Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ekim '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
2302
 

MHP Koray Aydın ile iktidarın mührünü AKP den alır

MHP Koray Aydın ile iktidarın mührünü AKP den alır
 

MHP Koray Aydın ile iktidarın mührünü AKP den alır


MHP Genel başkan adayı Koray Aydın büyük değişimi gerçekleştirmek işaret fişeğini ateşledi. MHP Genel başkan adayı sayın Devlet Bahçeli’nin rakibi Koray Aydın Türk Siyasetinde çok önemli bir mesaj verdi. Habertürk tv de Fatih Altaylı’nın teke tek programına konuk olan Koray Aydın’nın mesajlarını Türk siyaset bilimcileri iyi okuması gerekiyor. Ülkemizde Şişli Belediye Başkanı TDH lideri Mustafa Sarıgül’den sonra parti içi demokrasi den bahseden ikinci lider olarak karşımıza çıkıyor. Koray beyin çok önemli mesajının özeti şu; Şeref ve namus sözü veriyorum ki, eğer MHP nin genel başkanı seçilirsem partiyi demokratikleştireceğim. Partide ön seçim olacak, üyelik hukuku sonuna kadar korunacak. MHP de siyaset yapanlar gücünü liderden değil halktan alacak.

Partinin tüm kademelerinde ön seçim olacak. Genel başkan milletvekillerini atayamayacak, genel başkanın %5 kontenjan belirleme hakkı olacak diyor. Bu cümleler Türk siyasetinin , siyaset tabanlarının nasıl çatır çatır kırıldığını gösteriyor. Koray bey çok haklı, çünkü Türk insanın siyasete inancı kalmadı. Türkiye’de siyaset şöyle yapılıyor. Ortada lider. Etrafında bir halka. Liderin etrafındaki halka o siyasi tabanı yönlendiriyor. Bütün siyasi partilerde durum böyle. Koray Aydın MHP genel başkanı seçilir ve ilk işi olarak söz verdiği tüzük değişikliğini yaparsa Türk siyasi tarihine bileğinin hakkı ile demokrasiyi getiren siyasetçi olarak tarihe geçer. Türk siyasi hayatı onun heykelini diker ve ilk demokrasi önderi olur. Ama şu var Bahçeli nin kendi belirlemiş olduğu delegeleri buna izin verir mi? Bilinmez ama eğer delegeler Koray Aydın’a oynarsa bu ülke için en güzel siyasi kararlarını vermiş olup, Allah katında yarın alacakları ödül büyük olur. Çünkü Allah’ın adaleti siyasette de olsa belli bir zümrenin hakimiyetini kabul etmiyor.

Hakkaniyet ve adalet duygusu bir liderde olması gereken üstün meziyetlerden biri olması gerekir. İnancı ne olursa olsun herkesin bir inandığı kutsal tanrısı vardır. Gücünü yüce yaradanın adalet duygusundan alması gerekir lider. Lider temsil ettiği örgütün veya teşkilatın en merhametli, en demokratik, en özgürlükçü, hak ve hukuk yemeyen tek kişisi olması gerekir. Eğer Koray Aydın bu söylemleri yapabilirse Türkiye’nin başbakanı olmaması için hiçbir sebep görülmüyor. Çünkü Türk halkı özünde milliyetçi Müslüman ülkedir. MHP bu milliyetçiliği demokratik ve özgürlükçü siyaset ile toplumun sinir uçlarına kadar yayması CHP den daha kolay olacaktır. Ama tek çare Sayın Devlet Bahçeli’nin Koray Aydın’nın önünü açması ve hırslarının kurbanı olmaması gerekir. Bunu yaparsa Devlet bey de adını tarihe altın harfler ile yazdıran manevi lider olarak kalacaktır.

MHP ile ilgili haberler: Beytullah Yılmaz – korfezdepolitika@gmail.com – 0 544 864 95 26

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öncelikle Türk siyasetinin parti içi demokrasi sorunu var. Ülkemizde siyasi partiler şöyle yönetiliyor. Orta bir lider. liderin etrafında bir halka. lider o siyasi parti teşkilatı veya örgütünün sorunlarını o halkanın bildiği kadar biliyor. örgütün içini bilmiyor. siz o halkayı delip lider ile görüşmeniz ve sorun aktarmanız mümkün değil. isteseniz de o halkayı kıramıyorsunuz. partilerin genel merkezleri, il başkanları bir gece ansızın görevden alma işlemi yapabiliyor. yani benim burada anlatmak istediğim aslında Türk siyasetinde parti içi demokrasi olmayışı. Koray Aydın'ı sırf bu yüzden destekliyorum. çünkü milletvekillerini genel başkanlar atıyor. örgütün veya teşkilatın söz hakkı yok. liderler bu kadar dokunulmaz olmamalı. türk siyasi tabanı çatır çatır çatırdıyor. ehil olmayan insanlara genel merkez görev veriyor. bu da büyük sıkıntı yaşatıyor.

beytullah yılmaz 
 12.10.2012 11:40
 

MHP ile aranızda bir gönül bağı kurmuş olmanıza saygı duyuyorum ve bu nedenle de tuttuğunuz partinin ve liderin iktidar olmasını beklemenizi anlayışla karşılıyorum. Ancak ne var demokrasilerde halk belli bir dünya anlayışına yakınlık duyar ve siyasi seçimlerde de bu aidiyet duygusu içinde oyunu verir. Koray Aydın'ın MHP'de genel başkan olup olmaması halkı ilgilendiren bir konu değildir. Halk partinin parti içi demokrasiyi uygulayıp uygulamadığına değil o partinin temsil ettiği siyasi görüşe bakarak oy verir. MHP nin uzun yıllardır temsil ettiği ülkücü-milliyetçi eksenli siyasi görüş bellidir. Yazınızdan anladığım kadarıyla da Koray Aydın'ın MHP ideolojini değiştirmek gibi bir düşüncesi yok ve bu nedenle de göreceksiniz genel başkan kim olursa olsun gelecek seçimlerde MHP nin oylarında kayda değer bir artış olmayacağı gibi aksine oy kaybına uğraması beklenmektedir. Bence iktidar hayalleri kurmak yerine gerçekçi olmaya çalışsanız hayal kırıklığına uğramazsınız. Sevgi ve selamlarıml

Mustafa Atilla 
 11.10.2012 21:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2071
Toplam yorum
: 106
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 746
Kayıt tarihi
: 04.01.11
 
 

Beytullah Yılmaz 1977 Yılında Balıkesir ilinin Edremit ilçesinde doğdu.   İlyada fotogrametri Har..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster