Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Aralık '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1231
 

Milli Piyango talihlisi Berlin'den

Milli Piyango talihlisi Berlin'den
 

Yeni yılın ilk günü, gazetemiz Milliyet’in baş sayfasında ve sekiz sütuna atılmış şöyle bir başlık görürseniz sakın şaşırmayın:

“2008’in ilk talihlisi Milliyet Blog’tan!”

Altında da benim resmim tabii… Elimde biletle poz vermişim Çiğdem Bağrıaçık’a… Münir Bağrıaçık da (Milliyet Berlin muhabirleri) benimle söyleşi yaparak tüm diğer gazeteleri atlatmış ve bombasını da patlatmış. Alt başlık da şöyle:

“Büyük ikramiyenin talihlisi Berlin’den!”

Habere bakın siz!

“Milli Piyangonun yılbaşı çekilişinde en büyük ikramiyeyi Milliyet Blog yazarlarından Ümit Culduz kazandı. Ablası Alev Meisel Hanım’ın(Blog yazarıdır kendisi) teee İzmirlerden gönderdiği bileti kaybetmeden saklama başarısı gösteren Ümit Culduz, ‘Paranın ne önemi var? Gerekli olan hayatı paylaşmaktır’ dedi.”

Nasıl? Çok sevinirsiniz değil mi? Eee, dile kolay, yirmi beş milyon bu! Ne mi yaparım? Güzel bir soru. Açıkça belirteyim ki benim için önce blog yazarı arkadaşlarım gelir.

Düşünün bir kere… Aylarca bu güzel sitede yazılar yazmışız… Bize “Ne yapıyorsunuz?” diye sorduklarında, hep bir ağızdan “Bizler burada yazılarımızı, düşüncelerimizi, keder ve sevinçlerimizi paylaşıyoruz” demişiz.

E tabii ben de şey değilim yani! Ben de gözümü kırpmadan paylaşırım blog yazarı arkadaşlarımla… Yirmi beş milyonun sevincini!

Gelelim para işine, yani yirmi beş milyona. Bu paranın dörtte biri ablam Alev Meisel Hanım’ın. Bileti uğurlu elleriyle çeken o! Eniştem Robert Meisel’in eline tutuşturarak teee Berlinlere gönderen de o!

Biliyorum bu parayla ne yapacağını zaten. İzmir ve çevre illerde tek bir sokak tüylüsü bırakmaz ve bir çiftlikte yaşatır onları.

Valla açıkça söyleyeyim benim de niyetim pek farklı değil. Tüylülerin yanı sıra sokaklarda yalın ayak, başıkabak dolaşan “denizyıldızları” var. “Balici” diyorlar onlara. Hani şöyle üç-beş tanesini topluma kazandırmaktır tüm hayalim. “Paylaşım” denince, bunu anlıyorum ben!

Bu kadar para, başka ne işe yarar ki zaten?

İşte bu vesileyle efendim… Tüm Milliyet Blog camiasının… Kaleme kâğıda sevdalı üyelerinin… Kahrımızı çeken değerli editörlerimizin yeni yılını kutlar, sağlık ve mutluluk dolu uzun seneler dilerim.

Barış ve huzur eksik olmasın güzel ülkemden.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yahu bir amorti bile çıkmaz mı insana. ama çıkmaz işte :)

beenmaya 
 03.01.2008 12:47
 

:))Ama lütfen çık aradan o benim biletimdi bi kere. Sen Milliyetin avrupa sayfasına bi daha bak. Gördün mü o Fotoğrafta ki benim ben. Aloooo! Uyan!!! Rüya görüyorsun. Senin eniştenin geterdiği bilet amorti:))) Asıl benim dayımın gönderdiği bilet tuttu. Hadi Tschüs

OKAN TINMAZ 
 02.01.2008 18:01
Cevap :
Vallada amorti. Nereden bildin?:))  27.01.2008 23:15
 

Şimdilik kaydıyla yedek kulübesinde gördüm kendimi. Teşekkürler. Beşiktaşta yedek olmak kolay mı? Oleeeey..

Nilgün Akad 
 01.01.2008 22:14
Cevap :
Ah Nilgün hanım, bu güzel yorum sanırım yanlış yazıda çıktı ama sağlık olsun. desteğiniz beni mutlu etti doğrusu. Sayfanıza uzun bir mesaj bırakmıştım, inşallah okumuşsunuzdur. Selamlar, saygılar ve sağlık dolu huzurlu seneler efendim:))  02.01.2008 4:28
 

Sevgili Ümit umarım çıkar, yapacaklarınız hayalimdir çünkü, sokaklarda yaşayan bilimum canlılar hepimizin hüznüdür değil mi?... Çocuklar, gençler, yaşlılar ve de kocaman demir çöp kutuları kullanıldığından beri iyice aç kalan tüylü canlılar... Buldukları naylon torbaları delmeye uğraşarak yiyecek bulmaya çalışan zavallılar, keşke bir hal çaresi olabilse... Yeni yılda sağlık ve mutluluklar dilerim...

Sema Sener 
 29.12.2007 23:03
Cevap :
Çok teşekkür ederim Sema Hanım. Ben de size mutluluk ve sağlık dolu uzun seneler diliyorum. Selamlar, sevgiler. Not: Bilete amorti çıktı:))  02.01.2008 4:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 312
Toplam yorum
: 4634
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1648
Kayıt tarihi
: 10.02.07
 
 

Önceleri konuşurdu insanlar, "yazmak", sonraların işi... Duygu ve düşüncelerimizin yanı sıra gözl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster