Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Eylül '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
543
 

Millî İrâde, halk ve Sn.İlker Başbuğ

Millî İrâde, halk ve Sn.İlker Başbuğ
 

İnşaAllah Halkın iradesine de bu kadar yakın olur...


Yeni Genelkurmay Başkanı sayın İlker Başbuğ, Çıktığı Yurt gezisinde, ilklere imza atmaya devam ediyor. Yanında kuvvet komutanlarını da götüren Başbuğ, geniş güvenlik önlemleri içerisinde, Van Valiliğini ziyârete giderken, âniden konvoy'u durdurup, vatandaşlarla sohbet etmiş.

Bu çok güzel bir hareket, şimdiye kadar genelde, Genelkurmay Başkanlarının halktan uzak tutumları göz önüne alındığında, bu sempatik yaklaşımı halkımızın çok takdir edeceğinden hiç şüphem yok. Dilerim bu sıcak yaklaşım; yine O halkın yarısının oyları ile seçilmiş olan ve kurum olarak Genelkurmay Başkanlığı'nın da sorumlu olduğu, T.C.Hükümeti'ne karşı da sürer. Böyle bir birlik ve barâberliğe Memleketimizin cidden çok ihtiyacı var. Her kurum'un ayrı telden çaldığı bir Devlet'in, içte ve dışta, etkinliğinden söz etmek hayli güç biliyorsunuz.

Milletin seçtikleri ve milletin diğer bütün katmanları ile aynı sıcak yaklaşım içerisinde olacak bir TSK, yine bu milletin bütün katmanlarının takdîrini kazanacaktır. Kafasının içinden darbe düşüncelerini atmış, Milletin seçtikleri ile uyum içerisinde çalışan bir TSK 'i her zaman başımızın tâcıdır. Öküz altında buzağı aramak değil niyetim ama Sayın Başbuğ'n bu yeni açılımları, İnşaAllah, yeni yeni ''Demokrasi İnkıtaa'larına dönüşecek bir hareket hâlini almaz... Sağlık ve Muhabbetle...

Bektaş Azizoğlu06.09.2008, cumartesi Üsküdar-İSTANBUL

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Devletin içte ve dışta etkinliğinin devleti temsil eden hükümetlerin sağlam, samimi ve istikrarlı politikalarıyla, hükümetteki elemanların davranışlarıyla daha çok ilgili olduğunu düşünüyorum.

Ezgi Umut 
 09.09.2008 2:19
 

Hiç şüphesiz ki Genelkurmay Başkanlığı T.C.hükümetine bağlı bir kurumdur.Başbakanlığa direkt olarak bağlıdır.Başbakanlığa bağlı bir kurumun Başbakanlık nezdinde T.C.Hükümetine karşı herhangi bir olumsuz hareketinin olması düşünülemez.Ama Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin Adalet Bakanı yabancı ülkede kovuşturma geçiren bir sözde yardım derneğini savunamaz,savunursa Türk Milletine karşı sorumluluklarını yerine getirmek zorundadır.Bu sorumluluklarda Genelkurmay Başkanlığının görev yetki ve sorumluluklarını belirttiği gibi kanunlarda belirtilmiştir.Saygılarımla.06/09/08-Antalya

Bekir Fatih DEMİRAĞ 
 06.09.2008 22:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 345
Toplam yorum
: 234
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 571
Kayıt tarihi
: 24.11.07
 
 

İlkokul'u Düzce'nin Gölyaka İlçesi, Açmaköy'ünde bitirdikten sonra, Ortaokul'u Gölyaka'da okuyup,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster