Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ekim '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
666
 

Milliyet blog'un enn'leri!

Milliyet blog'un enn'leri!
 

MB sayfalarındaki en’lerimiz, bu seviyeye ulaşmak için epeyce uzun bir zamandan yararlanıldığı, “skor” en’leri maalesef!
Peki, ben bu onuru yaşamak için daha kaç fırın ekmek yiyeceğim sorusu ile baş başa kalan ve neticesinde bu yarışta pes edeceklerin durumu ne olacak dersiniz?
Tek bir koşu sonrasında yılın sporcusu!
Tek bir kitapla Nobel ödülü!
Tek bir filmle altın portakal!
Tek bir defilede medyatik manken! (haa bu arada unutmayalım, elbise askısı kopan ve göğüsleri fırlayan mankenler de en’ler olmakta)

En’lerimiz geçmişimizden bu güne, muhtelif faaliyetlerinde yetkili kişilerce araştırılır ve kazananlar lanse edilir .

Ve başarılı olduğu kategoride ön plana çıkarılır.

MB sayfalarındaki çırpınışlarımız ise malümalinizdir, bizler için olmazsa olmaz kültürel faaliyetlerimiz kapsamındadır ve çok önemlidir.

Ayrıca, bu fırsatı bulmuşken sonsuz teşekkürler ediyoruz bizlere bu imkanı sağlayan editörlerimize.

Çok samimi olarak söylüyorum, MB ayrılmaz bir parçamızdır, tıpkı özel günlerimizden bize kalan gururla izlediğimiz bir fotoğrafımız gibi!

Ancak herhangi bir yazımız okunma sayısı ve yorum anlamında zirvedeyken, ana sayfada yer almak onurunun neden altı kişi ile sınırlandırıldığı kafalarımızı karıştırmakta?

MB en’leri uygulamalarındaki kriterler çok farklı nedense?

En çok okunanlar.

En çok yorum alanlar.

En çok mesaj alanlar.

Vs, vs...

Vermek istediğimiz mesajlar konusunu, sanatsal ve kültürel değerlerden uzaklaştırır ve tamamen magazinselleştirirsek, bu skor sayılara ulaşmak hiç te zor değil aslında.

Sakın ha kıskandığımız sanılmasın, Vallahi de billahi de bir çoğunu okuyoruz, (okunma sayılarından belli değilmi zaten?)

Ancak bir gerçeği unutmamak gerekir, gelecekte MB kariyerimizi sorguladığımızda, kendimizi tarif eden bir özelliğimizle anılmak isteriz pek tabii ki.

Çünkü, günde bir kaç blog yayınlayanlarımızın yanı sıra, imza aşınması prensibine sadık kalan yazarlarımız da var.

Peki bu durumda, bir ay gibi kısacık ve iki yıl gibi uzun bir sürede 100 blog kutlamaları yapan arkadaşlarımız arasındaki farkı nasıl göreceğiz?

Bir önemli ayrıntı daha, asla suçlamak amacı gütmüyorum ama, bu rekorlara sahip yazar arkadaşlarımızın MB üyelik tarihleri yıllar önce gerçekleşmiş.

Yani sonraki üyelikler için, sayısal anlamda o bölümde yer almak neredeyse imkansız.

Binlerce yazarımızın üyelik tarihlerinin farklı olması,bu onuru yaşamaları için bir engel olmamalıdır diye düşünmekteyim.

Mevcut durum aynen korunmak kaydıyla, mini değişiklikler sunularak diğer yazar arkadaşlarımızda yüreklendirilip ödüllendirilemezlermi?

Hem tüm yazarlarımız belli bir amacı hedeflediklerine göre, bu sayede yazdıkları konu içeriğinin ve yorumlarının kalitesinin artırılması anlamında önemli adımlar atabilir.

En azından bundan sonrası için, bu imkanlar araştırılabilir.

Belki hiç kimse gitmek istemez o zaman!!!!


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şu sıralar yeni evimin tadilatı ile uğraştığım için çok yoğunum. Bazı yazıları kaçırıyorum. Yazına gelince; söylediklerinin tamamına katılıyor, getirdiğin önerileri destekliyorum. En hassas nokta ise; Yazdıklarımızla anılma, tanınma noktası olmuş. Bazı arkadşlarımıza bu blog yazma işi oyunmuş gibi geliyor. Ama dediğin gibi, yazılarımız imzalarımız halbuki... Berlin'den sevgilerimi sunarak ayrılıyorum sayfandan:)

OKAN TINMAZ 
 22.10.2008 21:05
Cevap :
Tercihler konusunda dayatma yapamayız okan kardeş, benzer konuları bir çok defa dile getirmiştim, ancak kıskanıyormuşuz gibi algıladılar. Neyse her yiğidin bir yoğurt yemesi var demekten başka çare yok:-) Bu arada profilindeki fotoğrafı daha yakışıklı olanıyla değiştirmişsin, tadilat işlerinde kolaylıklar diliyorum. Saygılar selamlar..  23.10.2008 18:57
 

bir blog yazıyordum ama madem siz yazdınız bu bloğa benim konu üzerindeki düşüncelerimin tefrikasını aktaracağım. Saygılarımla (Ayrıca yeni bir polemik yaratmıyor - keşke yaratsaydınız, izlerdik yeni bir ufuk açıyorsunuz) :)

Mustafa Tayfun 
 13.10.2008 15:52
Cevap :
Keşke siz de yazsaydınız Mustafa bey, Blog kategorisinde yayınladığınız benzer konuda bir kaç yazı dizinizi hatırlıyorum sanki! ( Hem kaleminize çok yakışmıştı) :-) Saygılar selamlar..  13.10.2008 21:08
 

magazin türü ve göze hitap eden yazılar işin şeklini okur anlamında değiştiriyor. Kültürel değerler ve sanat sayılabilecek çalışmalar ise hiç bir şekilde görülemediği gibi yetkililerden de itibar görmediği kanaatindeyim. Özellikle GÜVENİLİR yazar olan arkadaşların çalışmalarının Editörden öneriler adlı bölüm için değerlendirilip değerlendirilmediğini bilmiyorum. Bir de SPOR çalışmaları ver; hem okur hem detaylı ve sürekliliği arzeden ve örnek sayılabilecek bu çalışmalarında değerlendirilmediğini görüyorum. Kısacası enlerde bir anormallik olduğu aşikar. Değerli çalışmanız ilginç ve gerekliliği acil bir konu idi, teşekkürler, selamlar...

Yalnıztürk 
 11.10.2008 22:08
Cevap :
Ben mevcut düzenlemeye karşı değilim Fahrettin bey, ama en azından ana sayfada yeni pencereler açılıp, bu defa kişiler değil yazılar lanse edilebilir diye düşünüyorum. Bu yenilik gerçek değerlerin öne çıkması ve dışa açılımlar anlamında bir çok katkılar sağlayacaktır. Teşekkürler bilgilendirmeniz için .. Saygılar selamlar..  12.10.2008 12:31
 

MB den çok mutluyum burada olmaktan ve paylaşmaktan yanayım,,,,,,polemiklere uzak durmak iyidir,,,,,,,,,kendi yazımı yazıyorum,güzel ve sevecen yorumlar alıyorum başka?????,,,,,,,,benden bu kadar,,,,,,,,,,sevgiler,,,,

Alyoşa-Sevmek Güzeldir. 
 11.10.2008 13:37
Cevap :
Yapıcı olduğuna inandığımız fikirlerimizi açıklamaktan çekinmemeliyiz Alyoşa hanım. Önerim tartışmaya açık bir konudur ve belki de sistemin elverdiği ölçüde değerlendirilmeye alınıp gerçekleştirilebilir..Sizin yada başka bir arkadaşımızın herhangi bir kategorideki herhangi bir yazısının hit olmasını istemezmiydiniz? Saygılar selamlar..  12.10.2008 12:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1021
Toplam yorum
: 4165
Toplam mesaj
: 254
Ort. okunma sayısı
: 1577
Kayıt tarihi
: 19.10.07
 
 

Çok eski olmayan bir tarihte tıpkı sizler gibi Melek'lere gülümsermişim uykulu hallerimde!  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster