Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Eylül '13

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
674
 

Milli maçtan önce Fatih Terim...

Milli maçtan önce Fatih Terim...
 

 Sayın Turgut Çelik değerlendirmesinde, millet Fatih Terim’den mucize bekliyor, diyor. Ona da pek şans vermiyor!

Şimdi şu Andorra milli maçını düşünelim . Türk milli takımının şansı ne kadardır? Bana göre en az %55 …  Eee .. Fatih Terim’in ve Milli Takım’ın şansı yok denebilir mi?

Fatih Terim’in en önemli özelliği zeki olması ve geleceği görerek, doğru yerde dükkan açması…

Biliyorsunuz, Milli Takım, Abdullah Avcı’nın elinde kaybeden bir takım olmuştur. Abdullah Avcı kötü bir Teknik Direktör müydü? Yoo… Ama kendisinden çok şey beklendi. Büyük bir Avrupa Şampiyonası öncesi takımı hazırlama sorumluluğunu üzerine almış olmasıydı.

Oysa Milli Takım yaşlı ve yorgundu. Futbol oynamak istemiyordu. Milli maçlara da boş veriyorlardı. Abdullah Avcı’ya da pek önem vermediler. Doğru dürüst çalışmadılar ve doğru dürüst bir sonuç alamadılar. İş bu raddelere geldi.

Ondan sonra, Federasyon Fatih Terim’in ayağına gitti ve son çare olarak ondan Milli Takımı ve ilgili olanları kurtarmasını rica ettiler (ve bu arada Başbakan’ın özel ricasını iletmişler, öyle diyorlar….)

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal o kadar da kaprisli bir adam değil. Federasyonun ve Terim’in isteğini kıracak değildi. Ama bunu yazıp cebine koymuştur. Çünkü belli ki Terim ikili oynuyor. Bir yerde kaybederse, bir başka yerde kazanabilir.

Milli Takım, Andorra maçını kazanamaz mı? Bence takım, Terim’in korkusuyla koşar ve bu maçı da alır. Çünkü Fatih Terim’in karizmatik bir yöneticiliği olduğu besbelli. Herkes ondan çekiniyor.

Eee.. Andorra maçını aldıktan sonra bu ala yu vala, vede bağırış çağırış (Yaşa.. Varol Terim…!) sesleri nereye kadar gider..! Bence birkaç maç idare eder. Kamuoyu tatmin olup bekler.

Diğer yandan Galatasaray’ın hali ne olacak?

Takım futbolu oynayan bir takıma Drogba gibi… Sneijder gibi artistleri alırsan ve onlar koşmadan futbol oynamaya kalkarlarsa; artistlik yapmaya başlarlarsa; önce taraftarın hoşuna gider ama, bir süre sonra takım futbolu ortadan kaybolup, millet dağılırsa… O zaman felaketler yavaş yavaş kapıyı çalar.

Ünal Aysal yeni yöneticileri seçmekte isabetli davranmadı. Galatasaray yöneticileri içinde her biri birer artist alıp takıma monte etmeye çalıştılar. Zaman artistlerin zamanı değil, futbol öyle oynanmıyor. Terim bu gidişi gördü ama o da geç kaldı. Takım hem yaşlandı, hem de dağıldı. Şimdi Bruma’yla durumu değiştirmeye çalışıyorlar. Ne yazık ki olan oldu. Bakalım Terim, bu Sezon durumu kurtarabilecek mi?

Velhasıl işler iyi değil. Ama iyiye dönebilir.

Bir yanlışlık da takımın boy ortalamasının düşmesi: Sabri, Emre Çolak, Engin  Baytar… Boyları 1.60 civarında olan futbolcular. Galatasaray’ın uzun adamlara ihtiyacı var.

Fakat işler Sayın Turgut Çelik’in dediği gibi mucizelere kalmışsa… İşler zor demektir. Fatih Terim’in kendisine dikkat etmesi gerekir.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Erdal Bey... Fatih Terim'den "mucize" bekleyen Tayyip Bey... Terim de buna katılıyor. Sonra millet de... Bugünkü rakip Andorra... Andorra 6 maçta gol de atamamış, puan da alamamış; tam 17 gol yemiş. Böyle bir takımla ilgi yorum yapmaya gerek yok. Bu maçta puan yitirmemiz, onlar açısından "mucize" olabilir. Fatih Terim'den beklenen "mucize", rakipleri alt etmek, önce grupta ikinci olmak, sonra karşısına çıkacak bir başka ikinciyi saf dışı bırakmak, Brezilya'ya uzanmak. Bu, "mucize" olacak. Zor olan da bu. Terim, bunu gerçekleştirirse kahraman olur. Yapamazsa, hiçbir şey olmaz; Galatasaray'daki görevini bırakır, Milli Takım için kolları sıvar. Ben bu akşam, daha çok, Romanya-Macaristan maçını izleyeceğim. Bizin için en iyi sonuç, maçın berabere bitmesi. Saygılar, selamlar.

TURGUT ÇELİK 
 06.09.2013 19:53
Cevap :
Doğru.  06.09.2013 22:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2579
Toplam yorum
: 10204
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 834
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster