Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mayıs '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1977
 

MHP kasetcilere rest çekti

MHP kasetcilere rest çekti
 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "MHP lideri olarak yoluma devam edeceğim. Bundan sonra isimleri yer alanları istifaya davet etmeyeceğim. Bütün sorumluluğu, vebalini MHP Genel Başkanı olarak kendi üzerime alıyorum" dedi. MHP başkanı bu ifade ile bence kasetçilere gereken resti çekerek parti olarak her türlü tehditlerle yüzleşmeye parti olarak hazırlıklı olduklarının mesajı verilmiştir. Kastamonu Belediyesini ziyaret eden Bahçeli, burada gazetecilerin bazı internet sitelerinde yer alan "kaset" iddialarına yönelik sorularını cevaplandırdı.

MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli internet sitesinin iddialarına yönelik olarak , "Kimin elinde ne kaset varsa, ne bilgi varsa bunu internet aracılığıyla kamuoyunu duyursunlar ve her günde yayınlasınlar’ dedi.

Bahçeli şimdi açıkça ifade ediyorum. Bu andan itibaren kimin elinde ne kaset varsa, ne bilgi varsa bunu internet aracılığıyla kamuoyuna duyursunlar.
Medyamız sabahtan akşama kadar dizi filmi gibi bunları 24 saat yayınlasın. Nereye ulaşmak istediklerini hep beraber görelim. Ancak bilinmesi gereken bir şeyi burada tekrar ifade ediyorum. MHP her şeye katlanır, Kendi aleyhinde de olsa. Önce ülkem ve milletim sonra partim der ama, bir şeyi kabul etmesi mümkün değil. 

Türk milletinin karakterinden kaynaklanan tehdit ve şantaja MHP boyun eğemez. Bundan sonra da eğmeyecektir. Hal böyle olunca MHP’nin lideri olarak yoluma devam edeceğim. Kaset konusunda isimleri bu iğrenç internet sayfasıyla kamuoyuna aktarılan ve şu saate kadar da başta TRT olmak üzere diğer medya kanallarında yayınlanan isimlerin hiç birisini istifaya davet etmeyeceğim. Milletvekili adayları olarak sorumluluklarını taşıyacaklar. Başkanlık Divanı olarak
görevlerini yerine getirecekler. Bütün sorumluluğu, vebali, MHP lideri olarak üzerime alıyorum.",

Ayrıca bu konuda bazı düşüncelerini çok net olarak ifade edeceğini vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti: "Ne ölçüde yayınlarsınız yayınlayın o sizin takdirinizedir. Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde 12 Eylül referandum öncesinden başlayan ve 12 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimlerine kadar süreceği tahmin edilen karalama, iftira, kamuoyunu yanıltma ve MHP’yi etkisizleştirme faaliyetleri devam ediyor.

Bu faaliyetlerin yapıldığı sırada yine nereden yayınlandığı belli olmayan bir internet aracılığıyla kaset siyaseti ortaya koymuştur ve bu kaset siyaseti sonrası MHP, ahlaklı, dürüst yaklaşımıyla kasetten muhatap olan kişileri milletvekili adaylığından, Başkanlık Divanı üyeliğinden ve parti mensubu üyesi olmaktan çıkartmış ve bunu da kamuoyunu çok açık bir şekilde bildirmiştir. Buna karşılık, siyasi iktidardan, bu tür kaset siyasetini yürüterek, Türkiye’yi bir siyasi kargaşaya, kaosa ve anayasal suç işleyen bu unsurlara karşı herhangi bir tedbir alıp almayacağını sormuşuz. Başta Başbakan olmak üzere Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Ve medya, medyanın aşırı ilgisi ve yaygınlaştırmasıyla kaseti yayınlayanların ve o internet sayfasını çıkaranların sanki teşvikçisi şeklinde bir yanlış içine düşmüşlerdir. MİT, vurdum duymaz. İstihbarat Daire Başkanlığı’nın ne yaptığı meçhul. olduğunu siyasi iktidarın ise bunu siyasi malzeme olarak kullandığı bir ortamda biz bütün bunları cenabı Allah’a havale ediyoruz. Ancak tek kala kala bizim yanımızda aziz milletim kaldı. Şimdi Allah’a sığınıyor, milletime güveniyor, 12 Haziran’da seçimlere bu arkadaşlarla katılacağım. Artık medyanın değil, Amerika’da uzantısı olan internet yayınlarından değil, iktidarın araştırmasından değil, savcılığın herhangi bir gayretinden değil, milletimizin tercihine göre hem kendimin hem MHP’nin geleceğini belirleyecek olan tek unsurun, büyük Türk milleti olduğu kanaatindeyim. Seçime de milletimle beraber gireceğim. Aldığım sonuçtan sonra MHP’nin kendisini tehdit ve şantaja muhatap kılan, bunlara yardakçılık yapan, bunlardan siyasi ikbal peşinde koşanlardan da kesin hesap soracağını bilmenizi istiyorum. Bundan sonra da medya daha dikkatli olsun, daha tarafsız olsun. Bu gibi konularda ’çoğaltan’ etkisi yaratarak, kamuoyunu bir iktidar lehine kullanmaya çalışmasın. Bu patronlar kendileri için de bir gün yazık ederler diye düşünüyorum dedi. 

Bence MHP hakkında, Türk Milliyetçilerinin düşmanları tarafından gizli olarak tezgahlanmış kaset skandalından MHP , sanılanın aksine seçimlerden güçlenerek çıkacaktır. MHP üzerinde yapılan örtülü operasyonun amacı ülkücü camia tarafından çok iyi anlaşılmıştır. Özellikle seçim sonrası yapılması düşünülen Anayasa değişikliğinde Türk Milliyetçilerinin seslerini kısmak isteyen Sevr müsvettelerinin Türkiye Cumhuriyetini kuruluş felsefesinden uzaklaştırmak istemektedirler. 

Bunun kolay gerçekleşmesi için de MHP’nin baraj altında kalması istenmektedir. Türk Milliyetçileri ne olursa olsun partilerini sonuna kadar destekleyeceklerinden kimsenin şüphesi olmasın… Bu MHP seçmenin kemikleşmesinde hatta daha da bilenmesine sebep olmuştur. Çünkü MHP’yi desteklemek Türk Milliyetçileri için artık bir onur meselesidir. Atatürk Türkiye’sinin üniter yapısının , tek dil, tek millet ve tek bayraklı yapısının korunması için MHP’nin içinde vatan sevgisi olan herkesin görevi olmalıdır. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 68
Toplam yorum
: 98
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 2732
Kayıt tarihi
: 31.01.09
 
 

Emekli uzman öğretmenim. Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü ve A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster