Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Temmuz '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
474
 

Milliyet “geleceğe” blog

Milliyet “geleceğe” blog
 

"Yazmak istiyorum, yazamıyorum. Yazmak istiyorum, gelecek için yazmak istiyorum"

“Ben bugünlerin sonunun nereye gideceğini biliyorum. Şöyle şöyle olacak, şunlar gidecek, şunlar kalacak... Yazmak istediklerimi içimden geldiği gibi yazsam bunu şimdi yayımlayamam ki...”

“Özel bir tarih için içimden geçenleri şimdi yazsam, benim için saklasalar ve 08.08.08 günü saat 08:08’de yayına alsalar...”

“Bu yıl ligin nasıl gideceğini şimdi yazsam, kimin şampiyon olacağını, kimlerin küme düşeceğini tahmin etsem... Bu yazdıklarımı ne zaman yazdığımı da belirterek ligin sonunda yayımlasalar...”

“10 sonraya bir mektup yazsam, bugünün tarihini atıp, 16 Temmuz 2018’de yayımlayın, desem ve o gün yayımlasalar...”

“Bir mektup yazsam, benden sonra yayımlasalar...”

Milliyet “Geleceğe” Blog

Milliyet Blog’da yeni bir bölüm öneriyorum: Milliyet “Geleceğe” Blog...

Daha sonraki günlerde, aylarda ve yıllarda yayımlanmak üzere bloglar yazıp bu blogların yayımlanacağı tarihi belirtebilelim.

Milliyet Blog ana sayfasında “Geleceğe Blog” başlıklı bir bölüm olsun. Bu bölümde o gün o saat hatta o dakika yayımlanmak üzere yazılmış “Geleceğe Blog” işaretiyle gönderilmiş bloglar yeralsın.

Milliyet “Geleceğe” Blog Kuralları

Milliyet “Geleceğe” Blog işaretiyle gönderilecek bloglar için kurallar olmalıdır:

1. “Geleceğe Blog” girişi için blog girişi yaptığımız arayüze benzer bir arayüz bulunur. Bu arayüzde şimdikine ek olarak “Geleceğe Blog”un yayımlanacağı tarih ve saat girişi olur.

2. “Geleceğe Blog” işaretiyle gönderdiğimiz bloglar onaylandığında onaylandığı ve yayımlanacağı tarih bilgisi blog yazarına gönderilir.

3. “Geleceğe Blog”, blog yazarı arayüzünde görünür ancak günü gelene kadar asla yayına çıkmaz.

4. “Geleceğe Blog” yayına kabul edildikten sonra değişikliğe kapalı olur. Böylece ileriye yönelik tahminler yayımlanacak bir blogda ara zamanlarda bir değişiklik yapılma şansı kalmaz.

5. Tahmin içeren “Geleceğe Blog”ların farklı tahminler içeren klonlarının olmasına editörler izin vermezler. Böylece her olasılığın farklı bloglarda yazılarak doğru tahminin yayımlanması hilesi yapılamaz.

6. “Geleceğe Blog”, yazılma tarihi, kabul tarihi ve yayın tarihi bilgilerini içerir.

7. “Geleceğe Blog” için en kısa süre belirlenir. Bu 1 gün, 1 hafta, 1 ay gibi kesin ve önceden belirlenmiş bir süre olur.

8. Yayımlanma tarihi, tarih ve saat belirterek olabileceği gibi, bir olayla da ilişkilendirilebilir (Örneğin, şu soruşturma bittiğinde, ligde şampiyon belli olduğunda, deprem olursa gibi...). O gün geldiğinde blog yazarı haber verebilir.

9. “Geleceğe Blog” Milliyet Blog kategorilerinden hepsinde yazılabilir. Ancak ayrıca “Geleceğe Blog” kategorisinde de yeralır.

10. Milliyet Blog ana sayfasında “Geleceğe Blog” işaretiyle gönderilip yayımlanmayı bekleyen, ertesi gün yayımlanacak blogların sayısı yeralır.

11. Blog yazarı dilerse, yayımlanma tarihi gelmeden “Geleceğe Blog”işaretiyle yayımladığı bloğu yayından çekebilir.

“Geleceğe Blog” Milliyet Blog’a yeni bir renk getirecektir.

Ankara, 15 Temmuz 2008

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne yaparsak yapalım önlenemez bir yok oluşun içine doğru yuvarlanıyor insan. çağımıza bakıp da antik çağ yazarlarına ve unutulmayıp ölümsüz oluşlarına gıpta ediyor insan. Hani nerede Aristo, Pisagor,Öklid, Heraklites ve adını buraya sığdıramayacağımız çokluktaki insan. Atatürk'le başlayıp hepsini yok etmeye çalışan emperyalist düşünceler ve onların kuklaları insanlar. Yok oluşun ve çürümüşlüğün ekseninde dönüp duruyorlar...

Müyesser Saka 
 21.07.2008 12:41
 

10 yıl olmaz diye düşünüyorum, en azından bu biçimiyle. Bunun nedeni de, geçmişe baktığımızda gazetelerin 10 yıla kalmadan büyük değişimler geçirdiğini gözlememiz. Milliyet Blog, bu biçimiyle işlevini tamamladı, yenilik getirmesi pek mümkün görünmüyor. Oysa, internet her yıl değişiyor. Benim kafamda, Blogcu'yu Google'un satın alıp, 1 milyon kişilik ve 1.000 başlıklık, gerçek bir blog sitesi oluşturması var. Dünyanın en büyük blog sitesi Blogger'da herşey darmadağın. arama tarama yapamıyorsunuz, onun için Google dedim. Örneğin, İngilizce'de makaleler için bir site var. Blog için de öyle bir derleme sitesi olmalı. Anahtar sözcükler de en az 10 tane olmalı. Milliyet Blog'da bugün kitap başlığında, Türkiye'nin tüm kitap dergilerindeki makaleleri geçen değerde yazılar var. Şunu da otomikman yapabilmeliler: Makale anahtar sözcüğünden, sayfadaki reklamlar otomatik olarak belirlenebilmeli. Örneğin ben, bir kitap hakkında yazmışsam, o yayınevinin reklamı görünmeli. Dinamik iş böyle olur.

Reha Ülkü 
 18.07.2008 12:09
 

Aydın bey, bu internet dünyasının ne olacağı belli değil, en azından garanti değil diye düşünüyorum. Yazdıklarınızı bir yerlerde saklayıp ve onu yazılı hale getirmeden sanki rahat yokmuş gibi geliyor bana. Saygılarımla efendim!

Ömer ÖZDAMAR 
 17.07.2008 13:10
Cevap :
Ömer Bey, burada gelecekte paylaşmak için yazdıklarımızı saklayacağımız bir ortam önerdim. Yoksa hiçbir ortama güvenmeyip yazdıklarımızı kendi olanaklarımızla saklamalıyız. 10 yıl önce olup şimdi olmayan o kadar çok site var ki. Yeniyüzyıl gazetesi nerede? Star gazetesinde Uzan zamanında Erdoğan'la ilgili yazılanlara erişebiliyor muyuz?Saygılarımla.  17.07.2008 13:22
 

Doğmamış çocuğa mektup gibi çok güzel fikir insanlar her isteğini istediği zamanda yazamıyor gerçekten.Tuutuğum günlüğüme içimden gelenleri gelen şekilde yazarım ve onu aradan epey zaman geçtikten sonra okumak en haz vericisi oluyor.Çok haklısınız bu konunun ön plana çıkarılması gerekli diyorum..

binnaz delen atılkan 
 17.07.2008 12:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2383
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster