Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mart '19

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
512
 

Milliyet Blog'un En Etkin Yazarları

“Etkinlik” deyince, Blog’la en fazla ilgilenen, Blog’da en fazla etki uyandıran, etkileyen ve etkilenen demek istiyorum.

Bu nitelikteki yazar sayısının da bir avuç olduğunu görüyorum.

Günde 60 (altmış) kadar yazı girilmesine, bunun da haftada 400’den fazla blog anlamına gelmesine rağmen, etkin/etkili yazar sayısının bir avuç olduğunu gözlemliyorum. Bu bir avuç kişi de yıllardır hemen hiç değişmiyor. Bu açıdan, Blog’da bir istikrar oluştuğunu söyleyebiliriz.

Peki, etkinliğin; Blog’a ilgi duymanın ve Blog’da ilgi uyandırmanın göstergesi ne?

İlgilenen kişinin okuduğunu, okuyan kişinin yorum yaptığını, yorum yapan kişinin de yorumlandığını düşünüyorum.

Hâl böyle olunca, en etkin yazarları, “En Çok Yorumlananlar” köşesinde aramak lâzım!  Burada bir haftada alınan yorum sayısı gözüküyor. En düşüğü 2 yorum… Bir veya birkaç yazı yazdığın halde, haftada 2-3 yorum alamıyorsan, bence, diğer yazarlara hiç ilgi göstermiyorsun, buna bağlı olarak ilgi de görmüyorsun demektir.

Buna göre, en etkin yazarlar şöyle:
Kerim Korkut
Nahide Çelebi
Halil Güven
İzmirli doksanyedi
Mehmet Burakgazi
İsmail Hakkı Cengiz
Abdulkadir Güler
Cemile Torun
Yurdagül Alkan

Dediğim gibi, bu yazarlar yıllardan beri, “istikrarlı olarak” o köşede görünüyorlar. Kendilerini, iradelerinden ve sabırla yazmalarından, Blog’a ilgi göstermelerinden ve ilgi görmelerinden dolayı tebrik ediyorum.

Tabii “Çok Yorumlananlar” köşesinde üç yazar daha gözüküyor. Onları listeye almamamın sebebi, daha önce bu köşede görmediğimdendir. İstikrarlı olarak burada kalmaya devam ederlerse, ben de benzer bir konuda tekrar bir yazı kaleme alırsam, kendilerini elbette memnuniyetle zikrederim.

Listedeki en şaşırtıcı isim, galiba, İsmail Hakkı Cengiz. Çünkü son 4 ayda sadece 6 yazı göndermiş. Son yazısının tarihi de 9 gün öncesini gösterdiği halde, haftanın en çok yorumlananlar köşesine girebilmiş. Tabii yorum yapan diğer yazarlar sayesinde. Doğrusu, duygulandım. Yazılarıma ilgi gösteren dostlara çok teşekkür ederim. Seviyorum sizi.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba İsmail Hakkı Cengiz Bey, Marttan bu yana yazmıyorsunuz / Hayırdır inşallah. Bir rahatsızlık olmamasını diliyorum. Yazılarınızı özledik. Selamlar.

Abdülkadir Güler 
 21.05.2019 9:42
 

Teşekkür ederim değerli İsmail Hakkı bey, etkin yazanlar arasına adımı da aldığınız için, her zaman söylediğim gibi Milliyet blogda bulunmak, siz ve diğer dostları yüzlerinden değil se bile sÖZlerinden tanımak büyük kazanç benim için, emeğinize sağlık diliyor saygılarımla selamlıyorum

Cemile Torun 
 17.05.2019 2:14
 

İsmail Hakkı Bey,ben de fırsat buldukça yazınızda belirttiğiniz yazarların ve sizin yazılarınızı okuyorum.Esen kalın.

Hüseyin Başdoğan 
 27.04.2019 16:56
 

Merhaba İsmail Hakkı Cengiz bey, bu ara bjr lise'de konuşma yapacağımdan bazı hazırlıklarım var. Onun için Milliyet Blog'ta pek görünmüyorum. Beni de etkili yazarlar arasına aldığınız ve beni de unutmadığınız için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.İnanın kendimi hiç bir zaman etkili bir yazar olarak görmüyorum. Şu var ki "yazmak yaşamaktır ve söz uçar yazı kalır " bağlamında boş zamanlarımı değerlendiriyorum. Ben de sizleri seviyor ve yazılarınızdan çok şeyler öğrendiğimi ifade etmek isterim. İlginize sonsuz teşekkürler selam ve sağlık dileklerimle. Esen ve hoş kalınız.

Abdülkadir Güler 
 26.03.2019 20:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1417
Toplam yorum
: 4674
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1142
Kayıt tarihi
: 04.06.10
 
 

Ücret karşılığı hiçbir yerde çalışmıyorum. Sandıklı'da doğdum. Anadolu Üniversitesi, Uluslararası..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster