Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Eylül '13

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
207
 

Milliyet Blog yönetimine teşekkürler..

Milliyet Blog yönetimine teşekkürler..
 

büyüyelim...


Milliyet Blog yazarlarından İzmirli arkadaşımız, Pınar Zehra Zora, Eylül ayı ortasında, beni arayarak

-İzmirde bir blog toplantısı yapalım. Siz önder olun hocam; epey ara verdik... Yazar arkadaşlarımızı özledik- dediğinde bu görevi seve seve üstleneceğimi söyledim ve hemen bir blog yazmıştım.

MB toplantısının yeniden Aliağada yapılmasını isteyen dostların başında gelen, İlyas Bayram dostumuzun da önerisine saygı duydum...

Blog yayına girer girmez, en az 25 arkadaşımızın, 26 Ekimdeki  Aliağa MB toplantısına seve seve katılmak istediklerini belirttiklerinde çok mutlu oldum.

Önceki toplantılardan tanıdığım dostlarımın yanı sıra, gerek MBden ve gerekse Facebooktan tanıdığım arkadaşlarımızın bu tür buluşmalara susamış olduklarının farkına varınca toplantı düşüncemizin  ve zamanlamanın uygun olduğuna inandım.

Milliyet Blogda binlerce genç-yaşlı yazar var... Birçoğunu zamansızlık nedeniyle yeterince okuyamııyoruz.

MB toplantıları, dengeli saygın dostların  tanışıp kaynaşması için güzel bir vesiledir.

Toplantılarda ilk kez tanıştığım onlarca yazarla kurduğum dostluklar sonunda, yazılarına abone olduklarımın sayısı bir hayli fazladır...

Polemikler nedeniyle zaman zaman gerginlikler yaşadığımız bazı kalemşörlerle yüzyüze muhabbet ettiğimizde, bir çok yanılgılarımız olduğunun farkına vardık ve bir çok dostlukların da kavgalarla başlayabileceğine inandık.

Yeter ki hakaret ve kalp kırma düzeyinde olmasın...

Düşüncelerin çatışmalarından gerçeklerin var olabileceğine inanırım... Herkes aynı şeyi düşünmüş olsaydı; herkes birbirini hep onaylamış olsaydı, dünya çekilmez bir hal alırdı.

Karşıt düşünceye saygılı olma adına boyun eğmek yerine, o düşünceyi çürütmek için mantıklı delillerle polemiğe girmenin herkese faydası olur.

.....

İzmir ve çevresinde yaşayan yeni yazarlar için bu güzel tanışma günü belki de bir şanstır..

Daha uzaktan gelmek isteyen yazarlar ne kadar fedakardır... Ne güzel bir duygudur bu...

Facebook sayfamızdaki etkinlik sayfamız herkese açıktır... Düşünceler orada da özgürce paylaşılıyor.

Katılımcıların isimleri burada yayınlanmayacaktır... Katılmak isteyen dostlarımızın buradan yorumla iletmeleri  de bizi sevindirecektir. Facebook etkinlik sayfamızda 10 ekim itibariyle katılanların tümü yayınlanacaktır.

....

Milliyet Blogta yazmaya başladığım yıldan itibaren 7 yıla yakın bir zaman geçmiş...

Bu süreçte yüzlerce arkadaşımı Milliyet Blog sayesinde buldum...

Birçok yazar arkadaşımızın değişik nedenlerle buradan ayrılışlarına da üzüldüm...

....

Umarsız ve çıkarsızca büyük bir özveriyle dostlarımızı buluşturan önceki MB toplantı organizatörü olan yazarlarımıza  teşekkür ediyorum..

MB Yazarlarından pilot, Talip Bölükbaşının Milliyet Blog Yazarlarını Eskişehirde THK İnönü Uçuş Okulunda buluşturması takdire şayandı... MBde yeni olduğum dönemde, bu etkinliğe katılamamanın halen hüznü vardır içimde..

Burası aydınlar kulübü gibi nitelendirilebilir... Hepimiz üye olarak belki de farkına varmadan dayanışma halindeyiz aslında...

Birlik ve beraberlik içinde bu tür toplantılarla dayanışmaların devamını sağlamak isteyenlere, yakında  bu bayrağı teslim edeceğiz...

MB toplantıları tarihte yerini alan ve özlenen toplantılar olmaktansa yaşatılan etkinlikler olmalı...

Destek olanlara da olmayanlara da teşekkür ederiz..

Milliyet Blog yönetiminin bu tür etkinliklerde var olduğunu ve desteklediğini simgeleyen bir kutlama mesajını; hatta sembolik de olsa bir çiçeğini yollamaları dostları çok memnun edecektir..

MB toplantılarının hızını yitirdiği son yıllarda, bunu MB  toplantılarına  katılan yazar arkadaşlar gönülden arzu etmektedir.

Bu bir sevginin tezahürüdür... Empati kuranlar bilir...

Aile olmanın da güzelliklerinden değil midir bu gönüldaşlıklar...

Milliyet Blog yazarları her yörede tanışma toplantısı düzenleyebilirler...

Bu güzel alışkanlıklarımızın gittikçe kaybolduğuna tanık oluyoruz..

Sanaldan reele geçiş hiç de kolay değildir; bunu başaranlara ne mutlu..

Bu vesileyle...

Bunca dostumu bana kazandıran ve çatısı altında olmaktan dolayı gurur duyduğum, Milliyet Blog yönetimine teşekkür ediyorum..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güzel bir toplantı olacak gibi gözüküyor. Saygılar ve selamlar Mesut Hocam ...

Özlem Akaydın 
 17.10.2013 15:43
Cevap :
Özlem Hanım,merhaba...Bu toplantı kendini dost hisseden,gönlünde insan sevgisi taşıyan herkese açık.Daha önce,Ankarada özel telefonla belirli kişileri arayarak yapılan ve benim olmadığım -bir şenlikli toplantı -yapılmıştı.Bu tür ayrımcılık,bazı dostların kırılmalarına neden olunmuştu.Aliağa buluşması,tamamen dostluk üzerine kurulu olduğundan yazar arkadaşlarımız çekinmeden gelebilirler.Bir gün sizinle de bir toplantıda tanışmayı çok isteriz.İlginize teşekkürler..Antalyaya selamlar...saygılar...iyi bayramlar.  17.10.2013 18:05
 

Her şey açık v e meydanda. İzah etmişsiniz. Fazla lafa gerek kalmadı. Hakikaten " özledik" Ben size demiştim. Bu toplantı öneriniz, Milliyet Haftalık bültenlerine girer diye. Nitekim de girmiştir. Yeni bir teklifim var. Şöyleki: " Vefasız MB. yazarlarının vefalı kalemşörleri" benzetmesini, toplantıda ortaya koyalım ve açalım diyorum. Bu sıfat nasıl ve ne şekilde ortaya konmuş ve slogan bu hale nasıl geldi? Bunu irdeleyelim. Milliyet Blog hakikaten VEFASIZ MI? Kısa, öz gündem oluşturalım. İdareyele olan meselelerimzi, bir sempozyum gibi ortaya koyalım. Böylesi buluşma geleneğinde idaremizin neden kılını kıpırdatmadığını konuşalım ikinci tez olarak. Ve sair meseleleri maddeler halinmde yayınlayalım. Herkes hazırlansın da gelsin. Toplantıda konuşmacılar ifade etsinler.( Kafayı bulmadan bu sempozyum başlasın ve bitsin ) Öyle yapalım. Benim iki sualim yukarıda. Diğerlerinden de böylesi sualler beklenir. Selam ve sevgi ile. Sualleri olan size yazsın. Onları toplayıp, hazırlanma payı olsun

Muzaffer Cellek 
 27.09.2013 9:43
Cevap :
Yazma erdeminin kutsiyeti adina siz degerli ustadimi selamliyorum.Onerileriniz dikkate deger.MB faaliyete gectiginde yeni dogan bebeklr bugun ortaokul adaylaridir:)Daha onlarca yil yayinda olacak olan MB'nin yeni kusaklarla olan iletisiminde bszi handikaplar boylece asilmis olur.En derin saygilarimla...tesekkurler.  27.09.2013 9:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1521
Toplam yorum
: 9157
Toplam mesaj
: 558
Ort. okunma sayısı
: 1623
Kayıt tarihi
: 23.06.07
 
 

İnsan yontmakla geçti ömr-ü baharı... Güzel ve canlı heykeller yaptı... Kimisinin içi çabuk boşal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster