Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ekim '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
382
 

Milliyet Blog'ta parazit sesler neden önlenmez?

Milliyet Blog'ta parazit sesler neden önlenmez?
 

Şu BLOG Kategorisinde ne kadar yazı yazmak istemesem, aksine en çok bu kategoride yazı yazıyorum.

Daha önce de demiştim, MB bir türlü olgunlaşamıyor diye.

Milliyet Blog, diğerleriyle kıyasladığımda,  en üst sırada yer alıyor. 

Yazarları da öyledir derken, düşünmek ve ilave etmek gereğini duyuyorum. Bazı çatlak sesler MB'nin kalitesini birden düşürüveriyor.

Bu parazit sesler neden Editörlerimiz tarafından önlenemiyor. Oysa Blogun Ana Sözleşmesinde, çıkabilecek parazit  sesleri önleyebilecek maddeler var. Kolaylıkla bu sesleri çıkartanlar uyarılır ve Blogtan kovulur.

Bu parazit ses sahiplerini bulmak ,tespit etmek son derece basit. Ama nedense tespit edilseler bile gereken ceza bunlara kesilmiyor.

Bunla son derece kötü örnek oluyorlar. Bunların  yüzünden belki de onlarca yazı yazılmıyor ya da onlarca yazar siteden ayrılıyor. Katılmayı düşünenleri de olumsuz etkiliyor.

Oysa yeni katılan çok kaliteli yazarlar var. Bilhassa gençlerin kalemleri ve fikirleri çok güçlü.

Zaten ilave etmem gerekir ki, Milliyet Yazarları %100'e yakın çok kaliteliler.

Bir kaç parazit ses ayıklansa, MB'nin %100 çok kaliteli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Belki  " - olsun onların varlığı da bloğa renk katıyor " diyenleriniz olabilir. Ama  renk katmaktan öte,bence " çevre kirliliği " yaratıyorlar.

Saygılarımla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yılmaz Bey siz hiç merak etmeyin biz nalına da mıhına da vurmasını biliriz! Siz bana laf yetiştireceğinize, işte böyle gerçek konuları “Toplum parazitlerini” yazın. Bırakın MB kim parazit kim bilmem ne! Koskoca Türkiye tek yumruk oldu siz hale içimizden birilerine üstü kapalı laf sokma derdindesiniz! Herkes o söz konusu şahsa hakaret etse... keyfinizden, önünüzdeki ilk toplantı da tüm hesapları ödersiniz bilirim.:)) Tuttuğum veya yediğim balığıma laf etmeyin; onun arkasında abartısız 18.000 profesyonel tekne ve 1.000.000 amatör olta balıkçısı var. Yaklaşık bir yıldır ülkemizde kaçak ve bilinçsiz avcılıkla yapılan kampanya, mücadele var! Ve biz, duyarlı vatandaşlar her alanda bunun mücadelesini veriyoruz! Size bir balığın “kofana” olana kadar kullandığı isimleri sorsam kaç tanesine cevap verirdiniz? Üç tarafı denizlerle kaplı ülkemizde halen çinakop ile lüferi, ilarya ile kefali farklı balık türü sananlar var! Balık kültürünün yeri farklıdır, onun tadını alan bilir! Lütfen yani :))

M.Talip Girgin 
 03.11.2011 0:55
Cevap :
Sayın Talip bey,benimle derdiniz nedir anlayamadım.Garip garip değerlendirmeler de bulunuyorsunuz,yazılarıma müdahaleleriniz oluyor.Ayrıca onur meselesi yaptığıız konuya bakın.Siz balıkçısınız ben bankacı.Ben size forfeyting veya disponibilite nedir desem ne kadar bilirsiniz. Herşeyi bilemeyiz.Sonra kalkıp çocukluktan filan bahsediyorsunuz.Gerçekten sorununuz nedir.Fikirlerimi tenkit edin.Yanlışsın deyin".Bıktık Yılmaz bey, blogtan çekilin.çocuk gibi mızmızlanmayın" gibi hiç de hoş olmayan ifadelerin anlamı nedir,ne oluyor, nedir ?Siz de çaktırmadan hakaret edersiniz,ben de.Lütfen yazılarımı okumayın.Kimse sizi zorlamıyor.Türkiye'nin sorunlarının da farkında değilsiniz.Deprem olup bitti 600 vatandaşımız can verdi,vs. ondan sonra tek yumruk olduk.Depremden önce uyuyorduk.Esas mesele bu.Deprem yazılarıma bakınız.Hepsinde bir mesaj,bir yol gösterme vardır.( yanlış veya doğru).Lütfen toplumsal sorunlara çare arayan yazılara ağırlık verin.Benim,sizin tarafınızdan beğenilmeyen teorim budur.  03.11.2011 13:24
 

Ben farklı seslerden şikayetçi değilim.İsteyenler eğer öyle görüyorlarsa bana da olumsuz yorumda bulunabilirler.Hayat bir kavgadır.Yazmak da.Sızlanmayıp size kılıç çekenlere cevap vermek gerekir.Ben bunu sitede sorun olarak görmüyorum.Alabildiğine özgürlük.Herkes neyi nasıl bilirse öyle yapsın.Kavgalar da olacak;kişisel,gurup gurup.Sessiz sedasız yazanları fazla sevmiyorum.Çulduz'u,Talip'i,Kadri ve Yılmaz beyleri önemli buluyorum çünkü kavganın içindeler.Kavgasız hiçbirşey kazanamazsınız.

Kerim Korkut 
 01.11.2011 20:30
Cevap :
Ben de aynen sizin gibi "farklı seslerden " şikayetçi değilim.Hayat bir kavgadır,ancak MB kişilerin birbirleriyle kavga alanı değildir.Fikir teatisi veya çatışması olur.Ama bu hakaret şekline dönüşmez.Sızlanma konusuna gelince,M.Bloğun kuralları zaten var.Terbiye kuralları bunun başında geliyor.Çocuksun,hıyarsın, senin okulundan hıyar çıkar,bıktırdın be,alzaymırsın,okumak eşşekliği silmez,biz hepimiz deliyiz ve birçok hakaret dolu laflar.Ayrıca blog düzeyine yakışmayan kelimeler. Orostopol,mok,kenef,vs kelimeler kullanarak blog yazmak ve bunu, yazının yağını tuzun ayarlayarak yapmanın uygun olduğunu söylemek.Tenkit olsun,fikir düzeyinde kavga olsun ama terbiye hudutları aşılmasın.  02.11.2011 10:47
 

Yapıcı öneren eleştiriyi saygıyla, futursuz çalakalem yorumlara da seviyelerince cevap yazarak geçiştiriyorum. Selamlar saygılar...

Kadri KANPAK 
 30.10.2011 18:14
Cevap :
Ben de aynen öyle yapıyorum.Ancak hiçbir şey anlamıyorlar.Selam ve saygılarımla.  31.10.2011 15:24
 

Ooooo! Nefis yorumlar almışsınız Yılmaz Bey. Kıymetini bilin, derim. Her zaman olduğu gibi selam ve saygılarımla efendim.

Ümit Culduz  
 29.10.2011 18:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 437
Toplam yorum
: 2172
Toplam mesaj
: 120
Ort. okunma sayısı
: 999
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster