Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Şubat '10

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1504
 

Milliyet Blog yazım yabancı basında yer aldı

Milliyet Blog yazım yabancı basında yer aldı
 

Milliyet Blog uluslar arası sulara yelken mi açıyor?

The National internet baskısı, Türkiye’de son günlerde kaybolan veya kaçırılan çocuklara ilişkin bir haber yaptı. The National dünyadan haberler sorumlusu Thomas Seibert tarafından bu konuda bir makale hazırlandı. 'Organ snatcher' fears over rash of child abductions in Turkey başlığı ile yayınlanan makalede son günlerde yaşadığımız kayıp çocuklar sorunu için organ tacirleri korkusundan bahisle, yaşanan kayıp olaylarını tek tek aktarıyor ve yetkililerin aldığı önlemleri anlatıyor.

Milliyet Blog’da kaleme aldığım "Çocuklarımızı bile kaybedecek kadar kendimizi kaybettik!" başlıklı yazımda yer alan Gözümüzün önünde çocuklarımız kayboluyor, kaçırılıyor” satırıma atfenOur children disappear and are being kidnapped in front of our very eyes, wrote Beran Uzer, a blogger for the website of the Milliyet newspaper” denilmiş.

The National’da 03 Şubat’ta Thomas Seibert imzasıyla yayımlanan bu makale, İngiltere ve ABD’de HumanRightsToday ve bazı diğer intermet gazete ve dergileri ile yabancı bloglarda da yer aldı.

Tabi ki sevindim…sesimizi Türkiye dışında da duyurabilmiş olmak adına sevindim.

“Blogculuk ve vatandaş gazeteciliği geleceğin medyasını oluşturacak, hazır olun” demiştik.

Biz Milliyet Blog üyeleri, her konuda düşünce ve duygularımızı içeren yazılarımızı “e-günlük” düzeninde burada yayınlıyor, kendimizi “özgürce” ifade edebiliyoruz. Milliyet, blog yazılarımızı internet baskısında yayımlamakla sesimizi Türkiye genelinde duyurabilmek için olanak yaratıyor. Bu bağlamda; yabancı bir gazetenin internet baskısında önemli bir makaleye fikir ve düşüncelerimizle katkıda bulunabiliyor olmayı önemsiyorum. Milliyet Blog, demokratik, düşünebilen, konuşabilen ve üretebilen bir Türkiye ve şeffaf bir medya anlayışı için sağlam adımlarla ilerliyor.

İnternet ve medya teknolojilerindeki gelişmeler ile “vatandaş gazeteciliği” dünyanın her yerinde çok etkin hale geldi. Artık sadece haber okumuyoruz aynı zamanda haber üretebiliyor, gündem yaratabiliyoruz.

Milliyet.com.tr, vatandaş gazeteciliğinde çığır açmıştır ve hamleleri ile yeni medya düzeni içerisinde gelişmeler kaydetmeye devam edecektir. Bu anlamda bloglarımızı hazırlarken, içimizden ne geliyorsa yazalım, hangi konuda olursa olsun yazalım ama diğer yanda artık sadece haber okuru olmadığımızı, haber üretebildiğimizi ve bu haberi yayımlayacak olanaklarımız olduğunu da bilerek yazalım.

Milliyet Blog’un okur kitlesini yaratmak ve yaygınlaştırmak için yazılarımıza gereken özeni gösterelim. Yazılarımızın daha geniş okuyucu kitlelerine ulaşabilmesi için hem reytinge ve hem imaja ihtiyacımız var. Bu anlamda “tık” tartışmalarına hiç gerek yok. Blog zaten kendi içinde bu dengeyi oluşturmuş durumdadır.

Milliyet.com.tr, bizlere “hazır olun” diyor…bizler de blog yazılarımız, haber içeriklerimiz ve haber yorumlarımızdaki kalite ve güvenilirlikle bu sihirli sözcüğün altını doldurabilmeliyiz.

Unutmayınız; Blogculuk ve vatandaş gazeteciliği geleceğin medyasını oluşturacaktır.

Teşekkürler Milliyet…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sizi tebrik ederim.Ayrıca yazınızın sonundaki cümlenin altına imzamı atarım. Vatandaş gazeteciliği çok önemlidir.

Kerim Korkut 
 07.05.2011 10:44
Cevap :
Çok teşekkür ederim...blogculuk ve vatandaş gazeteciliği gerçekten de yeni medya içinde epey bir ses getiriyor, daha da getirecektir..sevgiler  07.05.2011 12:36
 

Blogunla, fikirlerinle, kendine özgü ifadelerinle, yabancı basında yer alman, MB ailesi olarak hepimize ayrıca tanışan arkadaşlar olarak bizlere onur vermektedir. Tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Sevgilerimle...

Yurdagül Alkan 
 24.03.2011 20:43
Cevap :
Canım arkadaşım, içten duygu ve görüşlerin için çok teşekkür ederim...sevgiler  26.03.2011 14:10
 

Ne güzel yazınızın yabancı basında yer alması.Gerçekten Milliyet Blok da yazmaya çalışan olarak sizi kutlarım. sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 05.03.2010 14:27
Cevap :
Çok teşekkür ediyorum...sevgiler  05.03.2010 18:10
 

çok sevindirici gerçekten, seni her zaman heyecan ve merakla okuyorum. MB nin ötesine taşmak önemli. Yazmaya devam,sevgiler

Sir 
 04.03.2010 10:18
Cevap :
Sen nerdesin sen:)) yoksun, yazmıyorsun..olmuyor hocam..yazmaya devam...çook sevgiler  04.03.2010 10:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 476
Toplam yorum
: 2871
Toplam mesaj
: 123
Ort. okunma sayısı
: 2311
Kayıt tarihi
: 10.07.08
 
 

Çok eskidendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster