Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ocak '21

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
120
 

MİLLİYET BLOG'A SAYGIMLA

İçimde hiç sönmeyen bir yazma sevdam vardı. Kimi zaman eğri cümlelerle yazmak istediğim öyküleri karalar, kimi zamanda içime düşen şiirlerden derer, serperdim sayfalara. Hep eski dönem edebiyatımızın ustalarından okuduğum ballı öykülere özenir; ben de bunlar gibi olmasam da yazdıklarımı kimseler okur mu diye hayal kurardım.
 
Yıllarca kendi çapımda yüzlerce, binlerce sayfalar yazdığım olmuştu. Blog yazarlığının ne olduğunu merak ederken; Milliyet Blog’u gördüm. 
 
Hemen oraya yazmaya karar verdim. Olur ya benim yazdığım öyküleri beğenen olur, ben de yazma sevdamın meyvelerini herkese açık olan bu Blog’dan paylaşır, seslenirim diye düşünmüştüm. Kabul edileceğim konusunda hiç şans tanımadan kendime.
 
10.11.2017 Tarihinde ilk yazımı gönderip beklemeye koyulmuştum. Hemen aynı günün akşamına kabul edildiğimi bildiren e-mail’i aldığımda yaşadığım sevinci anlatamam.
O zaman görev yapan editörlerin yol göstericiliğinde ve yardımlarıyla eksik kalan yanlarımı doldurarak çok değerli katkılar sundular. Sabırla yabancı kaldığım konular hakkında beni bilgilendirerek, yazdığım yazıları sayfada yayına aldılar.
 
Birçoğu “Editör Önerisiyle” yüzleri geçen yazı, şiir, deneme, Blog karışımı paylaşımlar yaptım.
Benim Blog yazarlığından beklentim; edebiyat adına yazılan buram, buram Anadolu kokan doğal yaşanmış öykülerin kokusunu savurarak oralarda paylaşılıp gizli kalmış hazinelerin ortaya çıkmasıydı. Bunun değerini bilen üstatların bu paylaşımlardan kayda değenleri derleyip, zenginlik katan bir ortam oluşturmasıydı amacım.
 
Blog’da çok değerli yazarlar tanıdım. Birçoğu ile iletişimim sosyal medya vasıtasıyla devam ediyor. Birçoğundan yazdıklarından faydalandım kendime pay çıkararak. Belirli bir zaman geçtikten sonra Blog’da benim düşündüğüm tarza ilginin pek olmadığını, hatta hiç olmadığını gördüm. Yazdığım yazıların birçoğunu geri çektim. Fakat devamlı yapılan paylaşımları takip ederek hala okuyorum. Genelde reyting yapacak yazılar, beğeni alıp okur sayısının çokluğuna yönelik yazı yazıyorlar. Nitelikli yazanlarda belirli bir süre sonra beklentilerini karşılamadığı için ayrılıp değişik gruplarda kendilerini ifade edebilecekleri, hatta kitaplar çıkartacakları bir alana yöneliyorlar.
 
Benim gibi alaylı bir bakış açısıyla yazanlarda kendini ifade etmek yerine ancak idare ediyorlar. Son on iki yıl içerisinde yazdığım yazıları ve şiirleri kendim kişiye özel kitap olarak hazırlayıp, gerekli düzeltmeleri yaparak kapaklar dahil tamamı benim kendi emeklerimi amatörce kitaplığıma kazandırdım. Toplam on dört adet kitabım oldu. Kimi anılardan, kimi gündemden. Kimi şiirlerden, kimi öykülerden. Bunları ruhsatlı kitap olarak bastırmanın zorluğu ve maddi anlamda getireceği külfeti karşılama imkânım olmadığı için kitap bastırma yoluna gitmedim. Sadece kendime arşiv oluşturmuş oldum. İçimi kemiren o yazma sevdamı ziyadesiyle mutlu ettim.
 
Okumak ve yazmak kadar bir insanı geliştiren, rahatlatan bir eylem yok inanın. Bunu ancak yazan ve yaşayan bilir.
 
Şimdi arada bir küçük denemelerle Milliyet Blog’da kendimi hatırlatma babında paylaşıyorum.
İyi ki varsınız, iyi ki Milliyet Blog’la tanıştım.
 
27.01.2021 Adil Bozkurt Saygımla… 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazılarınız okunmaya değer. Sizi kutluyorum.

Dr Atanur Yıldız 
 29.01.2021 13:44
Cevap :
Okuyan yüreğiniz var olsun Sayın Dr.Atanur bey, saygımla.  29.01.2021 22:02
 

Çok güzel yapmışsınız bende oğluma bir kitabımsı bastırmıştım fotoğraflar da bana ait..Dediklerinize katılıyorum bende bloggerda bir sayfa açtım bu yüzden iki gündür çözmeye çalışıyorum beni daha iyi ifade eden bir blog oldu

jale kasap 
 28.01.2021 21:58
Cevap :
Okuyan ve yazan yüreğinize sağlık bereket sayın Jale hanım. Milliyet Blog'da kendine has bir yazım tarzınızla en ilgimi çeken yazarların başında geliyorsunuz. Lütfen devam edin yazmaya ve kitap yazmaya çalışın. Eminim doğru yerlerde ibreniz hep sizi iyi yerlere taşıyacaktır. Kolay gelsin. Saygımla.   29.01.2021 22:06
 

Merhaba Adil bey, sevindim kitaplarınız olmasına, siz fazlasını hak eden güçlü bir kalemsiniz. Pek çok değerli yazarımızın kitap ya da kitapları olduğunu gururla okuyorum. Kendi adıma sizi okumaktan büyük keyif almakla beraber çok şey öğrendim. Teşekkür ediyor saygılarımla sağlıklı günler diliyorum.

Cemile Torun 
 28.01.2021 20:01
Cevap :
Çok teşekkür ederim değerli hocam Cemile hanım. Bende sizin yazılarınızı keyifle takip ediyorum. Sağlıklı, keyifli bir hayat içerisinde kaleminiz daim olsun. Saygımla.  28.01.2021 22:49
 

Yazmak yaşamaktır, söz uçar ve yazı kalır. sevgili yazarım. Devamını dilerim...

Abdülkadir Güler 
 27.01.2021 23:50
Cevap :
Ömrüne bereket Abdulkadir bey, devam edeceğiz kalemimiz yettiğince. Saygımla.   28.01.2021 12:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 76
Toplam yorum
: 181
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 400
Kayıt tarihi
: 10.11.17
 
 

 ÖNSÖZ: Ben ne uyak bilirim ne bir kafiye/ Yarım asırlık ömrüm geçti nafile/ İçimden geçenler hep..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster