Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ocak '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
689
 

Milli Piyango talihlisi Bakırköy'den

Milli Piyango talihlisi Bakırköy'den
 

Milli Piyango (alıntı)


Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde 45 milyon TL'lik büyük ikramiye 6718374' numaralı çeyrek biletlerden birinin. Bu Bilet Bakırköy’deki bir bayi tarafından satıldığı ortaya çıktı. Ya çıkarsa diyip hiçbir zaman Milli Piyango bileti almak istemedim. 2012 Yılını, acı, tatlı olaylar, üzen, acıtan haberlerle bitirdik. Dilerim: 2013 yılı, terörün, kardeş kavgasının işsizlik ve yolsuzluğun, adaletsizliğin olmadığı bir yıl olur. Milletimiz türlü tezgâhların tuzağına düşmez ve huzurlu, sağlıklı, mutlu refah, bir yaşam sürer. Benim gönlüm bu ikramiyelerin: Yardıma muhtaç, gariban, fakir kişilere çıkmasından yanadır. Dilerim öyle olmuştur. Kazananlar güle, güle harcasınlar, yardıma muhtaç kişilere de yardım ederler inşallah. Hayırlı, mutlu seneler.

NAHİDE ÇELEBİ

Milli Piyangonun bu yılki büyük ikramiyesi olan 45 milyon TL, çeyrek biletlere çıktı. Biletler İstanbul, İzmir, Muğla ve Adana’dan satılırken İstanbul’daki çeyrek biletin Bakırköy’de bir alış veriş merkezindeki bilet bayisinden satıldığı ortaya çıktı. Bilet Bayii sahibi Azim Horoz oğlu, “Yılbaşı ikramiyesini satmak bu sene bize nasip oldu. Bir banka şubesinden aldığım biletlerin içerisinden büyük ikramiyeyi biz satmışız. Sabahleyin listeyi kontrol ederken fark ettim, bileti biz satmışız. Mutlu olduk tabii ki. Son hafta satıldığını tahmin ediyoruz. Kimin aldığını bilemeyiz. Hayırlı olsun alan şahsa. Gişemizden 6 sene öncede Sayısal Loto'dan büyük ikramiye vermiştik” dedi.Bileti satan büfe çalışanı, “Bugün itibariyle üç beş tane müşterimiz geldi. İkramiye ve teselli ikramiyeleri kaçırdıkları için çok üzüldüler. Ama biz çok mutluyuz. Büyük ikramiyeyi vermek bize nasip oldu. İkramiyenin bizden çıktığını tescil edebiliriz” diye konuştu. İkramiyeyi kılmayı kaçırdığını ifade eden bir vatandaş ise, “Önümdeki adam bilet alırken o an o rakamlar gözüme çarptı. Ama yetişemedim, kıl payı ile kaçırdım” dedi.

(İHA)  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Öğretmenimiz Nahide Çelebi;Alın teri olmadığı için, (öyle hacı, hoca gibi düşünmüyorum)kişinin etrafında kötü niyetli yandaşlar çoğalacağı için, hayır işlerine, okul,barınma ve bakım evleri, Fakir ve fukaraya yardım gibi yollarda kullanılacağını tahmin etmiyorum.Geçmişte bu şekilde kazanılan paranın çoğu har olmuş,harman savrulmuş,rüzgar alıp götürmüş,Ancak bizim yine dileğimiz kişi kendi iradesiyle,iyiye,güzele, ve hayır işlerine kullansın..Selam ve saygılar sunuyorum..

Mehmet Burakgazi 
 02.01.2013 11:59
Cevap :
Sayın Burakgazi! Tesbitleriniz çok yerinde, inşallah temennilerimiz olur da fakir, fukara da yararlanır.Değerli youmunuza teşekkür ederim.Selam ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ  02.01.2013 13:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1870
Toplam yorum
: 11415
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1030
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster