Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Haziran '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
645
 

Milli takım kapatılsın!

Milli takım kapatılsın!
 

İnanılacak gibi değil… Maç sonrasında muhabirin “Bu gece kutlama yapacak mısınız?” sorusuna Arda’nın verdiği cevaba bakınız: “Ne kutlaması, önümüzde çeyrek final maçı var, onu düşüneceğiz, şimdi Allah’a şükretme zamanı!”.

Nihat da kendisinin maçla ilgili görüşleri istendiğine “Allah’ıma şükürler olsun!” deyip durmuştu. Zaten Fatih Terim de ikide bir Allah ve şükür sözlerini kullanmaktaydı. Hatırlarsınız, soyadı da şükür olan bir futbolcu da Kutlu Doğum haftasından bahsetmişti ve spora dini sokmuştu. Oysa spor laik bir şeydi.

Ya Kazım Kazım’a ne diyeceksiniz? Genetik olarak çok az Türk olan bu çocuk özünde %100 Türk olmuş ve öyle de hareket ediyordu. Herkes çok seviniyordu ama onun sevinci bambaşkaydı. İstanbul’a gelince İslama yakınlaştığını, kendisini daha bir “insan” hissettiğini de söylemişti üstelik.

Ahmet Çakar’ı hiç sormayın. “Elhamdülillah Müslüman’ım ama ben pozitif bilimle donanmış bir tıp doktoruyum. Başka yere çekmeye çalışmıyorum. Ancak bu gece yaşanan şey zaferden başka, ondan çok daha öte bir şeydi. Allah kurguyu yaptı ve bizi belki de finale gönderir, bilemem! Bu bir mucize!” anlamında sözler söylemekteydi. Hatta Volkan’ın kırmızı kart görmesi de sonraki maçlarda Rüştü’nün oynaması gerektiği içindi. Aziz Üstel bile “Tanrının Eli” diye bir kavramdan bahsetti.

Bir tek Mehmet Demirkol spora Allah’ı sokmadı. Sokacak çapı var mıydı, o tartışılır.

Yani dostlar, dün gece, 15 Haziran 2008 Pazar günü, saat 23:40’dan itibaren bir sürü bilinen ve önemli sayılan adam “Allah, şükür, Tanrının eli, maçı Allah kazandırdı, Allah böyle istedi” gibi bir sürü laf etti ve bunların önemli bölümü milli takım oyuncusuydu.

Azerbaycan bayraklarını sallayarak çılgınca milli takımı destekleyenler ve diğer Türk devletlerinde galibiyeti saatlerce kutlayanlar da hesaba katılırsa, "milliyetçi bir dalga" oluştuğu da ortada. Ulusalcı değil bakınız, milliyetçi! O bayrağı "anlamını bilerek" sallayan ve "müslümanım" da diyen insanlar bunlar! Aman ne kadar karanlık şeyler bunlar!

Bütün bunların sorumlusu millilerdir! Bu durum son derece tehlikelidir ve Milli Takım derhal kapatılmalıdır!

(Bu yazının yazarının Akepeyle ve diğer parti şeysiyle en ufak bir ilgisi yoktur. Sadece –ne anlama geldiğini çok iyi bilerek “Türk”tür o, ne olduğunu bilir ve bunun için kimseden izin almaz!)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok keyifli bir yazıydı. Bir kabartay çerkezi olarak mizah anlayışımızın benzerliği çok enterasan. De! Canım Türkiye'min ağlanacak hali mizah ya; Şimdi allahın ismini kullanmakda ne sakınca var diye akepeliler, anayasanın bilmemne madddesinden dolayı yazınızı anti laik bulabilecek cumhuriyetciler, feryati figan ederlerse hiç şaşırmam.

Gökhan ÇELİK 
 21.06.2008 3:18
Cevap :
Çok teşekkür ederim sevgili hemşehrim. Oyun ve oyuncakla meşgul akepeliler ve onlara saldırıyor gibi yaparken değerlewre saldıran diğerleri bir yana, bizler bir yana.. Gölge etmesinler yater. Millet akarını bulacaktır. Bu arada son Hırvatistan maçı oynanmamıştı o yazıyı yazarken. Hırvat teknik direktörün maç sonu yorumunu dinlemişsinizdir: "O son iki dakikayı bana hiç kimse anlatamaz. Hayatım boyunca da anlayamacağım. O başka bir şeydi" derken aslında olan biteni pek güzel anlatıyordu... Zalimin zulmü varsa.... (Umarım akepeli kimi insanlar da derslerini alırlar).. Sevgi ve saygılarla hemşehrim..  22.06.2008 12:13
 

çok haklıydı, her duruma şükretmek lazım, akepeye muhalif olacağız diye de dinden mi çıkacağız, insanlar da artık neyi ne kadar eleştirecek şaşırıyorlar

Dilek Fuçucı 
 20.06.2008 9:56
Cevap :
Çok değerli yorumun için teşekkür ediyorum sevgili hemşerim. Ölümü ve hesabı unuttuğumuzdan beri pireye kızıp yorganı yakar olduk. AKILlanmanın zamanı aslında çoktan geldi. Sevgiler..  20.06.2008 11:01
 

Yazınızı tebessümle okudum. Bence de Milli takım kapatılsın. Hatta millitakimkapatilsin.com diye bir site kurulsun:) Arda ayakları yere sağlam basan bir genç. Konuşmasından dolayı gönlümde bir taht kurdu. Onu da tebrik ediyorum.

cetuşa 
 17.06.2008 11:05
Cevap :
Bir Fenerbahçeli olarak Arda beni de mest etti. Gözlerim doldu onları dinlerken. Çok teşekkür ediyorum size de. Sağolunuz. Saygıyla..  17.06.2008 11:23
 

Kaleye geçen arkadaşımızın bir an el açıp dua etmesi yok mu? mükemmeldi... İnsanoğlu öyle yada böyle bir şeye/lere inanmak zorunda... Kimi tanrıya iannır, kimi meleklere, kimi şeytana, kimiruhlara kimi vs.vs. Ne var bunda? O an akıllarından geçeni ifade ettiler diye ki, bu coğrafyada müslüman evladı olarak yetişmişler, diğer coğrafyalarda farklı din mensupları olsalardı onları yapardı... Dua etmek ne zamandır kötü? Nasıl ki siz Kfakas olduğunuza inanıyorsunuz. Onlar da müslüman olduğuna inanıyor. Anlayamıyorum.Yanlış anlayacaksınız ama, ben illa müslümanlar rahat bırkaın dmeiyorum. Hirstiyanda olsa, musevide olsa inandıkları gibi davranıyorlar hepsi bu!

yekruseha 
 17.06.2008 8:52
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ediyorum. Amacım onları eleştrimek değildi. Zaten mizah katogorosinde bir yazıydı bu. Saygılar...  17.06.2008 11:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 84
Toplam yorum
: 288
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1792
Kayıt tarihi
: 28.04.08
 
 

Elektrik mühendisi, "öğretimci", 2 çocuk babası, aslen Kuzey Kafkasyalı, Türk ve Türk'e dair olan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster