Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mart '16

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
4087
 

Mikro blading kıl tekniği uygulaması

Mikro blading kıl tekniği uygulaması
 

MİCROBLADİNG NEDİR?


Micro blading nedir?

Micro ‘’çok ince’’  ve blad ‘’ bıçak’’ kelimelerinden oluşan küçük kesik çizgiler ile permanent makeup (kalıcı makyaj) benzeyen bir pigmentasyon(boyama) tekniğidir.

Bu teknik sadece kıl şeklindeki görüntüyü yapabilen kaşların, kılarlarına gerçeğe yakın bir şekilde tasarlanmış bir manuel probtur.

Bu sistemde özellikle kaşların şeklinden ve yoğunluğundan memnun olmayan insanlar yada hastalık sonucu veya yaralar nedeni le kaş kıllarını kaybetmiş olanlar için de bu yöntem, memnun edici bir çözüm olabilir.

Diğer kaş pigmentasyonlar da(renklendirmelerinde )olduğu gibi doğal kaşlar komple yenilenmez. Aksine kılların çizilmesi ile ara boşluklar doldurulur, eksikler tamamlanır. Bu işlemde sadece düzeltilmiş olan kaş şeklinde uygun olmayan doğal tüyler temizlenir. Böylelikle yapılan işlemin daha net ve güzel görünmesini sağlar. Microblaeding’de renk  pigmentleri blade yani birçok iğneden oluşan steril bıçak yardımıyla manuel olarak cilde çizilerek şekil verilir. Bu sebeple blade cilde yumuşak dokunuşlarla çizme işlemi uygulanır. İlk uygulama başlarken çizilen en küçük çizgi bile belirgin halde görülür. Çünkü blade her seferinde pigmentasyon boyasına batırılrıp, çizgilerin yönünü belirler. Kıllar boyandıktan sonra 5-10 dakika özel pigmentosyan boyası kaşın geneline sürülür ve boya epidermisin üst katmanlarına maske şeklinde bekletilir. 10 dakika bekletilme aşamasından sonra kaş ıslak pamuk yardımıyla boyadan arındırılır.

Kaşın ve yüzün şekline göz önüne alarak, her kaşa göre farklı çizimler ile görüntüler oluşturulur.’’Çok boyutlu’’ kaşlar iki renkte de çalışılabilir. Bu çalışma ile kaşa daha farklı bir görüntü, dolgunluk ve doğallık kazandırır. Permenant makeup (kalıcı makyaj)cihaz ile uygulama tekniğinden farkı microblading de pigmentler sadece epidermise ‘’derinin üst katmanına’’ yüzeysel işlenir. Kalıcı Makyaj cihaz ile uygulamada ise;İşlem daha derin cilt katmanlarına ulaşmaktadır. Micro blalading sayesinde çok ince çizgiler çizilebilir. Fakat  dayanıklığı kalıcı makyaj cihaz uygulamasına göre çok daha düşüktür. Microblading manuel uygulamada işlem 15-20 gün sonra iki kez tekrarlanır. Uygulama sonrası yapılnan işlemin net devamlılık süresi 3 ay kadardır. Kalıcı makyaj cihaz ile 3 D kıl tekniği uygulamaları 3 İla 4 yıl kadar kullanılmaktadır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 64
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3428
Kayıt tarihi
: 23.08.12
 
 

1972 yılında İstanbul'da doğdu. Anadolu Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler bölümden mezun olduk da..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster