat ve güç olduğunu düşünmüşümdür...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster