Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Aralık '18

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
199
 

Milliyet Blog Yazar, Haftalar Sonra Kılıçdaroğlu Söyler...

Milliyet Blog Yazar, Haftalar Sonra Kılıçdaroğlu Söyler...
 

Çizim: Yücel Evren


Bir süredir Milliyet Blog sayfamda Türkiye’de yaşayan Alman emeklisi Hans ile Almanya’daki arkadaşı Otto arasındaki yazışmalara yer veriyordum.

İki kişi arasında geçen özel yazışmaları bu şekilde internet üzerinden ifşa etmenin pek de etik olmadığını biliyorum elbet. Ancak konu, ülkemizdeki döviz kurları ile faiz oranları arasındaki makastan yararlanarak uyanık yabancı para babalarınca ülkemiz kaynaklarının dışarıya aktarılması tezgahı olunca, yayınlamamazlık edemezdim.

Anımsayacaksınız. En son Otto Hans’ın sözünü dinleyerek Avrolarını yüksek fiyattan bozdurup TL mevduat faizine yatırarak ve vade sonunda tekrar Avro alarak Almanya’da 10 yılda bile zor kazanabileceği kadar geliri 36 günde nasıl kazandığını[1] anlatan mektubunu yazmış ve Hans da, biraz daha uyanık olsaydı daha da fazla kazanabileceğini belirten cevabını[2] yazmıştı.

Bugün CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu TBMM’deki grup toplantısında “1 milyon” Avro yerine Dolar koyarak, Otto’nun mektubundaki ilk ve son tarihleri değiştirerek aynı örneği vermiş.

Sn. Kılıçdaroğlu’nun konuşması aynen şöyle[3]:

“… Doların kurunu alıyorum 13 Ağustos tarihinde 1 milyon dolar getiren birisi 6 milyon 800 bin dolar Türk Lirası aldı. Götürdü bu parayı devlet tahviline yatırdı. 3 Aralık tarihine geldik götürdü parasını çekti, parasını çektiği 7 milyon 384 bin 675 lira para kazandı. Gidiyor aynı gün dolar alıyor bu sefer aldığı dolar ne kadar 1 milyon 406 bin 524 dolar… 13 Ağustos’ta 1 milyon dolar getirmişti, 3 Aralık’ta yüzde 40 dolar bazında bir devlet yabancılara para kazandırır…” 

Tarihleri değiştirince rakamlar biraz değişmiş ancak anlatılanlar Otto’nun Hans’a yazdığı ve Blog sayfamızda yayınladığımız  mektup içeriğiyle birebir, tıpatıp, aynı…

Kılıçdaroğlu bu konuşmayı Almanya’dan döndüğünün ertesi günü yapınca, Almanya’da, sayfamızda mektuplarına yer verdiğimiz Otto’yla da görüşmüş olabileceği akla geliyor.

Yok öyle değilse, bu durumda Bloglarımızı okumuş olabileceğinden kuşkulanıyoruz.

O da değilse, tek ihtimal kalıyor: O da “aklın yolunun bir olduğu”…

Aslında ne demeye çalışıyoruz biliyor musunuz?

Şu anlatılan bir Milliyet Blog başarısıdır.

Biz burada yazarız, siyasetçiler aylar sonra keşfeder, dile getirirler…

İşte örneği…Halep orda, arşın burada…

 

Kenan IŞIK

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmaktadır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bi öykümde yer verdiğim sahne kurtlar vadisi vatan da senaryolaşmıştı... Dedim benim öyküyü okudu bi senarist herhalde... Aslında bizleri okusalar 'çok' şeyler yazıyoruz çokta bizi biz bile okumuyoruz ki çoğu zaman...

İbrahim ARSLAN 
 12.12.2018 14:25
Cevap :
Okunmuyorsak, çuvaldızı kendimize de batırmamız gerekiyor, İbrahim kardeşim... şurada 11 bin kişiden fazlayız, yazdıklarımızı ortalama yüz kişimiz belki okuyor, belki okumuyoruz. Biz kendimizi ne kadar ciddiye alıyoruz ki, başkalarınca ciddiye alınmayı bekleyelim... Ve esasen ciddiye alınmamamız tamamen haksız da değil. Şiirlerini, öykülerini, denemelerini yayınlayan ve bunu ciddiyetle yapmaya çalışan değerli yazarlarımızı, ozanlarımızı tenzih ediyorum... Şurada "saçmalama"yı marifet belleyenimizden tut, İnternetten kopyalayıp blog diye yayınlayanına kadar, var oğlu var. Bir "blog kirliliği"... Kötüye kullanım, diz boyu ciddiyetsizlik, sorumsuzluk... Çekirge bir zıplar, iki zıplar. Sonuç, işte bu kadar okunma sayısı ve bizimkisi gibi böyle kendi kendimize gelin-güvey olma manzaraları... Böyle olunca cazibesi kalmıyor ve yetenekli kalemler şöyle bir görünüp ortadan kayboluyor. Dünya basılı medyadan bloglara geçerken biz işin gevşekliğindeyiz. Selamlar İbrahim kardeşim  12.12.2018 17:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 432
Toplam yorum
: 641
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2898
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

Mülkiye mezunuyum. Emekli müfettişim. Ankara'da yaşıyorum. S'oligarşi isimli kitabı yazdım. Kitap..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster