Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mart '17

 
Kategori
İstanbul
Okunma Sayısı
635
 

Milliyet Blog, İstanbul Yaşamını İyileştirme ve Güzelleştirme

Milliyet Blog, İstanbul Yaşamını İyileştirme ve Güzelleştirme
 

Buradan duyurduğumuz doğrultuda; Milliyet Blog'tan ve ortak frekanstan bir grup zaman zaman buluşuyoruz ve sohbetlerle; keyifli, katan ve dinlendiren zihinsel paylaşımlar yaşıyoruz.

02 Mart Perşembe günkü son buluşmamıza Sn. Yılmaz ÇETİNGÖZ, Sn. Hızır KABİL, Sn. Kerim KORKUT, Sn. Emre TEKİN ve ben katıldık. Müsait olmadıklarından Sn. Sabahattin ŞAKİ ve Sn. İbrahim TEKİN katılamayacaklarını bildirdiler. 

Sohbetimize Sn. Yılmaz ÇETİNGÖZ  ‘Türkiye’yi Geliştirmek’ başlığındaki blogunun detaylarına dair sunumuyla başladı, yazarlar ve sosyal vatandaşlar olarak yapılması gereken çokça şeyin olduğunu konuştuk. Sohbetin sonuna doğru yaşadığımız İstanbul’u konuşmaya geçtik ve sivil toplum olarak yapılması gerekenleri değerlendirirken Sn. Yılmaz ÇETİNGÖZ’ÜN öncülüğünde İSTANBUL YAŞAMINI İYİLEŞTİRME ve GÜZELLEŞTİRME başlığında bir oluşumu başlatma kararı aldık.

‘İSTANBUL YAŞAMINI İYİLEŞTİRME ve GÜZLELEŞTİRME’ grubuna Milliyet Blog'tan ve sosyal çevremizden ve İstanbul ‘a toplu ulaşımla bağlı her kasabadan ilgi duyanlar katılabilir.

İSTANBUL YAŞAMINI İYİLEŞTİRME ve GÜZLELEŞTİRME’ grubunun ortak amacı; toplu taşıma, çevre düzenlemeleri ve vatandaşların günlük ortak yaşama dair problemlerini yazarak kamuoyuna sunma ve çözümü için ilgili kurumlara başvurma çabasıdır.

Bu çabamız olgunluk dönemimizde topluma katkıda bulunma misyonunun hazzını yaşatacaktır.

Grup kesinlikle siyaset veya siyasi parti konuşmayacaktır.

Bu konudaki yazılarımızı 'MB İstanbul Grubu' olarak yayınlamayı öneriyorum. Bu blogumu öyle yayına verdim. 

Aynı şekilde her şehirdeki MB yazarlarının kendi aralarında bu amaçla faaliyet göstermeleri bir araya gelmeleri bir bütün katkı sağlayacaktır.  

Milliyet Blog yazarlarının ve bu yazımı okuyanların katılımını bekliyoruz.  

Kadri KANPAK

 

    

Cemile Torun, Erdal Ceyhan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu konuda farklı düşünsem de kayıtsız kalmam.

Kerim Korkut 
 07.03.2017 16:14
Cevap :
Senin muhalefetin bile katkı sağlar. Ancak sanırım öncelikle bu çerçevede bloglar yayınlanabilir etkin olmak için her semtten ilgi duyanların katılımını bekliyoruz.  08.03.2017 10:20
 

İstanbul şehir olmaktan çıktı neredeyse bir ülke, dolayısıyla sorunlar da bitmek bilmiyor. Milliyet Blog olarak sosyal yaşantımızı iyileştirebilmeye katkımız olabilirse ne mutlu, Selamlar saygılar

Cemile Torun 
 05.03.2017 23:36
Cevap :
Gösterilecek ilgi ve katkı kadar çabalarız... Selamlar  06.03.2017 11:39
 

İstanbul’a özel bir grup olacak anlaşılan. Kerim Bey, buluşmada bu kararı eleştirmiş olmalı, dün benzer, belki de aynı konuyu ele almıştır, bir eleştiri yazısını okudum. Yaklaşık 15 milyonluk bir kentte yaşamı kolaylaştırmak, ya da onu güzelleştirmek oldukça zor olacaktır; ama yine de İstanbul’un kent yaşamını doğrudan ilgilendiren haber yazıları paylaşılabilir. Böylesi yazılarla kamuoyunu bilgilendirmek mümkün olacağı gibi, aynı zamanda habere ilişkin farkı yorum ve değerlendirmeler yoluyla kentin işleyişine katkı da sunulabilir. Neden olmasın? Görüşmek üzere, dostça selamlarımla.

Rıza Üsküdar 
 04.03.2017 21:10
Cevap :
Bizimki İST özel ama her ilde benzer gruplar oluşabilir. Yeterli ilgi görürse karınca kararınca misali çabalarız. Beyefendi muhalif doğduğu için başka bir şey beklenemez ama akılcı olursa her ortamda muhalifler işe yarar tabii ki onunda katkısı olacaktır. Görüşmek üzere sevgiler selamlar.   06.03.2017 21:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 612
Toplam yorum
: 2068
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1178
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Her kesimi anlama ve kabullenme bilincimle; her kişinin asgari yaşam şartlarına sahip olabildiği,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster