Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Eylül '06

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
1771
 

Milletlere göre gaza getirme yöntemleri :)

Bugün posta kutuma çok hoş bir fıkra geldi. Önce güldüm, düşündüm sonra da. Yahu, gerçekten de öyleyiz biz. Aslında üzerinde pek yorum yapmaya da gerek görmedim, yorumu içinde saklı, çok hoşuma giden bir fıkra. Onun için de sizinle paylaşmak istedim.

Türk kafile hep beraber bir uçakta gidiyormus. Pilot aniden hostesleri çağırmış ve demiş ki:

"Uçak düşmek üzere. tüm yolculara atlamalarını söyleyin. Şu anda deniz üzerindeyiz ve denize çok yakın uçuyorum, atlarlarsa kurtulma şansları var ama atlamazlarsa herkes ölecek!!!"

Tabii böyle bir şeyi insanlara yaptırmak çok zor. Hosteslerden akıllı bir tanesi düşünmüş taşınmış, herkese uygun bir dille anlatılırsa uçaktan atlamaları sağlanır diye karar vermiş ve ilk olarak Amerikali kafilenin yanına gitmiş:
"Sayın yolcularımız; üzerinde bulunduğumuz alan Japonların araştırma laboratuvarlarıyla kaplı. Eğer oraya ulaşırsanız tüm Japon teknolojisi sırlarını kaparsınız!"

Bütün Amerikalılar koşarak çıkışa gitmiş ve atlamışlar. Sonra hostes İngilizlere yönelmiş: "Sayın yolcularımız şu anda dünyanin en geniş ve verimli sömürgeleri üzerindeyiz; eğer hemen el koyarsanız sonsuza dek sizin olurlar!"

Bütün Ingilizler hevesle atlamış, sıra Fransizlara gelmis. Hostes: "Bayanlar baylar, afedersiniz rahatsız ediyorum; fakat rica etsem uçaktan atlar mısınız? Şimdiden teşekkür ederim" demiş.

Fransızlar: "Tabii, mersi!" demiş ve sırayla atlamışlar. Hostes bu kez Almanlara yönelmiş: "Heeyyt! Atlayın çabuk aşağı!" diye bağırmış. Alman kafile "heil" demiş ve atlamış.

Ve sıra gelmiş Türklereee... Hostes yandan yandan gülümseyerek ve hafif de dayılanarak şöyle demiş:

"Siz var ya... buradan atlayamazsınız!!!!!!"

Onuruna düşkün millet olduğumuzu tüm dünya öğrenmiş, ne diyeyim.Öğrenmiş öğrenmesine de yine de deniyorlar şanslarını her daim. Neyse, işin bundan sonraki kısmı mizaha girmiyor. Evet, çabuk gaza geliriz biz, yapamayacağımız şey yoktur bizim. Cesaretimiz sınırları aşmıştır. Öyledir ya yine de derim ki siz siz olun yine de her dayılananın tuzağına düşmeyin :). Sevgiler...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

gaza gelmekte dediğin gibi ilk sıralardayız.ama bazen de işe yarıyor milletçe gaza gelmemiz.Bazı densizlere gözdağı oluyor. Sevgilerle arkadaşım.Bu arada resimlerin hoş.İyi günler.

Sokrates 
 13.03.2008 11:54
Cevap :
Size katılıyorum ve teşekkür ediyorum. Sevgiler... =)  13.03.2008 19:36
 

en son nasıl gaza geldiğimizi butun dünya çanakkale de gördü ve hepsinin kulağnda ÇANAKKALE GEÇİLMEZ sözü çınlayıp durdu

Ömer Aydogan 
 01.05.2007 22:37
Cevap :
;) Sevgiler...  02.05.2007 8:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 132
Toplam yorum
: 698
Toplam mesaj
: 177
Ort. okunma sayısı
: 2438
Kayıt tarihi
: 24.09.06
 
 

Dünyayı, yaşamayı ama adam gibi yaşamayı, arkadaşlığı, dostluğu ve en önemlisi çocuğumu, müziğimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster