Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Mart '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
465
 

Millet uyanınca ne olacak?

Millet uyanınca ne olacak?
 

Kapitalizmin en iyi becerdiği şey, insanları önce yalnızlaştırmak, sonra da esir almaktır. (Oruç Baba)


Oruç Baba bir yerde demiş ki: “Küresel kapitalizmin amacı, hem metalden hem de et ve kemikten oluşan robotlar üretmektir.”

İlahi Oruç Baba, âlem adamsın vesselam!

Ne uğraşırsın küreselcilerle, kapitalizmle?

Bunlarla uğraşacağına yanlarına kapak atsan daha iyi olmaz mı?

İyi maaşlı az çalışmalı bir iş sahibi olabilir, bir ihale kapabilir ya da bir kamu arazisini ucuz yollu kapatıp rezidansını dikebilirdin.

Bunların hiç birisi olmasa bile kömürün, makarnan kesinlikle garantiydi.

**

Vatandaş ne yapıyor?

a) Televizyondaki artık günde iki-üç tane çekilen ne idüğü belirsiz dizileri, seyredeni kendine bağlayan ama hiçbir şey kazandırmayan yarışma programlarını izliyor.

b) Cep telefonu ile günde 7-8 saat konuşuyor daha doğrusu geyik muhabbeti yapıyor.

c) Bilgisayarının başında gece geç saatlere kadar çeşitli porno siteleri dahil olmak üzere bir o siteye bir bu siteye gezinip duruyor. Ya da Facebook’ta “beğen” tuşunu tıklayarak bazen vatan kurtarıyor bazen de gönderisini okumadığı halde bir arkadaşının gönlünü almış oluyor.

d) Bin-iki bin lira geliri varken cebindeki 3-4 tane kredi kartını “cırt cırt” çektirip AVM’lerden çılgınca alış veriş yapma zevkinin tadını çıkarıyor.

e) Hepsi

**

Tabii ki doğru cevap (e) seçeneği yani “hepsi”.

Küreselciler, işbirlikçileri liboşların da katkısıyla bu halkın beynini yıkadılar.

Önlerine bir bilgisayar ve televizyon attılar, ceplerini birkaç tane kredi kartı koydular, ellerine de bir cep telefonu verdiler.

Ve dediler ki “Sen bir şey düşünme, sakın sorgulama! Sadece seyret, telefonunla dilediğin kadar konuş ve ödeyip ödeyemeyeceğin kaygısını taşımadan kredi kartınla bol bol alış veriş yap.”

Vatandaşı bir nevi hipnotize ettiler, yani uyuttular.

**

Evet, bir gün bu vatandaş mutlaka uyanacak. Ama…

Neden, ama?

Çünkü, bir Afrikalı liderin çok yerinde bir tesbiti var. Bilirsiniz. Demiş ki:  “Avrupalılar geldiklerinde onların elinde İncil, bizim elimizde ise topraklarımız vardı. Bize gözlerimizi kapatıp dua etmeyi öğrettiler. Gözlerimizi açtığımızda baktık ki İncil bizim elimizdeydi. Topraklarımız ise beyazların olmuştu.”

Korkarım, vatandaş uyandığında yani gözlerini açtığında:

Bizim karşımızda televizyon ve bilgisayar, elimizde cep telefonu, cebimizde artık hiçbir işe yaramayan kredi kartlarımız olacak; bankalarımız, fabrikalarımız, arazilerimiz kısacası tüm kazanımlarımız da onların…

Erol İrdelmen bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Vatandaş zorla uyutulmuyor, uyumaya teşne... Uyanmak istemiyor... Ama uyu uyu nereye kadar! Bir gün istemeye istemeye uyanacak... İş işten geçmiş olsa da yapılacak şeyler olduğunu görebilir. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 02.04.2013 18:12
 

"Vatandaşı ipnotize ettiler, uyuttular" diyorsunuz, küresel kapitalizmden söz ediyorsunuz, iyi güzel de beni kimse uyutamıyor, ne kapitalizm ne de başka bir şeytan. Neden ipnotize edilenlere uyutulanlara bir şey demiyorsunuz da kabahati, kusuru hep başkalarında arıyorsunuz? Siz ipnotize edilebiliyorsanız, uyutulabiliyorsanız bunun sorumluluğunun, günahının, kabahatinin sizin kendinizde olması gerekmez mi? Selamlar

Matilla 
 01.04.2013 13:03
 

Ömer bey karşımızda gözü dönmüş, kefenleriyle yola çıkmış, baldıran zehiri içmeyi ölümüne göze almış bir zihniyetin temsilcileri var. Bunlar dünyanın en güçlü devletlerini arkalarına alarak Türk devletini yok etmeyi kafalarına koymuşlar. Bunlara inanılmaz maddi imkanlar ve vaatler verilmiştir. Millet uyanırsa bu zihniyetle ölümüne savaşmaktan başka bir seçeneği kalmamıştır. Esenlikler.

Erol İrdelmen 
 01.04.2013 11:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1081
Toplam yorum
: 219
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 909
Kayıt tarihi
: 30.07.10
 
 

Uzun yıllar çeşitli sitelerde Oruç Yıldırım adı ile yazı yazdım. Dört tane romanım ve çokca da de..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster