Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ocak '15

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
207
 

Milliyet Blog’da 2.Yılım:

Milliyet Blog’da 2.Yılım:
 

14 Ocak 2013 tarihinde ilk blog yazılarım Milliyet Blog’da yayınlandı. O günden bu güne tam 2 yıl geçti. Milliyet Blog yazarlığında 2 yılı geride bıraktım. Yazmaktan keyif aldığım için oldukça mutluyum.
 
Bu geçen 2 yılda ne yaptım, neler yazdım sizlerle paylaşmak istiyorum.
 
Bu geçen iki yılda toplam 652 Blog yazısı kaleme almışım. Bu blog yazılarım toplam 2.480.000 defa okunmuş. Bu da demek ki, blog başına ortalama 3800 okunma sayısı demektir. Günlük okumada, ziyaretçi sayısı 3400’dür.
 
İki yılda 440 Tv Programları hakkında, 100 Magazin, 16 Gelenekler, 13 Sinema, 13 Güncel, 9 Doğal Hayat/Çevre, 6 Şiir, 5 Kültürler, 5 Blog, olmak üzere toplam 40 kategoride yazılar yazmışım.
 
Ayrıca görsellerde, 18 fotoğraf galerisinde, büyük çoğunluğu tarafımdan çekilmiş, 235 fotoğraf yayınlamışım. Toplam olarak 163.500 kez tıklanmıştır.
 
Milliyet Blog bize okuyucularımız hakkında istatistik bilgiler de veriyor. Bu hepimizin roporlar sayfasında var. Paylaşmakta bir sakınca görmüyorum.
 
2.480.000 okuyucudan, 2.417.000 kişi istatistiği alınmış.
 
Okuyucuların % 63'ü erkek, % 37'si kadın.
 
Mesleğe göre : % 39 öğrenci, % 15 Mühendislik, % 15 Bilgisayar/Bilişim, % 15 Muhasebe, % 16 Diğer.
 
Eğitime göre: % 61 Üniversite, % 14 Yüksek Okul, % 25 Lise.
 
Yaşa Göre: 46 üstü % 40, 36-45 yaş arası % 29, 26-35 yaş arası % 21, 19-25 yaş arası % 10'dan oluşmaktadır.
 
Bütün blogger arkadaşlar, okuyucu profilini görmek için bu bilgilerini raporlarından ulaşabilirler. Bu hizmeti için Milliyet Blog'a teşekkürü bir borç bilirim.
 
Geçen yıl da, 'Milliyet Blog'da bir yılın blançosu' adı altında bir blog yazmıştım. Gelen yorumlarda, Sayın Kadri Kanpak’ın “Sizin burada yazdığınız TV dizi yorumlarının benzeriyle TV’lerde ciddi para kazananlar var, bu yolu araştırmanız gerektiğini gözlüyorum.” İkazını dikkate alarak geçtiğimiz Şubat ayında (balcilar-blog.com) kendi blog sayfamı açtım. Buradan kendilerine ayrıca teşekkür ederim. Bu blog sayfamda yazdıklarımın büyük çoğunluğunu Milliyet Blog sayfamda da paylaşıyorum. Milliyet Blog’daki okunurluğa ulaşmadım ama, okunuyorum ki, son bir aydır Google AdSense de kabul etti ve sayfama reklam vermeye başladı. Orası benim için bir gelir kaynağı olacak.
 
Bu güne kadar yazdığım yazılarda, hep doğruluğunu inandığım konularda yazmaya çalıştım. Yorumlarda mizacım itibariyle sert ve kırıcı eleştiri yapmamaya özen gösteriyorum. Dizi yorumlarında  (okuyanlar bilir) eleştirilerim hep yapıcı olmuştur, yıkıcı ve kırıcı yorum yapmam.
 
Milliyet Blog yazarı olduğum için mutluyum. Ayrıca Milliyet Blog ana sayfasında, ‘Yazarlarımızda Bu Hafta, Çok Okunanlar’ köşesinde devamlı yer almama sebep olan okuyucularıma, ayrıca huzurlarınızda en içten duygularla teşekkür etmek isterim.
 
Milliyet Blog editörlerine, yayın ekibinde çalışan herkese, biz bloggerlere gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ederim.
 
Gönlümüz istedikçe, Allah sağlık verdikçe, amatörce yazmaya devam.
 
İyi ki varsın Milliyet Blog.
 
İyi ki varsınız saygıdeğer okuyucularımız. Hepinizle nice 2+ yıllara…
 
Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.
 
 
 
Saygılar, sevgiler.
 
Abdurrahman Balcılar
 
Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar
 
Mail : ab.balcilar@hotmail.com
 
Blog: milliyet.com.tr/cansever
 
Blog: balcilar-blog.com
 
 
 
Erdal Ceyhan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Blog adedi ile aldığınız tıklar arasında uçurum var lehinize. ;İşte ilgi görmek budur. Teknik bir arkadaşa benziyorsunuz. Her şeyiniz ölçülü ve hedsaplı. Dizi kurdusunuz da. Güzel şey bunlar. Başarılar dilerim. Selamlar.

Muzaffer Cellek 
 14.01.2015 18:09
Cevap :
Muzaffer bey, Yorum ve iltifatlarınız için çok teşekkürler. Hakkım da tesbitleriniz çok doğru, son derece titiz ve prensip sahibi bir kişiliğim vardır. Görüşmek dileği ile, Selam ve Saygılar. Abdurrahman Balcılar  14.01.2015 19:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2021
Toplam yorum
: 404
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 2949
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster