Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Kasım '07

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
1034
 

Milli takımın adı neden milli

Milli takımın adı neden milli
 

Milli takımın adı milli fakat futbolcuları herhalde milli duygulara sahip değil ki her önemli maçta müthiş rakamlı galibiyet primleri havalarda uçuşmakta ve bu hiç bir oyuncuyu rahatsız etmemekte. Eğer bu bir sistemse kuralları doğru konmalı galibiyette prim var ise yenilgidede para cezası olmalı.

Bugüne kadar hiçbir milli takım oyuncusunun herhangi bir bir röportajında bu konu hakkında fikir beyan ettiğini duymadım. Acaba konuyu önemsemiyorlar mı yoksa algılayamıyorlar mı.Çünkü bu prim sistemi onurlu bir oyuncu için hakaret demektir.

Bugünkü maçın galibiyet primi ülkemizdeki çalışanların aldığı maaşlar ile karşılaştırıldığında ortaya korkunç bir fark çıkıyor buda beni benim gibi düşünenleri çok rahatsız ediyor.

Ben milli maçlarda prim söz konusu olunca galibiyete sevinemiyorum.Bu maçta da aynı duygular içindeyim.Üstelik benim açımdan yalnız prim problem değil.Bir de Fatih Terim meselesi var. Olduğundan daha başarılı gösterilmiş bir teknik direktörün tesadüf başarılarla görevde kalması içime sinmiyor. Bir gün samimi olmasa dahi bir milli oyuncunun ''Biz onurumuz için oynayıp kazanacağız bu gündenitbaren verilen primleri okul yada hastane yapımında kullanılmak üzere bağışlıyoruz'' sözünü duyma ümidi ile bekliyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

HER ZAMAN Kİ GİBİ ÇOK BİLMİŞLER ÇOK KONUŞMUŞ.MADEM KARŞISINIZ ONLAR GİBİ ÇOK İYİ OLUN SİZ ÇIKIN OYNAYIN VE PRİM İSTEMEYİN.VERİLEN PRİMLER OYNAYANLAR SAYESİNDE KAZANILAN PARALAR ANALARININ AK SÜTÜ GİBİ HELAL OLSUN.İNŞALLAH DAHA ÇOK BAŞARILI OLUR DAHA FAZLA PRİM KAZANIRLAR.DÜNE KADAR AZ FARKLI GURURLU YENİLGİLERİ NE ÇABUK UNUTTULAR.UEFA NIN VERDİĞİ BİR PARA VAR O PARAYIDA ALINMASINI SAĞLAYANLARA DAĞITILMASINDA DAHA NORMAL BİR ŞEY OLAAMAAAZ.

abidinberk dogramaci 
 28.11.2007 21:42
 

Altına imza atılacak bir yazı tebrik ediyorum ayrıca bende sindiremiyorum hoca resmen insanlarla dalga geciyor, Ee tabi lobi olayı. Ersun hocayı yiyen medya sus pus olmuş..Sevgiler.

: 
 22.11.2007 22:26
 

Yazdıklarınıza kelimesi kelimesine aynen katılıyorum ve bu gün başka bir bloggerin "Prim futbolcunun hakkıdır" mantığıyla yazılmış bloguna da itiraz ettim. Mehmetçik milli görev yaparken canını versin, Avrupanın en zayıf ve sıradan takımlarına karşı tel tel dökülen beyefendilerimizde turnuvanın en zayıf gurubunda zor bela 2 nciliği kurtardı diye 250.000 er Euro prim alsın. Bu kadar ucuz kahramanlarımızın olmasını bir Türk olarak içime sindiremiyorum. Saygılar ve sevgiler

Matilla 
 22.11.2007 22:23
 

o kadar para alıyorlar, yenildiklerinde de para cezası olsun

Selim Bayraktar 
 21.11.2007 20:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 663
Kayıt tarihi
: 27.10.06
 
 

Evli, üç çocukluyum. Hukuk mezunuyum. Kitap okumak müzik dinlemek ve yapabildiğim kadar el sanatları..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster