Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Nisan '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
736
 

Milliyet Blog tamamen yenilenmiş olarak geliyor

Milliyet Blog tamamen yenilenmiş olarak geliyor
 

Milliyet Blog'un yenilenmesi ile ilgili olarak Sn. Temiztaş'tan e-posta yoluya yanıt aldım. Göstermiş olduğu duyarlılık için kendisine teşekkür ediyorum.

"Milliyet Blog'da değişimin sancıları" başlıklı yazımda, şu anda varolan blog yapısının ve tasarımının değişim zamanının geldiğini ve bloga ivme kazandıracak daha dinamik ama bir o kadar da sade ve yeni blog trendlerine uygun daha işlevsel bir blog yapılanması ihityacından söz etmiştim.

Konu ile ilgili olarak bir hayli yorum geldi, sizlere de yazıya düşüncelerinizle katılımınizdan dolayı teşekkür ederim...yorumların pek çoğunda Milliyet Blog'un içerik anlamında bir hayli zayıfladığı, üye sayısının çokluğuna rağmen kalitede bir azalma olduğu, değişime şekilden çok içerik ve kalite anlamında ihtiyaç olduğu görüşleri ifade edildi. Bazı arkadaşlarım şekilden memnun olduklarını ama blog yapılanmasında eğer ki bir değişikliğe gidilecekse mutlaka iyi yazı yazan ve aktif olarak blogu kullanan yazarların ön plana çıkarılması gerektiğinden bahsettiler.

Düşüncelerin hepsi de birbirinden önemli...sonuçta bu sitede yazarak fikirlerini amatörce ifade etmek isteyen bizleriz ve yeni blog yapılanmasında fikir beyan etmek hepimizin hakkı. Sitenin kuruluşundan beri emek veren değerli yazarlarımız var ve bu zengin yazı arşivi bu yazarlarımız sayesinde oluştu. Sitenin temelini Milliyet Blog yönetimi attı ancak harcında bzler varız. Bu küçümsenecek ya da göz ardı edilecek bir durum değildir.

Editörya'nın işinin zor olduğunu biliyorum. Pek çok farklı kişiliği, pek çok farklı düşünceyi bir blog potası içinde dengede tutmak hiçte kolay değil. Bu kadar kapsamlı ve çok sayfalı bir bog yapısının idaresi için bir hayli yoğun çalışıyorlar. Bağımsız değiller elbette, onların da bir yöneteni ve uygulamak durumunda oldukları kurumsal nosyonları var. Bu doğrultuda her şeye rağmen iyi bir iş çıkarıyorlar.

Milliyet Blog yönetimi de değişim ihtiyacının farkında...Hatırlarsanız Editörya, yaz aylarında bizlere çağrıda bulunmuş ve sitenin yenilenmesi hakkında önerilerimizi, isteklerimizi iletmemizi rica etmişti. Kimler öneri gönderdi bilmiyorum ama çok fazla öneri gitmediğini de tahmin ediyorum. Ben de naçizane bir kaç öneride bulunmuş ve hemen hemen blog değişimi konusunda daha önceki yazımda belirtmiş olduğum konular için somut bir takım fikirler iletmiştim.

Arkadaşlar, bugüne kadar Editörya'yı ve blog yapısını genellikle negatif anlamda eleştirdik, hep şikayet ettik, yakındık...halen de bu yakınmalara devam ediyoruz. Bir güne bir gün de Editörya'yı destekleyici, teşvik edici bir yaklaşım, şahsen ben görmedim! Bunca şikayete rağmen bizden yine de vazgeçmediler ya, onları kutlamak lazım. Tabii ki onlar da hata yapabilir, herkesi memnun edecek sihirli bir değnekleri yok, hele ki bu ortamda!

Bu devamlılığın sağlanması için Milliyet Blog yönetiminin de var güçle çalıştığını, Başak Hanım'ın yazımı okuyarak bana göndermiş olduğu duyarlı yanıttan öğrenmiş oldum, sizlerle paylaşmak istedim.

Yöneticimiz Başak Hanım; "yakın zamanda sitemizin tamamen yenilenmiş olarak karşımıza çıkacağını, uzun bir süredir tasarım ve yazılım üzerine çalışıldığını, şu anda da test sürecinde olduğunu ve Milliyet Blog çok kapsamlı ve çok sayfalı bir site olduğu için tüm bu hazırlık sürecinin oldukça fazla zaman aldığını" bildirmiş. Çok yakın bir sürede olmasa da Milliyet Blog tamemen yeniden yapılanmış haliyle ve yeni yüzüyle bizlerin yanında olmaya devam edecek.

Herkesi memnun etmek tabii ki mümkün değil, yine bir sürü şikayetler olacaktır. Ancak yapıcı eleştirilere ve desteklerimize daha fazla ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum.

Milliyet Blog eğer hepimizin sitesi ise biraz daha duyarlı olmak ve kaliteli içeriklerle siteye dinamizm getirmek hepimizin görevi.

Hadi hepimize kolay gelsin...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Blogların size sunduğu 20 tane filan sayfa formatı vardır, onlardan biri işte yalnızca. Özgün bir internet sayfası tasarımı birçok nedenle imkansızdır şu an. Ancak, temel neden şudur: Nasıl ki Windows Word'ü tasarlayan şavalakların yazmakla uzak yakın hiçbir ilgisi yoksa, internet sayfası tasarımı programı yazanların da yazmakla en küçük ilintisi yok. Olacağı yapbozdur.

Reha Ülkü 
 13.04.2011 21:58
 

Hem Basın kartı istemek haddimizi aşmak olur ayrıca, Cengiz Semercioğlu yazmıştı da oradan aklıma geldi. Selamlar sevgiler.. blog.milliyet.com.tr/Blog_yazarlari_da_sari_basin_karti_alabilmeli_/Blog/?BlogNo=208400

Arif ÖĞÜTÇÜ 
 12.04.2011 23:03
Cevap :
peki:))...  12.04.2011 23:08
 

Sabırsızlıkla bekliyorum nasıl değişikler olacak diye, en çok da belki sarı olmaz ama krem renkte basın kartı verilecek mi onu merak ediyorum, iki vesikalık hazır çoktan:-)) Teşekkürler bilgilendirmeniz için.. Selamlar saygılar.

Arif ÖĞÜTÇÜ 
 12.04.2011 13:24
Cevap :
Arif Bey, şu andaki basın dünyasında basın kartının bir önemi kalmadı, yaldızlısı olsa ne olacak...devir yeni medya devri!!! basın mensupları artık basın kartlarını rengi ile değil yeni medya trendlerine ne ölçüde uyum sağlayabildiği ile değerlendiriliyor....ben teşekkür ederim, sevgiler  12.04.2011 20:59
 

Bu şekilde devam eder gideriz. Yok eğer hakikaten emek ve zaman harcayarak üreteceğimiz bir yazının bir karşılığı olacaksa, çabalamak, emek vermek, zaman ayırmak eğlenceli olacaktır. Karşılıktan kastımım maddi olmadığını tabii ki belirtmeme gerek yok. En nihayetinde gönüllü olarak buradayız ve bu gönüllüğün karşılığı da şüphesiz ki yazıların daha fazla okunması ve tık almasıdır. Öncesinde de ifade etmiştim, eski bloggerler aynı statüde ortamda varlıklarını sürdürmeye devam mı edecekler, yoksa farklı bir üst pozisyon söz konusu olacak mı? Bu durumu merak ediyorum.

Yıldız Nihat 
 12.04.2011 10:28
Cevap :
Karşılık eğer okunmak ise, ölçütünü nasıl belirleyeceğiz, hangisi okunmuş hangisi tııklanmış...ayrımını nasıl yapacağız? işte burada "günün öne çıkan yazıları" devre giriyor...yeni tasarımda sanırım böyle bşr şey düşünülüyordur...bekleyip göreceğiz:)  12.04.2011 20:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 476
Toplam yorum
: 2871
Toplam mesaj
: 123
Ort. okunma sayısı
: 2300
Kayıt tarihi
: 10.07.08
 
 

Çok eskidendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster