Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ağustos '17

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
4091
 

Michael Kors Kimdir?

Bu yazımızda Michael Kors kimdir? Nasıl bukadar ünlü olmayı becerdi? Michael Kors nasıl gelişti ve bu denli büyüdü? gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.
 
Asıl adı Karl Anderson olan Michael Kors 9 Ağustos 1959 yılında dünyaya gelmiştir. Babası öldükten sonra ikinci kez evlenen annesi, ismini değiştirmek isteyip istemediğini sorunca Michael cevabını vermiş ve o tarihten sonra ismi Karl Anderson değil Michael Kors olarak değişmiştir.
Daha 5 yaşındayken, annesinin giyeceği gelinliği beğenmemiş ve onu başka bir şekilde tasarlamak istemiş. Dedesi ve anneannesi de moda ile yakından ilgili oldukları için, küçük Kors’un keşfedilmesi zor olmamış. New York’taki Fashion Institute of Technology’de eğitim görmesi de bu farkına varışın sonucudur.
Michael Kors’un tasarımları nelerdir?
Öğrencilik yıllarında, New York’taki meşhur butiklerden Lothar’sda satış danışmanlığı yapmıştır.
Yaratıcılığını gösterip kısa zamanda tasarımcı kadrosuna girmesi zor olmamıştır. Basının Kors’a ilgi duyması, Lothar’sda çıkardığı koleksiyon sayesinde olur. 1981’de, Michael Kors markasını oluşturan genç tasarımcı, ilk kadın koleksiyonunu da bu yıl içinde oluşturmuştur.
Michael Kors markalı saatler
Michael Kors zarif ve iddialı saat tasarımlarıyla, imaj sahibi tüketicilere yönelik bir marka haline gelmiştir. Saatin asıl işlevi zamanı göstermesi olsa da, bu mekanik alete estetik getirmek ve böylece görselliğini zenginleştirmek onu şık bir aksesuara çevirmek olacaktır. Michael Kors da bunu fazlasıyla başaran tasarımcılardandır.
Günümüzde ABD’nin sayılı markalarından biri haline gelen Michael Kors, ününü ABD dışına yaymayı da başarmıştır. Estetiği, zerafeti ve şıklığı birleştiren tasarımcı, lüks saat modelleri ile tüketicilerin aklını çelmeyi başarmış. Koleksiyonundaki renk zenginliği ile benzerlerinden farkını açıkça ortaya koyan tasarımcı, ışıl ışıl tasarımları ile müşterilerine kendilerini özel hissettirmeyi vaat ettiğini söylüyor. Birbirinden zarif modellere hayat veren Michael Kors saatlerinin üretim aşamasında büyük bir titizlikle ve ustaca çalışıldığını fark etmemek neredeyse imkansız.
Michael Kors, Oscar ödülü alan birçok sanatçının kıyafetini de tasarlamıştır. Bu sanatçılardan bazıları; Joan Allen, Rene Russo ve Gwyneth Paltrow gibi ekranların çok sevilen isimleri olmuştur. Michael Obama’yı da giydiren Michael Kors’un Şeytan Marka Giyer isimli filmde küçük bir rolü de vardır.
2011 yılında meslek hayatındaki 30. yılını kutlayan Kors, kanser araştırmalarına da destek
vermektedir. Açtığı butikler Beverly Hills, Manhasset ve Chicago gibi büyük kentlerdedir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güzel dayanıklı Marka, daha önce kız arkadaşıma almıştım gösterişli bir hediye markası olabilir Micheal Kors markası.

nergiz nevin 
 11.08.2017 13:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam yorum
: 30
Toplam mesaj
: 0
Kayıt tarihi
: 06.06.17
 
 

Hayatı çok uç fikirler ile yaşamayı seven bu sebeple sürekli, biyografi, başarı öyküleri, olmamış..