Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Şubat '13

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
151
 

Milliyet Blog akademisi / Milliyet Blog'ta 2. yıl biterken

Milliyet Blog akademisi / Milliyet Blog'ta 2. yıl biterken
 

19 Şubat 2011'de başlamışım yazmaya.. Klişe tabirle  " Zaman ne çabuk geçti " Uzun sayılabilecek bir sürede çok sık yazmasam da, her ay en az iki defa yazmaya çalıştım.. Yazılarımda tek bir konu ile sınırlı kalmadım. Güncel yazı, deneme, hikaye,şiir..O sırada neyi güzel yazabileceksem, en önemli güncel konu neyse onun üzerinde durmaya çaba sarfettim.

Şimdiye kadar Milliyet- Blog'da gördüklerimi şöyle bir sıralayacak olursam:

- Blog gerçekten sıradışı bir akademi gibi. Her görüşten, her kesimden insan serbestçe görüşlerini ifade edebiliyor.

- Hemen her yazar çalakalem gitmeyip yazabileceğinin en iyisini gönderiyor. Yazıların seviyesi Türkiye standartlarının çok üzerinde.

- Blog sayesinde entellektüel seviye güçleniyor. Herkes, katılmasa da karşı fikre saygı göstermeye dikkat ediyor. Yorumu sert yapsa da selamı, kelamı eksik etmiyor.

- Sık sık yazanlar kendini geliştirip birer yazar adayı haline geliyor. İnşallah blog sayesinde kitabı olan çok sayıda yazar görürüz.

-Biriken tepkiler, stres ve gerilimler yazıp çizerek, uygar bir biçimde, kırıp dökmeden atılabiliyor. Üstelik hiç kimsenin tahmin edemediği kadar tesirli de olabiliyor.

- Fikri ve edebi seviyesi yüksek yazılardan ziyade pop-up tarzı,medyatik yazıların çok daha fazla okunması benim için üzüntü verici.

- Yazarlar arasında uzaktanda olsa sıcak dostluklar kurulabiliyor.

Blogda görmek istediklerimizi de şu şekilde ifade edebilirim:

- Konu sayısı sınırlı.Yazarlar kendi seçtiği konu başlığını " Diğer " satırında kendi yazabilmeli.

- Resim alanı çok küçük.Bazen çok güzel bir resim buluyorsunuz. Küçülünce heba oluyor.

- Blog en iyiyi yazanı  ödüllendirmeli. Bu çeşitli şekillerde olabilir : Yemekli toplantı, seçme yazıları kitaplaştırmak, Milliyet Gazetesinde yayınlamak,  telif hakkı ödemek gibi..

- Faaliyetler sadece blogla sınırlı kalmamalı. Yılda birkaç kez konferanslar, seminerler düzenlemek suretiyle toplum gelişimine katkıda bulunabilir.

Milliyet Blog yüzbinlere varan yazar  üyesi ve ileri entellektüel seviyesiyle ülkemizin çok önemli bir sosyal paylaşım sitesi haline gelmiştir.  Kendini geliştirmesi ve üyelerinin içten çabalarıyla yazar sayısının  milyonlara varacağına inanıyoruz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Mustafa Bey... Öncelikle şunu belirteyim ki MB sayesinde çok sıkı dostlarım oldu. Sanaldan gereçeğe! Antalya'daki Blog yazarlarının kimisiyle sık buluşmalarımız oluyor. Geçtiğimiz yıllarda, haftada bir gün o da Salı günleri iki yazar arkadaşımızın yazıları Milliyet Gazetesinde yayınlanıyordu. Bir süre bu uygulama sürdü ama sonrasında sebep neydi bilemiyorum bu uygulamaya son verildi. "Yüzbinlere varan yazar" ifadesini kullanmışsınız... MB'nin şu anda yazar sayısı henüz daha onbin dahi olmadı. Yazınızın bu kısmında bir düzeltme yapmanız gerekiyor. Ayrıca sayı her ne kadar onbinlere dayanmış olsa da, düzenli yazı yazan sayısı toplamda yüz kişiyi bulmaz Mustafa Bey. Eskiden MB'de (2006-2007'li yıllar) yazar sayısı 1500 civarındaydı ve günde ortalama 200 ila 250 arası yazı yayına çıkardı. Şimdi yazar sayısı onbinlerde ama günlük yazı sayısı 150'yi dahi bulmuyor. MB'ye üye olup bir yazı yazıp, bir daha uğramamış binlerce yazar var. Selamlar Saygılar

Yıldız Nihat 
 20.02.2013 10:04
Cevap :
Yorumlarınız çok hoş..Yüzbinlerce yazar tahminimi bazı yazıların yüz bini geçen okuma sayısını görünce yaptım. Eğer bir yazıyı bir kişi beş-on defa okumuyorsa burada bir yanlışlık var demektir.Şöyle veya böyle, Milliyet Bolg güzel bir imkan.. Vaktiyle basında birkaç satırlık yazımız çıksın diye az mı uğraşırdık.Şimdi herşey önümüzde, yeter ki birşeyler yaz. Bunu küçümsemeyelim.Selamlar...  20.02.2013 22:47
 

Milyonlarca yazar mı?...Türkiye nüfusu bir kaç milyar olursa belki..:)

ali açıköz 
 20.02.2013 0:21
Cevap :
Birşeyler yazmak için ille de " Yazar " olmak gerekmez. Facebook ve tweet ilk çıktıklarında da böyle denmişti kimbilir? Şimdi yalnızca Türkiye'de birşeyler yazan on milyonlarca takipçisi var. selamlar...   20.02.2013 22:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 325
Toplam yorum
: 166
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 418
Kayıt tarihi
: 19.02.11
 
 

Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunuyum. Teknoloji Yönetimi dalında mast..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster