Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mayıs '07

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
908
 

Migren

Migren
 

Bugün farklı bir uslupla sizlere hitap ederek biz kelimesini kullanmak istiyorum. Zaman zaman ilerideki diğer bazı yazılarımda da kullanabilirim. Biz trilyonlarca hücre ile bir insanı yada bir düşünce sistemini, insanın kapsama alanındaki yıldızları, galaksileri temsil ediyoruz. O yüzden biz kelimesini çok şeyi kapsayabilen büyük bir genişlik olarak algılamanızı rica ediyorum.

Her çalışmamız insanın daha konforlu, daha sağlıklı ve daha pozitif düşünmesi içindir. Bizler bütün hastalıkların negatif düşünce sisteminden olduğuna inanıyoruz. Sağlıklı yaşamayı seçerken negatif düşüncelerimizden arınarak hem sağlıklı yaşamak hem de topluma insanları yetiştirmek üzere hareket ediyoruz. Bu çalışmalarımız yıllardan beri devam etmektedir. Bazı hastalıklar üzerinde olumlu düşünce sistemi ile başarılı olunabildiğini gördük. Hiçbir hastalığı geçirdiğimizi söylemiyoruz ama olumlu düşünce ile insanların hastalıklarını doktorların da yardımı ile durdurduklarını sağlığa kavuştuklarını iddia ediyoruz.

Migreninizin olduğu konumdan bir rehberle daha sağlıklı daha konforlu bir yaşama nasıl geçersiniz?

İlkönce insan olduğunuzu hatırlamanız gerekecek. Bulunduğunuz noktadan insan olduğunuzu hatırlayana kadar basamaklar var. Sizi birisinin tutup o basamakları geçirmesi ve size nasıl gidileceğini göstermesi gerekiyor.

İkinci olarak insan olmanın bir haritası var. İnsan olmayı hatırladığınız zaman ikinci haritayı öğrenmeniz gerekiyor. Allah birşey dilediğinde size dilemeniz için izin veriyor. Onunla aynı fikirde olduğunuzu bilmenin bir haritası var. Bulunduğunuz yerden oraya basamaklarla gidiliyor ve burada bir rehbere ihtiyacınız var.

Üçüncü olarak Allahın istediği sizin migreninizden kurtulmanızsa size dua etmeniz için fırsat verir. Bunun olması için bütün evren siz emin olana kadar çalışmaya hazırdır. İşte bulunduğunuz noktadan, o ağrıların içerisinden sizi migrenin geçeceğinden emin olmaya götüren basamaklar var. Burada bir rehbere ihtiyacınız var. Orada bir grup olarak çalışan bizler varız.

İlkönce sağlıklı yaşamaya baş ağrılarından, migrenden kurtularak başladık. Bizim gibi migreni olan birçok kişi ile birlikte yaptığımız çalışmada migrenin insandaki yalnız kalmak, zayıf noktalarından yara almak, yaşadığı korkular en çok ta kaybetme korkusu, hazımsızlıklar, yaşamla başedememe ve güvensizlikle ilgili birçok negatif duygunun oluştuğu insanlarda bu duygunun hücrelere geçtiğini ve hücrelerinde insanlarda aldıkları komut üzerine hareket ettiklerine inandık. O yüzden de yaptığımız çalışmalarda bu komutları değiştirmeye karar verdik. Ama komutları değiştirmeden önce de bu komutlara neden olan negatif düşünceleri temizlemeye karar verdik.

İnanın sevgili dostlar şu anda birçok kişi artık ilaç kullanmadan sadece kendisinin yenebileceğine inanarak migrenden kurtulabiliyor. Sadece negatif düşünce sistemini pozitife çevirerek migrenden kurtulabiliyor. Sadece insanın çok güçlü bir varlık olduğuna inanarak migrenden kurtulabiliyor. Sadece birtek sözü ile bile evrendeki bütün atomların hareket ettiğine inanarak bu hastalıktan kurtulabiliyor.

Bizler bunu başaran gruplar olarak sizleri de aramızda görmek istiyoruz.

Tekrar görüşünceye kadar sevgiyle kalın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Alahattin bey, pozitif düşünceyle migrenin ve diğer hastalıkların yenilebileceği çok güzel ve inandığında mantıklı gelebiliyor. Ancak anladığım kadarıyla, bu olumsuz,negatif düşünce sistemini kırmak şu anki bilgilerimizle yeterli olmuyor? yani sizin danışmanlığınız,belki de eğitim vermeniz mi gerekiyor bu konuda? teşekkürler...Nihan Ertem

Nihan' 
 07.02.2008 11:17
Cevap :
merhaba nihal hanım Evet negatif düşünce sistemini kırmak için onun stratejilerini bilmek sizin neler yapabileceginiz planlamak gerekiyor. Bu konuda bir eğitim, bir danışmanlık vermek gerekiyor sevgiler  07.02.2008 11:32
 

Migren denen illeti yoketmek ne güzel olurdu. saygı ve svegiyle

Meral Yağcıoğlu 
 28.05.2007 17:11
 

Duanın pozitif etkisini tartışacak değilim. Üstelik çok da inanırım duanın insan üzerindeki psikolojik etkilerine. Ancak şunu da söyleyemem gerek; Migren krizim tuttugu zaman aldıgım migren ilaçları çare olmuyor. Eğer migren atağını ilk başta kesemezsem üç gün sürünüyorum. Şimdi yazınızı okuduktan sonra şu soruyu soruyorum kendime: Ağrım çok fazla iken yeterince trans hale mi geçemiyorum ? Acaba dua kanallarımda bir arıza mı var ki ettiğim dualar migren krizimi bitirmiyor?

Çiğdem ALTINÖZ 
 24.05.2007 22:18
Cevap :
Düşünce sistemimizdeki negatiflik hakimiyeti ele geçirdiği zaman o ne derse onu yaparız bayrak ondadır artık. O yüzden negatiflik fiziksel beden ülkesini ele geçirdi mi iletişimi durdurabilir, karmaşaya ümitsizliğe yol açabilir, isyana sebep olabilir. İpler ondayken bu sure içinde herşeyi yapabilir. Bizim yaptığımız ona hakimiyetin kimde olduğunu göstermek .  25.05.2007 17:21
 

güzel bir yazı teşekkürler Önce bir kaza geçirdik , ardından bir arkadaşımı genç yaşta yitirdik...sonrasında ansızın bende kalp çarpıntıları korkular, gitgide artarak öyle bir yola girdi ki...artık onlarla başedemez olmuştum..hekimlere gittim bana verdikleri uyku veren ilaçlardı beni iyi etmediği gibi serseme çevirmişti..ve yüreğimin çarpıntısından çok korkar olmuştum kendime çocuklarıma zarar vereceğim diye.. baktım çarem yok..kendi kendimin dr olmalı idim..korkularımın başladığı anda ilgimi dağıtacak gazete dergi bulundurmaya başladım..onları okumaya çalışarak dikkatimi düşüncemden uzaklaştırdım..ve yine dualara sığındım..kendimi kötü hissettiğim anda bildiğim tüm duaları okudum, yatarken radyo yada tv açık yattım..ve...onu yendim.. panic atağımı.. bazen yine başını çıkarıyor bir yerlerden o zamanda kendime sesleniyorum... Hadi oradan şımarık sana bir şey olacak olsa idi şimdiye kadar onlarca kere hastanelik olurdun yada ölürdün.. bak... son derece iyisin diyorum....) sevgi ile kalı

Halide 
 23.05.2007 18:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 101
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 5161
Kayıt tarihi
: 01.03.07
 
 

Ege Üniv. İşletme Fakultesi'ni, daha sonra da Harward Üniversitesi'nin Master programını Türkiye'de ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster