Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ekim '18

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
197
 

Milliyet Blog ve Türkiye Gerçeği

Milliyet Blog ve Türkiye Gerçeği
 

Merhaba,

03.Aralık.2007 den şimdiye yani 10 yıl dan fazladır üretebildiğim kadar yazdığım Milliyet Blog serüvenimi gözden geçirdiğimde; giderek gelişen ekran diyaloğumuz ve yüzyüze görüşmelerimizle önemli zihinsel paylaşımlar yaşadığım Sn. Yılmaz ÇETİNGÖZ'ü kazanmak, Kerim KORKUT gibi toplumda ender bulunacak bir aykırıyı tanımak ve çokça farklı niteliklere sahip blogerla yüzyüze paylaşımlar yaşamak gibi insani kazanımlarım oluştu, bundan da memnunum.     

Düşünceyi yazarak paylaşma imkanı sunan Milliyet Blogtan bazı gerekçelerle ayrılanlar oluyorsa da henüz ayrılmak bir gerekçem oluşmadı ancak toplumsal etkilerle giderek yazma motivasyonumu yitiriyorum.

ÇÜNKÜ devletin nüfusu 80 milyon ama burada toplumsal yazan kaç kişi var? VEYA yazdıkları topluma bir katkı sağlıyor mu? ÖRNEĞİN 2008 den beridir belirli aralıklarla defalarca devletin ekonomi yönetiminin eksik, para (faiz ve düşüj kur) politikasının yanlış olduğunu, bastırılan döviz kurunun patlayacağını yazmışım da ne olmuş; kur patlamış ve ekonomi alabora olmuş sa yazmamın (yazmıştım demekten başka) ne anlamı kalmış veya gündeme getirdiğimiz toplumsal sorunlara ilgili kim ne kadar ilgi göstermiş? Umarım yazma motivasyonum yükselir ve devam ederim.

Yazmak sadece biresysel tatmin sağlasa da; psiko-sosyal deşarj için güzel bir hobi olarak kabul edilirse diyecek bir şey yok...

Tabii ki iyiki varsın Milliyet Blog ....

Kadri KANPAK

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İyi ki Milliyet blog var, ne mutlu bana, sizin de, yazınızda adı geçen , değerli yazarlar, şairler tanımışım.İsim yazarsam ayıp olur, değerli yazarım. Adadan sevgiler , selamlar.??

Göksel47 
 25.10.2018 16:34
Cevap :
Evet iyi ki Milliyet Blog var, Anadolu'nun farklı bölgelerinden hatta Kıbrıs'tan zihindaş larımız var... Selamlar   29.10.2018 9:00
 

Sayın arkadaşım dolar ve ekonomi konularındaki görüşlerin tutarlı. Ancak bir takım istatistiki rakamlarla görüşlerini desteklesen daha açıklayacı olacak bence. Mesela ithalat girdilerinin ihracat malları içindeki payı nedir.İthal edilen mal miktarı ve bunların yüzde kaçını ülkemiz ne kadar zamanda üretebilir gibi.Tabi bu rakamları elde etmek çok güç.Doktora tezi gibi olacaktır.Ancak belki yetkili makamlar bu görüşlerden yararlanabilir.

yılmaz çetingöz 
 22.10.2018 11:57
Cevap :
Değerli ağabeyim önerim 'ekonominin rasyonel yönetiminin para-döviz başlığına dair bir modeldir. Detay analizler için 'DÖVİZ KURU NE KADAR OLMALIDIR' başlığındaki çalışma devleti yönetenlerin ve kurumların sorumluluğundadır ANCAK benden istenirse tabii ki gönüllü organize ederim. SADECE bireysel hesaplamalarıma göre geldiğimiz şartlarda $ = 5 TL civarında olursa (2001 de olduğu gibi) ölen ölür kalan sağlarla 2019 dan itibaren ekonomi pozitif eğilime başlar.   24.10.2018 9:12
 

Yazı önemli ve yine adım geçmiş, bana bu kadar değer verildiğini bilmiyorum.

Kerim Korkut 
 21.10.2018 13:06
Cevap :
Farklılığını vurgulamasam olmazdı :)   22.10.2018 9:12
 

Merhaba Kadri bey. Aynı sorunu ben de yaşıyorum, yazmadığım zamanlarda bloglara bakıyorum, dikkatimi çekenleri okuyorum.Yüksek heyecanla başladığım blog yazmaya arzu ettiğim performansa ulaşamak heyecanımın azalmasına neden oldu. Emekli olunca zaman bol ama elşm klavyeye gitmiyor. Ülkemizde yaşanan siyasal,toplumsal olaylar beni mutsuz ediyor. Bence Milliyet Blog'tan tamamen ayrılmak yerine bir mola daha yerinde olur diye düşünüyorum.Yazmaya devam etmenşz dileğiyle selamlar.

İsmail Kavasoğlu 
 20.10.2018 0:08
Cevap :
Merhaba, aynı duygu frekansın dayız tabii ki yazmaya devam etmemiz gerekir. Teşekkür ediyorum. Selamlar  20.10.2018 8:57
 
 
Toplam blog
: 617
Toplam yorum
: 2082
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1199
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Her kesimi anlama ve kabullenme bilincimle; her kişinin asgari yaşam şartlarına sahip olabildiği,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster