Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Şubat '13

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1356
 

Milliyet blogların rehabilite gücü

Milliyet blogların rehabilite gücü
 

Milliyet bloglar, yazanların ve okuyanların sitesidir.


Milliyet blogların değerli okur ve yazanları;

Bazen, durup dururken öyle bir şey olur ki, yeni bir blog yazmaktan kendinizi alamazsınız.

- Hayır, daha dün yazdın, nedir bu hergün bir blog, senin tarzın değil!  dese de iç sesiniz, kendinizi engelleyemezsiniz.

Şu an benim içinde bulunduğum durum gibi.

Az evvel bir yorum aldım, o yorumu kopyalıyorum:

""Merhaba Yurdakul Hanım, bloğunuzu özenle takip ediyorm ve sizin yazılarınızı okumak beni gerçekten ayakta tutuyor. Ben henüz 17 yaşındayım ve yaklaşık bir yıldır depresyon tedavisi görüyorum ama inanın ki Yaşama Sevinci adlı yazınızı okumak ilaçlardan dahi iyi geliyor defalarca okuyorum, ve kendime akvaryum aldım balıklarımı beslemek ve onları izlemek gerçekten güzel... Her Şey için teşekkürler.""  

Yorumu gönderen T. K. MB dışından bir okur. Hangi şehirdendir, kimdir bilmiyorum.

  

Bildiğimiz,  Milliyet blogların dışarıdan da okurlarının olduğu, 

Ve bir blogun  hatta diğer başka  blogların,  gereksinim duyanları rehabilitede yardımcı olabildiği.

Milliyet blogların sosyal konumunun tartışmasız olduğunu bir kez daha gözlemlemekteyiz. 

  

Çocuk sevgisi ve hayvanlara yaklaşımlar ile  çevre dostluğundan mutlu olabilen,

Sağlığımıza ve elimizdeki mevcutlarımızla yetinip  şükredebilen bendeniz;

Bugün farklı bir sevinç ile, 17 yaşındaki bu genç arkadaşa, evladımıza öncelikle şifalar diliyorum. Henüz çok genç olması sebebiyle  "gelecek, en güzel şekliyle gençlerindir" diyorum. 

Yaşam her halûkârda güzel, hatta acısı tatlısı olsa bile, yeter ki yaşama sevincimizi kaybetmiyelim.

Sevgi dolu selamlarımla...

Yurdagül Alkan.

Yukarıda adı geçen blogumun linki: http://blog.milliyet.com.tr/yasama-sevinci/Blog/?BlogNo=235238

Papatya Tarlası bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Burada yazılan her yazının içinde sorumluluk duygusu ve bilinci olmalı. Kulaktan dolma bilgileri doğru diye yazdığımız zaman bilmeyenler için yanlış referans olma olasılığımız yüksek. Diğer yandan artık çok gündeme gelmeyen, yaşam, insan, hayvan sevgisi ile canlıların yaşama hakkına saygı gibi bazı kiler için gereksiz ancak bana göre çok önemli konuların yer aldığı yazılar biz ayrımına varmasak ta bazı insanlar için umut ve mutluluk kaynağı olabiliyor. Zaman zaman bizler de birbirimizin yazılarından bu anlamda olumlu ya da olumsuz etkilenebiliyoruz. Evet, blog yazmak bu nedenle ciddiye alınması gereken bir uğraş. Selamlar.

Güz Özlemi 
 30.03.2013 15:25
Cevap :
Günümüz yaşam şartları gitgide zorlaşıp, stres ve psikolojik rahatsızlıklarda artışlar görülürken, blog yazanları olarak bizler yazılarımızla, okuyanlara pozitif enerji vermeliyiz diye düşünüyorum. Akademik bilgilerin uzmanlarca detaylı yazılmasından yanayım ama sağlam kaynakları referans göstermek suretiyle herkes yazabilmeli, bu suretle yapılacak ön araştırma ve çalışmalarla yazan, hem kendi aydınlanır hem de okurları. Netice olarak blog yazmak mes'uliyetli ve ciddi bir iştir. Teşekkür ve selamlarımla...   31.03.2013 15:20
 

Meleklerin alanına girmeyiniz lütfen!

Kerim Korkut 
 03.03.2013 10:10
Cevap :
Stop!!! MB yazanları sınırlarını bilirler sayın Korkut. İyi de sizin soyadınız beni korkutuyor...  03.03.2013 13:39
 

Talip Girgin'e cevap: 2 Detaylı bilgiler tarafımdan 20 şubat 2012 tarinde en son yazılan http://blog.milliyet.com.tr/anadolu-dan-secme-oykuler-isimli-kitabimiz/Blog/?BlogNo=349701 blogumdadır. Bilgi edinmenizi rica ederim.

Yurdagül Alkan 
 23.02.2013 16:55
Cevap :
Talip beye yazdığım 1 no.lı cevap: Sorunuz ile ilgili Aydınlatıcı bilgiler; Arif Öğütçü'nün 9 12 2012n tarihli "Biz sizi ararız" isimli yazısına yaptığım aşağıdaki yorumda; Değerli Arif bey kardeşim, yokluğunda ben de yoktum, mola gibi bir şey. Biraz soluklandım, biraz doping, sonra döndüm kürkçü dükkanına. Arif bey, kitap basma konusundaki sıkıntıları bir blog yorumumda uzun uzadıya size yazmıştım. Blogger arkadaşların öykülerinden oluşarak çıkan kitabımız, yayın masraflarını ödediğim halde, çeşitli kitabevlerinde ve çok sayıdaki internet satış noktalarında satılmakta olduğunu gördüğüm halde, defalarca, ama çok sayıda ve defalarca sorduğum telefonlarıma ve e-posta yazılarıma "kaç adet kitap satıldığı" bilgisini vermiyorlar, bilgi bir kenara cevap bile vermiyorlar. "Şu sayıda satılmıştır" deseler, yazara yani sponsora o sayının karşılığı kitap bedeli ödemeleri yapmaları lazım. Elleri ceplerine gitmiyor. Malzeme verdik kendilerine, tıkının diye. Dilerim siz olayı sıkıntısız yaşarsınız.  25.02.2013 22:11
 

Sayın Zühal Ekinci hanıma ek cevabım: Nazik uyarınız ile, yukarıda da görüleceği üzere gereken düzeltmeyi yaptım. Bilgi vermek istedim, teşekkür ve selamlarımla...

Yurdagül Alkan 
 22.02.2013 14:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 329
Toplam yorum
: 5744
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1667
Kayıt tarihi
: 09.04.09
 
 

Özel bir finans kuruluşundan emekliyim. Hayatın her aşamasını acısıyla tatlısıyla yaşamış biri ol..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster