Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ekim '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
3001
 

Miliyet Zonguldak Blog Ailesi buluşması

Miliyet Zonguldak Blog Ailesi buluşması
 

Zonguldak'lı Milliyet Blog Ailesi yazarları olarak daha önceden planladığımız buluşma tarihimizi yarınki referandum nedeniyle bugün gerçekleştirdik. İlk kez biraraya gelecektik ve hepimizde buluşma öncesi sadece yazılarımızdan ve yorumlarımızdan birbirimizi tanıyorduk ve büyük bir merak ve heyecanla buluşma gününü bekliyorduk.
Daha önceden bütün yazar arkadaşlarla mesajlaşarak buluşma tarihi ve saatini arkadaşlara ilettim. Sağolsunlar bütün arkadaşlar gelemeyecek olanlar dahil, işleri nedeniyle mazeretlerini beyan ederek çok gelmek istediklerini vede bizlerle beraber olmayı, yüzyüze tanışmayı çok istediklerini yazdıkları mesajlarıyla haber verdiler.
Ve buluşma yerimizde ilk gelen arkadaşlarla buluştuk ve diğer arkadaşlarımızında geleceği yerde onlarlada buluşmak üzere güzel Zonguldak'ımızın sahilinde bizi karşılayan sıcak güneşi ve denizi arkamıza alarak ilk dakikadan itibaren keyifli ve hoş bir sohbete başladık. Cümlelerimizde Karadeniz sıcaklığı vede samimiyet çoşkusu vardı.
İlk defa buluşan bizler sanki kırkyıllık dostlar gibi koyu sohbete dalmış. Milliyet Blog ailesi hakkında, gelecekle ilgili buluşmalarımızda neler yapabiliriz ve de neler planlayabiliriz onlar hakkında konuşuyor hem de birbirimizle karşılıklı tanışıyorduk.
Gelecekle ilgili olarak yardım kampanyalarına katılmak, fidan dikimi, çevre koruma alanlarında yardım faaliyetlerine katılmak, gelecek toplantımıza piknik yada doğa gezisi yaparak zamanımızı değerlendirmek kararlarını aldık.
Teşekkürler Milliyet Blog sizin sayenizde birbirinden değerli ve güzel insan biraraya gelme fırsatı buldu
Katılan arkadaşlarımız: Gülden Hanım, Mehmet Bey, Ben(Green World), Tülay Hanım(Emoş), Ayça Hanım(Scream), Zafer Bey(Yolcu), Metin Bey(Yeni Milliyet Blog Adayı), Nesrin Hanım hepinize yürekten teşekkürler.
Katılamayan arkadaşlarımızlada en kısa zamanda buluşmak dileğimiz.
Bizler Zonguldak'lı Milliyet Blog Yazarları olarak gelecek dostluklara ve güzel etkinliklere hepbirlikte yelken açtık durmak yok. Darısı diğer illerdeki değerli tüm blog yazarlarına diyor, Milliyet Blog ailesinin tüm fertlerini güzel misafirperver Karadeniz'in şirin Sahil kenti Zonguldak'a davet ediyorum
Saygılarımla
Ahmet Öğretmen

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sitem edilmeyi hak etmişim.....! bu yazı şimdi mi okunur! üstelikte bu buluşmanın içinde olanlardan biri idiysem ! pes doğrusu,şu an kendime çok kızdım inanın..... alt yorumlarda yazılarını severek okuduğum Muzaffer Cellek'i gördüm iyice bir mahçup oldum...beni affedin lütfen... bayram geliyor,onun hatırına affedin...olmaz mı ;)))sevgi ve selamlarımla..

Gülden Işık 
 14.12.2007 20:30
Cevap :
Gülden Hanım ve Mehmet bey işlerimin yoğunluğu nedeniyle sizlere değerli blog arkadaşlarımıza yönelemedim.Aslında bende tekrar sizlerle biraraya gelmeyi söyleşmeyi çok istiyorum ama sanırım bayram nedeniyle bir kısım blog arkadaşı uzaklara gidecek ama bayram dönüşü Zonguldaklı blogdaşlarımızla tekrar bir araya gelebilsek söyleşsek ne güzel olur değilmi?yazımı geç okudunuz diye kırgın yada küskün değilim o yüzden rahat olunuz:):) selamlar saygılar  14.12.2007 21:53
 

(Sayfa 3 den devam) Siz kusura bakmazsınız.Nerden bilirim? Anılara saygınız olacağını düşündüm,bir mürekkep yalamış bir insan olarak.Sizi öyle düşündüm. Mümkünse e-mail adresime,blog buluşmasına ait çekilen fotoğraflar varsa yollayabilir misiniz? Bir de Zonguldak buluşmasına ait blog yazanların link adreslerini? Bloğumda,mukayeseli bloggerbuluşmalarının analizlerini yapacağım sayfamda.Bunun istemekteyim. Size de hemşerim diyebilirim artık. Bakın,bir blog buluşması yapıldı.Ateşin külleri soğumadan,buradan ben bir hemşehri bulmuş oldum.Bu,bloğun kudretinden kaynaklanıyor. Bana vakit ayırıp okudunuz.Teşekkür ediyorum.Sevgi ve selamlarımı yolluyorum sayın hocam.

Muzaffer Cellek 
 24.10.2007 14:28
Cevap :
Merhaba,yüreği sevgi dolu yıllar gecsede yüreğinde Zonguldak sıcaklığını ve tadını yaşatan değerli hemşehrimiz Merhaba.Uzaklarda olsanızda Zonguldak ı unutmamanız ve bu duyarlı yaklaşımınız gerçektende beni ve tüm diğer Zonguldak Blog ailesini sevindirdi çok mutlu etti emin olun. Sizler kilometrelerce uzaktada olsanız yakınımızdasınız ve Zonguldak tasınız,bir dahaki buluşmamızdan sizide haberdar edeceğiz.Ve sizleride aramızda görmek bizleri çok sevindirecektir.Ayrıca Blog Buluşmamızın Resminide en kısa zamanda sizin Mail adresinize yollayacağım. Zonguldak sizin çocukluğunuzun geçtiği yıllara nazaran dahada büyüse şekilsel olarak değişsede ,Yeni Binaları yeni yapılarıyla gelişsede halen değişmeyen bir özelliği varki başka hiç bir kentte olmayan. Sıcaklığı ,Dostluğu,insanı hemen kucaklayan sarmalayan dost ,misafirperver insanları ile halen aynı , Biliyomusunuz bendr görevim geregi yada dil seminerleri nedeniyle bir çok ülke ,şehir ,insan tanıma fırsatı buldum ama..Başka Zonguldak yok  25.10.2007 21:02
 

(Sayfa 2 den devam) gözlerimden sicim gibi yaşlar gele gele kazdım ve buldum bilyalarımı.Ve ben o evde doğmadığım halde,o evde yeniden doğdum.Bir zaman tünelinde idim.Işığın ucuna yavaş yavaş yaklaşıyordum.Hep bu tünelde kalayım istedim.Ev..Evimiz(Bloglarımız arasında var ahşap, üç katlı.Tamamında oturmuştuk) Evimizdeki yabancıyı kıskandım.Evin sahibiymiş o.İzin istedim.Her bir tarafını dolaştım.Dırbızanlara çenteiek atmıştım.Yedincı tahta basamağın yarısı çatlak dedim adamcağıza.Daha oraları görmeden.Adam,bakmadı bile.'Doğru dedi.Çatlakla çentiğin farkındaymış zaten. Gülden Işık,saygıdseğer bir insan.Hemşerim derim ben ona. Benim bir 'Bartın yangunu' olduğumu bilir.Bitişik komşumuz daima 'İncecikten bir kar yağar,tozar Elif,Elif diye' şarkısını söylerdi.Öbür komşumuz da 'Zonguldayıktan gelirken,gördüm bir kayık/ İçinde vardı,biri sarhoş,biri ayık/Yandı keten helvam yetişin türküsünü söylerdi.Ve de yaş 9-10..Bir çocuğun dikkatine bakın siz.(Devamı 4 de)

Muzaffer Cellek 
 24.10.2007 14:22
 

(Sayfa devamı) İşte böyle böyle.İlk aşklar unutulmazmış.Bartın: İlk aşkım.Kocanaz Deresinde ben de dolaştım.Asma Mahallesinde otururduk.Çılgın bir gençlik.2OO3 degittim.65 yıl önceki kiralık evimizi buldum.İzin alıp bahçesisne girip,çok sevdiğim zerdali ağacını buldum.Tam 65 yıl sonra,aynı evin,aynı ağacının,aynı dalından,aynı zerdaliyi,bir daha yedim.Bu güzelliklere kimsecikler dayanamaz be! Ben dayandım,renklendim,güçlendim.Dipdiriyim onun için.Deynekten atımı bağladığım 'sundurmayı' bile buldum.Atın ipini bağladığım paslı çiiviyi de buldum.Ama,at yoktu.Ben hayattaaydım amma,at yoktu.O at,ne kahırlarımı çekti benim,ne kahırlarımı..Sevgilime,onunla birlikte 'caka' yapardık.Altımdaki atın,söğüt dalı olduğunu unutur,,birlikte şaha kalkarken,,lök diye yere oturduğumu,çanak kemiğimi zedelediğimi bilirim.Evin bahçesindeki bir köşeye,kardeşim görmesin,elimden alamasın diye cam bilyeleri vardı.Onları gömmüştüm. Ve o bilyaları kazıyarfak buldum.Deliler gibi kazdım,kazdım..Gözlerimden sicim

Muzaffer Cellek 
 24.10.2007 14:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 71
Toplam mesaj
: 45
Ort. okunma sayısı
: 1478
Kayıt tarihi
: 10.09.07
 
 

Yabancı diller okudum. Eğitimle ilgili yazılar yazmayı, deneyimlerimi paylaşmayı paylaşmayı seviyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster