Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '17

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
21
 

Milli Manevi Değerlerine Bağlı Bir Gençlik Yetişmesini İstiyoruz

Milli Manevi Değerlerine Bağlı Bir Gençlik Yetişmesini İstiyoruz
 

Salih Arıkan


Görmeyenler alanında birçok Kütüphane var. Bu kütüphanelerden hepimiz faydalanıyoruz. Taranmış ve sesli kitaplar kültür dünyamızı aydınlatıyor. Özellikle ders ve sınavlara hazırlık kitapları arkadaşlarımızın hayatını değiştiriyor.

Benim şöyle bir itirazım var. Daha çok batı kaynaklı eserler yâda batıdan beslenen yazarların eserleri daha çok okunuyor. Ben İslami ve Milli eserlerin artmasını istiyorum Tefsirler Kelam İslam Felsefesi İslam Tarihi Siyer Hadis kitapları Hadis şerhleri Fıkıh ve edebi eserler.  Örneğin Yedi güzel adamın kitaplarının tümü okunmalı. Nuri Pakdil Rasim Özdenören Yavuz Bahadıroğlu Necip Fazıl Mehmet Akif İnan ve diğer kendi kaynaklarımızdan beslenen eserlerde okunmalı ben sürekli bu eserleri talep ediyorum. Özellikle Getemde talep ettiğim birçok eser ya seslendirildi yâda tarandı. Ben herkesi kitap taramaya yâda kitap seslendirmeye davet ediyorum. Görmeyenlerde yerli ve Milli eserlerin daha çok okunması için Kütüphanelerden taleplerde bulunmalı.

Diyanet bu işe el atabilir. En azından temel kaynakların tümünü ve Diyanet Vakfının tüm eserleri e-kitap yâda sesli kitap olarak görmeyenlerin kütüphanelerine bağışlanmalı. Bu mesele çok önemli görmeyenler içinde yerli ve Milli değerlere bağlı bir gençlik yetiştirilmesi derdi olan herkesi ortak faaliyetlere davet ediyoruz.

Salih Arıkan,Tel: 0506 514 96 93

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 882
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 58
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster