Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ağustos '12

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
275
 

Milliyet Blog'a ufak bir iki tavsiye....

Milliyet Blog'a ufak bir iki tavsiye....
 

Milliyet Blog'a da bir faydamız olsun. Hep Milliyet Blog bu ülkeye güzellikler yapacak değil ya. Biraz da biz bloggerlardan nasiplensin değil mi?

Aklıma gelen iki öneri var. Bunları paylaşmak istiyorum. Belki bugün olmasa bile ileride faydalanılabilir.

Birincisi, Milliyet Blog'da yayınlanan yazılar çok ilgi çekici ve insanların gerçek, samimi düşüncelerini içeriyor. İnsan sıcağını taşıyor yazılar. Çoğu da bence gazetede yayınlanabilecek tarzda ciddi yazılar. Belki Milliyet gazetesi, Blog eki vererek tiraj patlamaları yapabilir. Çünkü bizim toplum çok meraklıdır ve blog demek başlı başına çeşitlilik, değişiklik ve merak demektir.

İkinci önerim ise Milliyet Blog'u, Facebook tarzı feedbacklerle (geri beslemelerle) daha da çeşitlendirmek. Mesela Milliyet Blog'un istatistikleri, sayfanın aldığı ziyaretçi sayıları sayılarla destekleniyor. Bu uygulama bloggerlar için de kanımca iyi bir motivasyon kaynağı ve Milliyet Blogu diğer bloglardan ayıran çok önemli bir özellik. Bu özelliğin yanına belki yapılabilirse, "Like", "Unlike" benzeri butonlar koyularak, bir geri besleme alınabilir. Bu facebook'da  yapılabilir. Kanımca ileride  e-maillerde de bu istatistikler gelişecek. Belki ön alarak, Miliyet Blog böyle bir sistem geliştirmek de isteyebilir.

Öneri bizden, uygulamayıp uygulamamak yöneticilerden :)

Bu arada, Milliyet ailesine bizlere böyle güzel bir hizmet verdiği için ne kadar teşekkür etsek azdır. Ölüm gitmeden Milliyet'in hakkını en azından kendi adıma teslim edeyim istiyorum.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benzer önerileri ve verilen fikirleri hep okuyoruz.Milliyet Blog başlı başına Milliyet'in bir yeniliği.Öte yandan ülkenin durumu ahvali malüm. Otosansürsüz yazmaya devam...

Hüseyin Seyfi 
 03.08.2012 23:04
Cevap :
Hüseyin Bey, katkınız için teşekkürler. Selamlar, saygılar.  04.08.2012 14:26
 

Özellikle Blog eki iyi bir fikir, teşekkürler.

ad yok 
 03.08.2012 14:50
Cevap :
Aziz Bey, katkınız için teşekkürler, selamlar.  03.08.2012 15:58
 

"Like", "Unlike" gibi butonları hiçbir zaman samimi bulmamışımdır. Feysbuk'u da, bu sebeple samimi bulmadığım için kullanmıyorum. Kendi yazısını bile "Like" eden komik insanlar türeyecektir. Sevgiler, saygılar..

Ferhat Yıldız 
 03.08.2012 4:34
Cevap :
Ferhat Bey, Teşekkürler.  03.08.2012 9:12
 

Ah gadeşim ah. Sen nelleden çıktın büle? Hı? Deyve bak. Söyle bakay. Eski köye yeni adetler mi getircen? Öneriler. Güzeldir. Yapıcıdır. Falandır, filandır, fıstıktır. REmme velakin,"gazın ayağı" heç de öle değil. Bizim idare, sen istediğin kadar öner. Yırtın, çırpın. Zırnık dinlemez insanı. ( Bir Aydın Bey vardı. Bak onu dinlerdi. O da şimdi kayıp) Şaka bir tarafa gelelim esasa. En başımızdakiler her şeyi biliyorlar amma, patronlar yenilik istemezse, onların da eli kolu bağlı. İş,gazete üst düzey idarecileri ikna etmek. Esasında, bir kısmımızın yazıları, "gazetelik" Gel gör ki, yazılarımıza karşı onların gözzler, kedi gibi yumuk. Bir kedi, en lezzetli yemeğini yerken, uykudaymış gibi gözlerim kapar, dikkate ettin mi? Ya işte burdan pay biç aslan gadeşim. Bloğun "elit" yazar adaylarını onlar, daima "görmezden" gelirler. Kendi faso fiso yazarlarının içi boş olduklarını bildikleri halde. Arasıra böylesi "üşütük" fikirler çıkıyor ortalara. Hiç cevap verdi mi idare sana: Teşekkür diye?

Muzaffer Cellek 
 02.08.2012 18:25
Cevap :
Muzaffer Bey, Teşekkürler.  03.08.2012 9:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 642
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 2334
Kayıt tarihi
: 13.09.11
 
 

1995 ODTU Fizik Lisans, 1998 ODTU Fizik Yüksek Lisans (Biyofizik)  mezunuyum. Özel sektörde kalit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster