Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Şubat '21

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
20
 

Milattan Önce...

 Herkesin hayatında bir milat vardır.

Benim içinde milattan önce bir dönem vardı.

Karanlık çağ, barbarların kol gezdiği, eğitimsiz ilkel canlıların iletişim becerilerinden mahrum oldukları, acılarımızı paylaşmak yerine kanayan yaralarımızdan damlayan kanla beslenen kaos vampirlerinin hüküm sürdüğü, en sevdiklerinizin bile sizin halinizden anlamak yerine siz acılarınızı bastırmakla meşgulken başkalarının mutluluklarını gözünüze sokar gibi allandıra ballandıra size anlattıkları, üstüne üstlük bide yaptıkları doğruymuş gibi sizden de mutlu olmanızı bekledilkeri,  o karanlığın hiç bitmeyeceğini düşündüğümüz umudun yok olduğu bir çağ... 

Bu karanlık çağ herkes için farklı uzunluklarda olabilirken benim için yedi yıl sürdü.

"Kimim Ben" yazımda paylaştığım gibi eşimle 2011 de "evet" dediğimiz gün başlayan " Yeliz C. KARAHAN'ın serüveni" ilk iki yıl inanılmaz bir toz pembe mimvalinde geçti. Gerek yeni evli olmamız gerek daha çok genç olmamız gerekse kariyer hedeflerimize yön verme çabalarımızdan dolayı çocuk sahibi olma konusunda aceleci davranmak istemedik. ( Herkesin keşkeleri var hayatında ) 

Çocuk sahibi olma fikrine sıcak bakmaya başladığımız da herşeyin insanın iradesinde olmadığını çok acı ve katî bir şekilde öğrenmiş olduk. 

Biri ikiz beşi tekil olmak üzere toplamda altı gebelik sürecinde yedi çocuk kaybettik.

Kürtajlar, tıbbi tahliyeler derken bu yedi senelik karanlık dönemde yanımda canı kanı varlığının her zarresi ile benimle olan eşimle birlikte karanlığın birgün bitmesini umut ediyor ve evladımızı ne zaman kucağımıza alırız diye bekliyorduk.

Anlatılacak o kadar çok acı var ki. Merak etmeyin. Kimseyi acıya boğup intihara meyilli bir ruh haline sokmayacağım unutmayın daha milattan sonrasını anlatacağım benim karanlık çağın son buldu. Sizinde varsa bu karanlık çağınız bitecek. Eninde sonunda sizde dünyadaki cennetinize kavuşacaksınız.

"Milattan sonra" başlıklı yazımda buluşmak dileği ile...

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 26
Kayıt tarihi
: 27.01.21
 
 

Anne,kız,kızkardeş,arkadaş,sevgili,işçi arı kozmik araştırmacı ve ziraatciyim... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster